facebook
Nie mam czasu na naukę
ESKK
Mamwiedzę.pl
Google Plus
ESKK
Grupy kursów

Grupy kursów

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy!
lub zadzwoń na infolinię
801 101 909

Dla pielęgniarek środowisk.
i opiekunek społecznych

Kurs dla pielęgniarek środowiskowych i opiekunek społecznych

Okładka kursu „Kurs dla pielęgniarek środowiskowych i opiekunek społecznych”

Kurs umożliwia pogłębienie kompetencji pielęgniarskich o psychologiczne aspekty tego zawodu, a także uzyskanie wiedzy z zakresu pielęgniarstwa środowiskowego tym wszystkim, którzy opiekują się chorymi albo chcieliby się temu poświęcić.

Uczestnicząc w „Kursie dla pielęgniarek środowiskowych i opiekunek społecznych” zapoznasz się z psychologiczną specyfiką wybranych grup schorzeń i zrozumiesz, w jaki sposób choroba wpływa na stan psychiczny pacjenta. Poznasz metody rozpoznawania środowiska, w którym przebywa pacjent, a także środki oddziaływania pielęgniarki środowiskowej. Zapoznasz się z etyką zawodu pielęgniarki oraz prawami przysługującymi pacjentom.

Uwaga: Kurs ESKK nie jest formą kształcenia podyplomowego pielęgniarek w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 17.12.1998 r.

Z naszego kursu skorzystało już prawie 1 700 osób!

 • Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę
 • Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela
 • 15-30 minut nauki dziennie wystarcza, by w ciągu miesiąca opanować materiał jednego zeszytu

Czego się nauczysz

 • Pacjent

  Dowiesz się, jakie są motywacje różnych typów pacjentów, nauczysz się identyfikować ich potrzeby, poznasz prawa chorego oraz uświadomisz sobie oczekiwania pacjenta wobec pielęgniarki.

 • Psychologia

  Przyswoisz sobie psychologiczne podstawy rozwoju i funkcjonowania człowieka i zrozumiesz, jaki wpływ ma choroba na stan psychiczny pacjenta.

 • Środowisko

  Dowiesz się, jakimi środkami oddziaływania dysponuje pielęgniarka środowiskowa oraz jakie metody poznawania środowiska są najefektywniejsze w tym zawodzie.

 • Komunikacja

  Poznasz różne modele i koncepcje komunikacji międzyludzkiej i nauczysz się je wykorzystywać w codziennej pracy z podopiecznymi.

Cennik kursu

  Tempo standardowe 1 pakiet lekcyjny miesięcznie
przez 16 miesięcy
Tempo szybkie 2 pakiety lekcyjne miesięcznie
przez 8 miesięcy
Elementy kursu:
Zeszyty z lekcjami jest jest
Opieka nauczyciela jest jest
Cena 105 84 miesięcznie Zapisz się » 210 168 miesięcznie Zapisz się »

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

Krystyna Szkorla
Praca pielęgniarki środowiskowej wymaga – oprócz wiedzy dotyczącej zasad pielęgnowania chorego – szczególnego wyczucia i zrozumienia psychologicznych aspektów choroby. Właśnie tego chcemy Cię nauczyć w naszym kursie. Jeśli chcesz sprawdzić, jak sobie radzisz z kolejnymi partiami materiału, możesz wysłać do mnie prace domowe do sprawdzenia. Są one bardzo dobrym sposobem na powtórzenie wiadomości i pozwolą Ci ocenić, jakie postępy już poczyniłaś.
— Krystyna Szkorla: dyplomowana pielęgniarka (Licencjat Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu), długoletnie doświadczenie w pielęgniarstwie zabiegowym, szpitalnym oraz środowiskowo-rodzinnym.
TERAZ 20%
OSZCZĘDNOŚCI
Zapisz się na kurs »

Użytkownicy, którzy kupili ten kurs, kupili również


SzwedzkiNorweskiPsychologiaSkuteczna komunikacja

Komentarze użytkowników


 • Bożena napisał/a:

  Dorabiam sobie jako pielęgniarka środowiskowa, a ten kurs pomógł mi zrozumieć jak nieść pomoc ludzim starszym i schorowanym i to w fachowy sposób.

 • Paulina napisał/a:

  Jestem po kursie pielęgniarki środowiskowej nie wiem czy akurat to zaważyło na moim zatrudnieniu, ale mam pracę i kurs pomógł mi zrozumieć ten zawód lepiej. Nie żałuję zakupu.

 • Aleksandra napisał/a:

  Pracowałam w województwie lubuskim jako pielęgniarka środowiskowa i NFZ Lubuski brał ten kurs pod uwagę. Od niedawna zmieniłam prace i pracuje w Wielkopolsce. Niestety NFZ Wielkopolski nie bierze go pod uwagę i trzeba robić NOWY kurs.I gdzie logika?

 • Mirka napisał/a:

  czy po tym kursie ktos dostal pracę?

 • Kaja napisał/a:

  Magdaleno,kurs ten zawiera w dużej części psychologiczne aspekty czyli: jak sobie radzić z chorym człowiekiem, jak go wspierać oraz jak się nim opiekować. Zakwalifikowałabym go do dobrych poradników. A jak wygląda w praktyce? Wiesz, każda osoba jest inna i trudno jest powiedzieć na jaką osobę trafisz. Ale z pewnością wiedza z tego kursu Ci się przyda.

 • Magdalena Ratter napisał/a:

  W niedługim czasie wyjeżdżam do Niemiec do pracy, będę opiekować się starszą panią.Zapisałam się pół roku temu na kurs niemieckiego,a teraz chciałabym wybrać dodatkowo jeszcze ten kurs. Niestety nigdzie nie jest opisane jak wygląda praktyczne zastosowanie tego kursu. Mógłby ktoś napisać?

Zostaw swój komentarz

*

 

© Copyright 1991-2016 ESKK Sp. z o.o. | ul. Forteczna 17a | 61-362 Poznań | Infolinia: 801 101 909 | tel. 61 879 32 67 | KRS: 0000000573