zamknij x
facebook
Nie mam czasu na naukę
ESKK
Mamwiedzę.pl
Google Plus
ESKK

Grupy kursów

Masz pytania?

Zostaw kontakt, oddzwonimy!
lub zadzwoń na infolinię
801 101 909

Nauka w ESKK

Zasady nauki w ESKK

Zapis na kurs

Aby zapisać się na kurs, wybierz z listy pozycję, która Cię interesuje (zobacz listę kursów i cennik), a następnie wypełnij i wyślij internetowy formularz zapisu na kurs. Na kurs możesz się także zapisać, korzystając z innych form kontaktu ze szkołą. Jeśli zapisałeś się drogą internetową, Twoje zgłoszenie zostanie przyjęte następnego dnia roboczego. Zgłoszenia telefoniczne oraz za pomocą Gadu-Gadu są przyjmowane od razu.

Materiały i możliwe tempa nauki

Od Ciebie zależy, w jakim tempie będziesz się uczyć. Standardowym tempem nauki jest tempo miesięczne – co oznacza, że co miesiąc będziesz otrzymywać zestaw materiałów, których zawartość – ucząc się średnio 15-30 minut dziennie – z powodzeniem możesz opanować w ciągu miesiąca. Wybierając tempo szybkie raz w miesiącu otrzymasz przesyłkę zawierającą 2 pakiety lekcyjne (a zatem np. w przypadku kursu językowego: 2 zeszyty lekcyjne, 2 płyty CD). Jeśli cenisz sobie swobodę i chcesz w pełni dysponować swoim czasem oraz materiałami kursu, możesz zamówić wszystkie lekcje kursu od razu. Przesyłkę ze wszystkimi materiałami wysyłamy do Ciebie za zaliczeniem pocztowym. Indywidualne tempo nauki – istnieje możliwość dopasowania tempa nauki do swoich potrzeb – można uczyć się w pewnym okresie w tempie szybkim, a następnie zmienić je na standardowe, albo ustalić, jaką liczbę pakietów chce się otrzymywać w miesiącu. Można też zamówić kilka ostatnich lekcji w jednej przesyłce – stosownie do potrzeb. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, skontaktuj się z Działem Obsługi Studenta – nasi konsultanci pomogą Ci wybrać najwygodniejsze dla Ciebie tempo nauki.

Zawartość przesyłki

Kursy ESKK są podzielone na zeszyty. Pierwsza przesyłka z materiałami drukowanymi jest wysyłana listem poleconym i otrzymasz ją w ciągu kilku najbliższych dni od momentu zapisania się na kurs (informacje dotyczące dostępu do opcji multimedialnych kursów językowych otrzymasz wcześniej e-mailem). Zawiera ona zeszyt lekcyjny, segregator, płytę z materiałami audio (do kursów, w których jest to przewidziane) oraz bezpłatny magazyn dla studentów ESKK „Wokół wiedzy”. W następnych przesyłkach znajdziesz zeszyt (oraz płytę CD, jeśli jest przewidziana w danym kursie). W każdej przesyłce z materiałami znajdziesz również Informację finansową dla studenta oraz blankiet wpłat. Masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania pierwszego pakietu lekcyjnego.

Opieka nauczyciela

Każdy uczestnik kursu ESKK ma zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela. Rolą nauczyciela w ESKK jest motywowanie do nauki oraz sprawdzanie prac domowych (w ESKK odrabianie prac domowych nie jest obowiązkowe, zachęcamy jednak do wykorzystywania tej formy sprawdzania postępów w nauce). W przypadku większości kursów istnieje możliwość odrabiania prac domowych przez Internet po zalogowaniu się do serwisu. W tym przypadku odpowiedź otrzymasz standardowo w ciągu 48 godzin (nie licząc weekendów). Jeśli odrabiasz prace domowe w sposób tradycyjny, korzystając z formularza dołączonego do zeszytu, odpowiedź od nauczyciela (w załączonej przez Ciebie kopercie) powinieneś dostać w ciągu tygodnia od daty otrzymania przez niego pracy. ESKK zapewnia bezpłatną opiekę nauczyciela jeszcze przez pół roku od momentu ukończenia kursu – zatem jeśli z jakichś powodów nie odrobiłeś którejś pracy domowej, lub chciałbyś do jakieś powrócić możesz to „nadrobić” później. Po upływie tego okresu masz również możliwość przedłużenia opieki nauczyciela według obowiązującego cennika dopłat. Po ukończeniu kursu możesz otrzymać zaświadczenie ESKK. Istnieje także możliwość przystąpienia do egzaminów (wewnętrznych i zewnętrznych) i uzyskania wartościowych certyfikatów.

