facebook
Nie mam czasu na naukę
ESKK
Mamwiedzę.pl
Google Plus
ESKK
Grupy kursów

Grupy kursów

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy!
lub zadzwoń na infolinię
801 101 909

Bukieciarz

Kurs „Bukieciarz”

Okładka kursu „Bukieciarz”

Bukieciarstwo, bardziej fachowo nazywane florystyką, to dziedzina obecnie bardzo modna. Rozwija zmysł estetyczny, smak kolorystyczny, wyczucie proporcji oraz zręczność. Pozwala oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia, wyrażać swoje emocje za pomocą kwiatów. Układanie bukietów może być zarówno zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe.

Kurs „Bukieciarz” skierowany jest do osób już pracujących w kwiaciarniach oraz do tych, które ze swojego zamiłowania do kwiatów chciałyby uczynić sposób na życie. Umożliwia praktyczne opanowanie zasad florystyki. Kurs omawia trendy, jakie panują w bukieciarstwie, oraz poszczególne rośliny, z których można układać bukiety. Dostarcza praktycznej wiedzy na temat gatunków roślin ozdobnych i specyfiki ich uprawy. Krok po kroku omawia zasady komponowania bukietów na różne okazje: śluby, pogrzeby, święta oraz możliwości dekorowania wnętrz przy użyciu kwiatów.

Z naszego kursu skorzystało już ponad 1 300 osób!

 • Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę
 • Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela
 • Kurs zawiera praktyczne przykłady oraz porady na temat materiałów i akcesoriów przydatnych w bukieciarstwie

Czego się nauczysz

 • Kompozycje kwiatowe

  Nauczysz się przygotowywać kompozycje kwiatowe na wszelkie okazje (śluby, pogrzeby, święta itd.), oraz dekorować roślinami różnego rodzaju wnętrza.

 • Gatunki roślin

  Zdobędziesz praktyczne wskazówki na temat gatunków roślin ozdobnych wykorzystywanych w bukieciarstwie, poznasz także zasady ich uprawy i rozmnażania.

 • Narzędzia florysty

  Uzyskasz praktyczne porady na temat tego, jakie wyposażenie, materiały i narzędzia przydadzą się w pracy florysty.

 • Historia florystyki

  Poznasz historię florystyki, prześledzisz również style i prawa rządzące sztuką układania kwiatów.

Cennik kursu

  Tempo standardowe 1 pakiet lekcyjny miesięcznie
przez 16 miesięcy
Tempo szybkie 2 pakiety lekcyjne miesięcznie
przez 8 miesięcy
Elementy kursu:
Zeszyty z lekcjami jest jest
Opieka nauczyciela jest jest
Cena 105 84 miesięcznie Zapisz się » 210 168 miesięcznie Zapisz się »

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

Karolina Kaliszan
Aby tworzyć piękne kompozycje kwiatowe, trzeba znać wymagania i preferencje roślin. To dlatego w kursie wiele miejsca poświęcamy informacjom na temat uprawy różnych gatunków roślin ozdobnych i nie tylko. Chcemy dostarczyć Ci wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz w układaniu własnych fantazyjnych bukietów. Jeśli chcesz sprawdzić, na ile opanowałeś wiadomości z kursu, skorzystaj z możliwości odrabiania prac domowych. To świetna forma powtórki materiału!
— Karolina Kaliszan: koordynator nauczania ESKK
TERAZ 20%
OSZCZĘDNOŚCI
Zapisz się na kurs »

Komentarze użytkowników


 • Marta napisał/a:

  Bardzo ciekawy kurs florystyki nie tylko na potrzeby kwiaciarni. Ja zaraz po jego ukończeniu zajęłam się tworzeniem bukietów na różne okazje, tworząc bukiety nawet z lizaków i sprzedaję okazyjnie znajomym.

 • Anna K. napisał/a:

  Dobrze jest mieć swoje hobby. Ja postawiłam na florystykę. Extra kurs!

 • Gosia napisał/a:

  Florystyką zajmuje się moja babcia. Chciałabym pójść w jej ślady, spodobała mi się lekcja próbna kursu bukieciarstwa zatem spróbuję.

 • Julia napisał/a:

  Kiedyś wydawało mi się, że tworzenie bukietów jest bardzo proste, nic bardziej mylnego. Teraz wiem, że sztuką jest układanie kwiatów. Warto zainwestować w taki kurs, bo bukieciarstwa trzeba się nauczyć.

 • Zofia napisał/a:

  Mój piękny ogród z kwiatami cieszył mnie tylko na zewnątrz. Jakoś nie umiałam z moich kwiatów stworzyć pięknej kompozycji. Skorzystałam z rady sąsiadki ( na marginesie zawsze miała cudownie skomponowane bukiety w wazonie i nie tylko) i wykupiłam w ESKK kurs Bukieciarz i żebyście widzieli minę sąsiadki kiedy zobaczyła moje bukiety z kwiatów:) POLECAM!!!!!!!

 • Alicja W. napisał/a:

  Kwiaty to rzecz którą każda kobieta lubi. Jestem estetką i przepadam kiedy są ułożone w wazonie w sposób idealny. Po tym kursie już wiem, w jaki sposób mogę sprawić aby wyglądały jeszcze piękniej.

 • Agata napisał/a:

  Zdecydowałam się na ten kurs ze względu na moją miłość do kwiatów. Mam ich w domu i ogrodzie dość sporo a teraz mogę z nich układać przecudne kompozycje kwiatowe.

Zostaw swój komentarz

*

 

© Copyright 1991-2016 ESKK Sp. z o.o. | ul. Forteczna 17a | 61-362 Poznań | Infolinia: 801 101 909 | tel. 61 879 32 67 | KRS: 0000000573