facebook
Nie mam czasu na naukę
ESKK
Mamwiedzę.pl
Google Plus
ESKK
Grupy kursów

Grupy kursów

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy!
lub zadzwoń na infolinię
801 101 909

Pisanie scenariuszy
telewizyjnych i filmowych

Kurs „Pisanie scenariuszy telewizyjnych i filmowych”

Okładka kursu „Pisanie scenariuszy telewizyjnych i filmowych”

Kurs szczegółowo omawia etapy pracy nad scenariuszem telewizyjnym i filmowym. Dostarcza praktycznych wskazówek na temat pisania poszczególnych elementów scenariusza, tworzenia interesujących bohaterów i dialogów. Wyjaśnia zasady budowania napięcia i kształtowania postaci. W materiałach omówiono ponadto zasady dokonywania adaptacji filmowej i pisania scenariuszy do filmu dla dzieci, komedii, kryminału, serialu telewizyjnego, filmu reklamowego, filmu obyczajowego czy dokumentalnego.

Dzięki nauce na kursie „Pisanie scenariuszy telewizyjnych i filmowych” dowiesz się, jak „od kuchni” wygląda zajęcie scenarzysty, z jakimi problemami w tej pracy możesz się spotkać i jak je rozwiązywać. Wykonując liczne ćwiczenia praktyczne, będziesz mógł wypróbować swój talent i pracować nad rozwijaniem umiejętności.

 • Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę
 • Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela
 • Krok po kroku uczysz się pisać profesjonalne scenariusze

Czego się nauczysz

 • Elementy scenariusza

  Poznasz strukturę scenariusza, dowiesz się, w jaki sposób rozwijać swoje pomysły w fabułę, jak budować postać, dozować napięcie, konstruować sceny i dialogi itp.

 • Rodzaje scenariuszy

  Poznasz zasady pisania różnego rodzaju scenariuszy: adaptacji filmowej, filmu dla dzieci, komedii telewizyjnej i filmowej, filmu kryminalnego, obyczajowego, dokumentalnego i reklamowego.

 • Organizacja pracy

  Dowiesz się, jak szukać tematów, gromadzić materiały, organizować pracę, uzyskasz też praktyczne porady, jak poruszać się na rynku telewizyjnym i filmowym.

 • Nauka pisania

  Dzięki praktycznym wskazówkom napiszesz swój własny, profesjonalny scenariusz filmowy lub telewizyjny.

Cennik kursu

  Tempo standardowe 1 pakiet lekcyjny miesięcznie
przez 16 miesięcy
Tempo szybkie 2 pakiety lekcyjne miesięcznie
przez 8 miesięcy
Elementy kursu:
Zeszyty z lekcjami jest jest
Opieka nauczyciela jest jest
Cena 105 84 miesięcznie Zapisz się » 210 168 miesięcznie Zapisz się »

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

Ewa Wrzesińska
Aby napisać dobry scenariusz filmowy, trzeba znać teoretyczne podstawy tego zawodu. Na kursie krok po kroku wprowadzamy Cię w arkana pracy scenarzysty. Jeśli chcesz sprawdzić, na ile je poznałeś, możesz to zrobić, odrabiając prace domowe. Warto skorzystać z takiej możliwości – prace są nie tylko formą weryfikacji wiedzy, ale i znakomitym materiałem powtórkowym.
— Ewa Wrzesińska–Skrypko: absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
TERAZ 20%
OSZCZĘDNOŚCI
Zapisz się na kurs »

Użytkownicy, którzy kupili ten kurs, kupili również


Kurs poprawnej polszczyznyKurs dziennikarstwaAngielski w biznesie

Komentarze użytkowników


 • Bartosz napisał/a:

  Fajny kurs na początek. Pierwsze scenariusze już za mną. Co prawda póki co jedynie teatrzyki dla dzieci ale zawsze coś. Fajny materiał.

 • Olga napisał/a:

  Całkiem dobry materiał dla takich jak Ja - stawiających pierwsze kroki w zakresie pisania scenariuszy. Od czegoś przecież trzeba zacząć a dzisiaj o praktyczne porady za niewielkie pieniądze bardzo trudno. Dzięki za ten kurs.

 • Marcelina napisał/a:

  Fajny kurs sprawdzenia się w pisaniu scenariuszy. Obecnie tworzę małe senariusze pod przedstawienia teatralne dla dzieci w wielu przedszkolnym. Ale kto wie, może i scenariusz filmowy powstanie.

Zostaw swój komentarz

*

 

© Copyright 1991-2016 ESKK Sp. z o.o. | ul. Forteczna 17a | 61-362 Poznań | Infolinia: 801 101 909 | tel. 61 879 32 67 | KRS: 0000000573