Platforma online

Zapisując się na kurs otrzymujesz bezpłatny dostęp do platformy ESKK online. Oprócz spraw administracyjnych w zależności od zakupionego kursu oraz wybranej opcji znajdziesz tam dostęp do prac domowych, do kursów online oraz materiałów multimedialnych. Od momentu ukończenia kursu ESKK jeszcze przez pół roku zapewnia Ci bezpłatny dostęp do platformy. Po tym czasie masz możliwość przedłużenia powyższego dostępu według obowiązującego cennika dopłat (przedłużenie dostępu na miesiąc – 49 zł, na pół roku – 99 zł, na rok – 189 zł).

Zaświadczenia do ZUS

ESKK została zarejestrowana w Kuratorium Oświaty w Poznaniu (zgodnie z art. 82. ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r.; Dz.U. nr 95/96, poz. 425) pod numerem ewidencyjnym 23/92, dlatego każda osoba, której przysługuje prawo do pobierania renty rodzinnej, może otrzymać zaświadczenie do ZUS potwierdzające fakt kształcenia się w naszej szkole. Koszt wystawienia zaświadczenia do ZUS to 10 zł. Zaświadczenia – na prośbę osób zainteresowanych – są wystawiane po opłaceniu pierwszego pakietu materiałów kursu.

Zalety nauki w ESKK

Tworząc ofertę edukacyjną, staramy się spełniać 4 podstawowe postulaty naszych studentów:

1) Różnorodność tematyczna kursów

Obecnie w ofercie ESKK znajduje się 85 kursów z różnych dziedzin.

2) Wygoda i łatwość nauki

Kursy ESKK są opracowane z myślą o indywidualnym, uczącym się samodzielnie studencie. Nauka opiera się na naturalnym, szybkim i skutecznym sposobie przyswajania wiedzy – 15-30 minut nauki dziennie wystarcza, by w ciągu miesiąca opanować zawartość pakietu lekcyjnego. Autorzy kursów – biorąc pod uwagę specyfikę nauki na odległość – największy nacisk kładą na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. Lekcje napisane są przystępnym językiem i można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

3) Wiedza pomocna w przyszłości

Chcemy, aby dzięki naszym materiałom do nauki studenci zdobyli praktyczne umiejętności, dlatego każdy kurs zawiera wiele różnorodnych ćwiczeń, przykładów i zadań do samodzielnego rozwiązania. Stwarzamy też możliwość przystępowania do egzaminów zewnętrznych, po zdaniu których można otrzymać świadectwo instytucji przeprowadzającej egzamin, również o statusie międzynarodowym.

4) Jakość

Z myślą o naszych studentach nieustannie podnosimy jakość oferowanych usług edukacyjnych. Stawiając na kompleksowe oraz nowoczesne rozwiązania stworzyliśmy szeroką gamę produktów multimedilanych będących idealnym uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki. Są to kursy w wersji online, dodatki multimedialne, prace domowe oraz interesujące ćwiczenia interaktywne dostępne przez Internet.
 

