Przeglądasz artykuły z kategorii "Techniki uczenia"

Jak się nauczyć czeskiego bez wychodzenia z domu?

Jak się nauczyć czeskiego bez wychodzenia z domu? Marzysz o opanowaniu języka czeskiego, ale nie masz czasu na tradycyjne kursy w stacjonarnej szkole językowej? Nie martw się! Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwolą Ci na naukę czeskiego w domowym zaciszu. W tym praktycznym przewodniku podzielimy się kilkoma sprawdzonymi sposobami, jak szybko i skutecznie przyswajać czeską mowę we własnym zakresie.

Czytaj dalej »

Jak uczyć się efektywnie? 3 skuteczne techniki

W nowy rok wielu z nas weszło z mocnym postanowieniem rozwijania nowych umiejętności. Jednak każdy proces uczenia wymaga pewnego wysiłku. Tu pojawia się pytanie - czy można go sobie jakoś ułatwić?

Czytaj dalej »

Szwedzki czy norweski – którego języka zacząć się uczyć?

Chcesz wreszcie zrealizować swoje marzenie o wyjeździe do Skandynawii, ale nie wiesz jaki język Ci się bardziej przyda: szwedzki czy norweski? Liczne podobieństwa występujące między nimi są dużym ułatwieniem, ponieważ znając któryś z tych języków, skutecznie porozumiesz się zarówno z Norwegami, jak i ze Szwedami, a w dalszej kolejności także z Duńczykami. Istnieje jednak druga strona tego medalu: częste analogie między szwedzkim a norweskim sprawiają, że możesz mieć wątpliwości, na naukę którego z tych języków warto postawić.

Czytaj dalej »

Czy nauka norweskiego może być prosta? Sprawdź praktyczne porady i wskazówki

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania Polaków urokami Skandynawii. Rozważania dotyczące tego, jak nauczyć się norweskiego, szwedzkiego czy duńskiego, są naturalnym następstwem tej fascynacji. Dochodzi do tego fakt, że znajomość dowolnego ze wspomnianych języków stanowi istotny atut na rynku pracy. Współpraca biznesowa polskich firm z tamtejszymi przedsiębiorstwami kwitnie, a osób posługujących się płynnie którymś z języków skandynawskich wciąż brakuje. Jeśli chcesz stać się jednym z beneficjentów tej rynkowej luki, musisz zastanowić się nad tym, na naukę którego języka postawić. Jako doświadczeni praktycy możemy podpowiedzieć Ci, że w bardzo wielu przypadkach optymalnym wyborem będzie norweski, który uchodzi za najłatwiejszy do nauczenia się spośród języków używanych w tamtym regionie Europy. Jak nauczyć się norweskiego możliwie szybko, prosto i skutecznie? Z jakich metod nauki warto skorzystać? Dlaczego w ogóle warto podjąć się tego wyzwania? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w dalszej części naszego artykułu!

Czytaj dalej »

Jak powrócić do nauki po dłuższej przerwie?

Lato za nami, baterie naładowane, czas wystartować z nową energią i nowymi wyzwaniami! Ale jak powrócić do nauki, która przez wakacje spokojnie odpoczywała sobie na półce? To wcale nie musi być trudne, wystarczy pozytywne nastawienie oraz dobry plan.

Czytaj dalej »