Jak nauczyć się szybko tańczyć w karnawale

Podobno śpiewać każdy może, a czy jest tak samo z tańcem? Czy ten, którego muzyka w ogóle nie „niesie”, też ma szansę nauczyć się szybko tańczyć i błysnąć na karnawałowym parkiecie? Naszym zdaniem tak, wystarczy tylko trochę cierpliwości i odwagi.

Discofox - łatwy taniec w parze.
Discofox - łatwy taniec w parze.

Karnawałowe mody na style muzyczne są różne

Muzyka w karnawale zmienia się co dwanaście miesięcy wraz z panującymi aktualnie trendami. Raz na topie jest energetyczny rock’n’roll, za rok w głośnikach króluje ognista samba, by potem ustąpić miejsca muzyce elektronicznej. Trudno przewidzieć, co akurat będzie modne. Jak więc nauczyć się tańczyć, by nie podpierać ścian na karnawałowych imprezach? Mamy dla Was bajecznie prostą receptę

Naucz się tańczyć discofoxa!

Najprostszym, a zarazem najbardziej uniwersalnym tańcem jest tzw. dwa na jeden (2 na 1), profesjonalnie nazywany discofoxem. To on króluje na balach, weselach oraz innych imprezach. Dzięki temu, że nie ma rygorystycznych zasad, można go dostosować do każdego typu muzyki. Przeważnie wykorzystywany jest do szybszych rytmów, ale dobrze też sprawdza się przy wolniejszych dźwiękach.

Poniżej przedstawiamy Wam krótki instruktaż podstawowych kroków 2 na 1.

Krok podstawowy:

Partner:

  1. Lewa noga w bok
  2. Prawa noga w bok
  3. Lewa noga w tył
  4. Powrót na prawą nogę

Partnerka:

  1. Prawa noga w bok
  2. Lewa noga w bok
  3. Prawa noga w tył
  4. Powrót na lewą nogę

Prawda, że proste? Jeśli opanujecie podstawy, to reszta zależy już tylko od Waszej wyobraźni!

Karnawał to także okres noworocznych postanowień. Jeśli nie lubisz tańczyć, to może zaskoczysz przyjaciół inną umiejętnością? Zapisz się na kurs gry na gitarze i zagraj chwytliwe kawałki na spotkaniach ze znajomymi lub rodzinnych uroczystościach :) pozwoli Ci to wieść prym na imprezach bez konieczności ćwiczenia tanecznych kroków.

Komentarze

Jakub:
19/11/2019, 10:46:06

Początki bywają ciężkie. Jednym taniec przychodzi z łatwością, inni muszą dopiero nauczyć się opanować wyczucie rytmu i otworzyć przed mową ciała. Ja uczyłem się tańczyć w Royal Dance Center w Opolu. Wszystkiego mnie nauczyli od podstaw. Super młody energiczny zespół. Nikogo nie zostawią, jeśli potrzebuje więcej pomocy. Nie wstydźcie się iść na lekcje tańca. warto!!

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*