Metody nauki w ESKK

Nauka języków dopasowana do Ciebie

Komfort nauki na kursach językowych ESKK polega m.in. na tym, że możesz wybrać taką metodę, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i predyspozycjom. W tej chwili na kursach ESKK można uczyć się, korzystając z jednej z czterech dostępnych metod nauki (nie dotyczy to wszystkich kursów – wykaz dostępnych metod nauki znajdziesz w tabeli poniżej). Decydując się na daną metodę nauki, w formularzu zapisu zaznacz odpowiednią opcję. I ucz się tak, jak lubisz!

Metody nauki języków obcych w ESKK

  • Metoda Standard to propozycja dla osób, które cenią standardowe formy samodzielnego zdobywania wiedzy oparte na nauce z podręczników oraz uzupełniających je płyt z nagraniami audio (z ćwiczeniami do lekcji).
  • Metoda Plus świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą podczas nauki wykorzystywać także możliwości komputera. W ramach kursu otrzymasz zeszyty i płyty CD, dostęp do kursu online oraz multimediów, które zostały opracowane w oparciu o zeszyty i płyty CD. Podczas nauki możesz połączyć atuty wszystkich narzędzi edukacyjnych. Polecamy ją zwłaszcza wzrokowcom.
  • Metoda Audio pozwala wykorzystać na naukę języka również czas spędzany np. w podróży czy w drodze do pracy lub szkoły. Oprócz podręczników i standardowych płyt CD do lekcji otrzymujesz audiobooki (na płytach CD) zawierające kurs „przełożony” na wersję do słuchania. Jeśli masz możliwość – uczysz się z podręczników, a w tych momentach, kiedy nie możesz sięgnąć po podręcznik, ale masz czas na naukę – korzystasz z audiobooka. Daje świetne efekty u słuchowców.
  • Metoda Max umożliwia swobodne korzystanie ze wszystkich pomocy naukowych: podręczników, płyt CD z ćwiczeniami, kursu online, multimediów oraz kursu w wersji do słuchania (audiobooki). Taki zestaw narzędzi do nauki pozwala na dowolne mieszanie metod i takie ich dobieranie, które w danej chwili jest najwygodniejsze i najskuteczniejsze. Najlepsza dla kinestetyków (czuciowców), którzy nie lubią monotonii podczas nauki.

Wykaz metod nauki dostępnych dla danego kursu językowego:

Dostępne metody nauki
Tytuł kursu Standard info Plus info Audio info Max info
Angielski dla początkujących jest jest jest jest
Angielski dla średnio zaawansowanych jest jest jest jest
Angielski dla zaawansowanych jest jest
Angielski w biznesie jest jest
Intensywny kurs amerykańskiego jest
Angielski przed gimnazjum jest
Niemiecki dla początkujących jest jest jest jest
Niemiecki dla średnio zaawansowanych jest jest
Niemiecki dla zaawansowanych jest
Niemiecki w biznesie jest jest
Francuski dla początkujących jest jest jest jest
Francuski dla średnio zaawansowanych jest
Francuski dla zaawansowanych jest
Włoski dla początkujących jest jest jest jest
Włoski dla średnio zaawansowanych jest
Hiszpański dla początkujących jest jest jest jest
Hiszpański dla średnio zaawansowanych jest
Portugalski jest jest
Arabski jest
Chiński dla początkujących jest
Chiński dla początkujących z elementami biznesu jest
Japoński jest jest
Czeski jest
Rosyjski jest jest
Rosyjski z elementami biznesu jest jest
Duński jest jest
Fiński jest
Norweski jest jest jest jest
Szwedzki jest jest
Niderlandzki jest jest
Niderlandzki z element. biznesu jest jest
Łacina jest
Klasyczna greka jest

Egzaminy i certyfikaty w ESKK

Po ukończeniu każdego naszego kursu możesz otrzymać „Zaświadczenie o ukończeniu kursu”. W przypadku części kursów istnieje możliwość przystąpienia do egzaminów. Są one organizowane zarówno przez ESKK (świadectwo ESKK), jak i przez niezależne instytucje o wysokiej renomie na rynku edukacyjnym (certyfikaty). Udział w egzaminach jest dobrowolny.

