zamknij x
facebook
Nie mam czasu na naukę
ESKK
Mamwiedzę.pl
Google Plus
ESKK

Grupy kursów

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy!
lub zadzwoń na infolinię
801 101 909

Podstawy księgowości

Kurs „Podstawy księgowości”

Okładka kursu „Podstawy księgowości”

Kurs „Podstawy księgowości” jest praktycznym kompendium z księgowości dla osób zaczynających karierę w tej dziedzinie. Przygotowuje do pracy w dziale księgowym i stwarza możliwość opanowania podstaw księgowania w księgach rachunkowych. Na kursie przyjrzysz się bliżej różnym źródłom finansowania działalności gospodarczej przedsiębiorstwa; poznasz systemy księgowe obowiązujące w firmach oraz sposoby ich praktycznego zastosowania, nauczysz się sporządzać podstawowe sprawozdania finansowe.

Każde omawiane zagadnienie uzupełnione jest licznymi przykładami i zadaniami, dzięki czemu dobrze zapamiętasz przerabiane treści i z łatwością zastosujesz je potem w pracy zawodowej. Wykonywanie ćwiczeń ma jeszcze jedną ważną zaletę – uczy samodzielności w pracy, a to cecha niezwykle ceniona u księgowych. W trakcie nauki na kursie poznasz także możliwości wykorzystania w księgowości arkusza kalkulacyjnego Excel.

Z naszego kursu skorzystało już ponad 17 300 osób!

 • Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę
 • Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela
 • Uczysz się na przykładach – lekcje zawierają wiele przykładów z codziennej praktyki księgowego

Czego się nauczysz

 • Systemy księgowe

  Poznasz od podstaw system księgowy obowiązujący w przedsiębiorstwach oraz sposoby jego praktycznego zastosowania.

 • Finanse przedsiębiorstw

  Zapoznasz się ze sposobami finansowania działalności gospodarczej przedsiębiorstwa; nauczysz się oceniać jego sytuację, wykorzystując dane wynikające z analizy bilansu i wskaźników finansowych.

 • Sprawozdawczość

  Dowiesz się, w jaki sposób sporządzać podstawowe sprawozdania finansowe, takie jak bilans czy rachunek zysków i strat.

 • Arkusz kalkulacyjny

  Nauczysz się posługiwać arkuszem kalkulacyjnym, dzięki czemu bez trudu wykonasz wiele czynności księgowych.

Cennik kursu

  Tempo standardowe 1 pakiet lekcyjny miesięcznie
przez 14 miesięcy
Tempo szybkie 2 pakiety lekcyjne miesięcznie
przez 7 miesięcy
Elementy kursu:
Zeszyty z lekcjami jest jest
Opieka nauczyciela jest jest
Cena 91 72,80 miesięcznie Zapisz się » 182 145,60 miesięcznie Zapisz się »

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

Renata Andrzejewska
Księgowość to taka dziedzina, w której jedno zdarzenie może wynikać z drugiego lub być jego konsekwencją. Dlatego zawsze radzę studentom, by uczyli się systematycznie, w swoim tempie, wykorzystując okazje do powtórek – takie, jak odrabianie prac domowych. Sprawdzamy w nich i wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim umiejętność jej zastosowania w praktyce. Bo przecież o to właśnie chodzi!
— Renata Andrzejewska: doświadczona księgowa, absolwentka Podyplomowego Studium Rachunkowości i Finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
TERAZ 20%
OSZCZĘDNOŚCI
Zapisz się na kurs »

Komentarze użytkowników


 • Anna napisał/a:

  Dobre chęci to nie wszystko. Żeby sie czegoś nauczyć musi to być przekazane w sposób łatwy prosty i nie zniechęcający. Taki właśnie okazał sie Kurs „Podstawy księgowości”. Pomógł mi bardzo i juz nie muszę płacić za wszystko mojej księgowej.

 • Tomek napisał/a:

  Tomek,to kurs dla osób pracujących w dziale księgowości lub prowadzących własną firmę. Jeśli masz działalność gospodarczą to sądzę, że trafniejszym wyborem będzie dla Ciebie kurs Specjalista ds. księgi przychodów i rozchodów, też ESKK.

 • Tomek napisał/a:

  Czy do sporządzenia rozliczenia rocznego osoby fizycznej wystarczy ten kurs?

 • Jola napisał/a:

  Jeśli chodzi o poznanie podstaw zasad księgowości ten kurs z pewnością wystarczy, tym bardziej, że wzbogacony jest praktycznymi ćwiczeniami, które później ułatwiają pracę.

 • Beata napisał/a:

  Czy dla osoby, która chcę zacząć karierę w tej dziedzinie taki kurs jest wystarczający?

 • Dominika napisał/a:

  Chciałabym poznać zasady księgowości aby uniknąć opłat za usługi biura rachunkowego. Czy ten kurs mi wystarczy? Czytałam w opisie tego kursu, że posiada on wszystkie podstawy księgowości ale czy pozwolą mi one na samodzielne prowadzenie swoich rozliczeń podatkowych?

 • Dominika napisał/a:

  Chciałabym poznać zasady księgowości aby uniknąć opłat za usługi biura rachunkowego. Czy ten kurs mi wystarczy? Czytałam w opisie tego kursu, że posiada on wszystkie podstawy księgowości ale czy pozwolą mi one na samodzielne prowadzenie swoich corocznych rozliczeń podatkowych?

Zostaw swój komentarz

 
Regulamin serwisu Zasady nauki w ESKK Cennik Rezygnacje Reklamacje Pomoc O firmie Kontakt

© Copyright 1991-2015 ESKK Sp. z o.o. | ul. Forteczna 17a | 61-362 Poznań | Infolinia: 801 101 909 | tel. 61 879 32 67 | KRS: 0000000573