Przeglądasz artykuły z kategorii "Techniki uczenia"

5 szybkich ćwiczeń pisemnych dla każdego ucznia języków obcych

Bez względu na to, jakiego języka się uczysz, pisanie i czytanie należą najważniejszych umiejętności. Na ich zgłębianiu skorzysta także płynność, z jaką mówisz, gdyż w ten sposób rozwijasz rozumienie budowy zdań w danym języku oraz poszerzasz słownictwo. Poznaj szereg prostych i przyjemnych sposobów na ćwiczenie pisania, idealnych dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Czytaj dalej »

Nauka języka nie tylko z podręcznika

Uczysz się języka obcego? Bez względu na to, na jakim jesteś poziomie, ani w jakim celu się uczysz, nie ograniczaj się do podręcznika! Gdy dobrze się rozejrzysz, znajdziesz wiele innych źródeł wiedzy, które nie tylko pozwolą Ci szybciej czynić postępy, ale także rozszerzą Twoje horyzonty. A najciekawsze jest to, że… wcale nie zostały stworzone do nauki języków. Mowa o autentycznych źródłach języka. Czytaj dalej »

Napisz proste opowiadanie w języku obcym! 3 inspiracje

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, w ramach nauki języka obcego, napisać opowiadanie? Jeśli nie – żałuj. To nie tylko zabawa, ale także znakomity sposób na doskonalenie swoich językowych umiejętności. Jednak jeszcze nic straconego! Poznaj nasze inspiracje i jeszcze dziś napisz krótkie opowiadanie w języku obcym. Czytaj dalej »

7 sposobów na przyspieszenie nauki języka obcego

Nie ma się co oszukiwać – nauka nowego języka zajmuje znacznie więcej niż kilka dni. Są jednak metody, które pomogą Ci ją znacznie przyspieszyć. Poznaj siedem sposobów, które umożliwiają zrobienie szybszych postępów. Czytaj dalej »

Dlaczego niektórym tak ciężko przychodzi nauka języków?

Są tacy, którzy już po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki potrafią płynnie mówić w języku obcym. Inni nawet po wielu godzinach spędzonych z nosem w książkach nie czują się pewni swoich umiejętności. Z czego to wynika? Czy jest to kwestia talentu? A może po prostu odpowiedniego podejścia i doboru skutecznych metod? Czytaj dalej »
Strona 1 z 812345Ostatnia »