Wykaz kursów objętych egzaminami i certyfikatami:

Kurs Certyfikat Zapisz się na egzamin
Angielski dla początkujących certyfikat telc
Angielski dla śr. zaawansowanych certyfikat telc
Angielski dla zaawansowanych certyfikat telc
Arabski świadectwo ESKK
Chiński dla początkujących świadectwo ESKK
Chiński dla początkujących z elementami biznesu świadectwo ESKK
Czeski świadectwo ESKK
Duński dla początkujących świadectwo ESKK
Dziennikarz świadectwo ESKK
Fiński świadectwo ESKK
Francuski dla początkujących certyfikat telc
Francuski dla śr. zaawansowanych certyfikat telc
Francuski dla zaawansowanych certyfikat telc
Główny księgowy certyfikat PTE
Grafik komputerowy certyfikat PTI
Hiszpański dla początkujących certyfikat telc
Hiszpański dla śr. zaawansowanych certyfikat telc
Niderlandzki świadectwo ESKK
Niderlandzki dla początkujących z elementami biznesu świadectwo ESKK
Intensywny kurs amerykańskiego certyfikat telc
Jak wygrać w negocjacjach certyfikat PTE
Japoński świadectwo ESKK
Klasyczna greka świadectwo ESKK
Księgowość firmy na podatkowej KPiR certyfikat PTE
Kurs fotografii świadectwo ESKK
Łacina świadectwo ESKK
Marketing i zarządzanie certyfikat PTE
Niemiecki dla początkujących certyfikat telc
Niemiecki dla śr. zaawansowanych certyfikat telc
Niemiecki dla zaawansowanych certyfikat telc
Norweski świadectwo ESKK
Pisanie scenariuszy telewizyjnych i filmowych świadectwo ESKK
Podstawy księgowości certyfikat PTE
Portugalski świadectwo ESKK
Projektant stron WWW certyfikat PTI
Projektant wnętrz świadectwo ESKK
Projektowanie i zakładanie ogrodów świadectwo ESKK
Przedstawiciel handlowy certyfikat PTE
Rosyjski świadectwo ESKK
Samodzielny księgowy certyfikat PTE
Specjalista ds. kadr i płac certyfikat PTE
Specjalista ds. logistyki certyfikat European Junior Logistician
Specjalista ds. podatków certyfikat PTE
Specjalista ds. rachunkowości certyfikat PTE
Specjalista ds. transportu i spedycji świadectwo ESKK
Szwedzki świadectwo ESKK
Windows: Word, Excel... Internet (ECDL) ECDL
Włoski dla początkujących certyfikat telc
Włoski dla śr. zaawansowanych certyfikat telc


Instytucje egzaminujące i certyfikujące:

 
Certyfikat na poziomie „Junior” – należący do Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków – mogą otrzymać absolwenci kursu „Specjalista ds. logistyki”, którzy zdadzą egzaminy organizowane przez Centrum Edukacji Logistycznej Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Po ukończeniu wielu kursów językowych można przystępować do egzaminów prowadzących do uzyskania międzynarodowego certyfikatu telc, uznawanego w większości krajów europejskich. Szczegóły na temat zasad przeprowadzania egzaminów można znaleźć na www.eskk.pl.
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL) można uzyskać po ukończeniu kursu „Windows, Word, Excel... Internet (ECDL)” i zdaniu egzaminów z 7 modułów tematycznych. Certyfikat ten potwierdza umiejętności obsługi komputera na poziomie wymaganym przez europejskich pracodawców. Instytucją egzaminującą jest Polskie Biuro ECDL. Po ukończeniu kursów „Grafik komputerowy” i „Projektant stron WWW” można przystąpić do egzaminu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i otrzymać zaświadczenie dokumentujące poziom posiadanych umiejętności.
Uczestnicy większości kursów z kategorii „Kursy księgowe” oraz „Kursy zawodowe” mogą przystąpić do egzaminów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Poznaniu i uzyskać certyfikat tej instytucji.