Przeglądasz artykuły z kategorii "Techniki uczenia"

Gdy Twoje językowe umiejętności przestały się poprawiać – jak wyjść z kryzysu efektywności?

Wielu adeptów języków obcych w pewnym momencie przechodzi kryzys – okres, gdy ogarnia ich przeczucie, że ich umiejętności językowe przestały się poprawiać, a kolejne ćwiczenia nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Co zrobić w takiej sytuacji? Co zmienić, by ponownie wejść na ścieżkę szybkiego, językowego rozwoju?

Czytaj dalej »

10 kreatywnych sposobów na naukę języka obcego

Uczysz się języka obcego i zaczyna brakować Ci motywacji? Niemal każdego ucznia od czasu do czasu dopada znużenie. W wielu przypadkach jest to efekt monotonnego trybu nauki. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 kreatywnych sposobów na sprawienie, by nauka jakiegokolwiek języka obcego stała się o wiele bardziej ekscytująca.

Czytaj dalej »

Nauka języków a czytanie książek, czyli dlaczego warto

Czytanie książek fabularnych w obcym języku to jedna z najstarszych i najbardziej oczywistych, a równocześnie najbardziej niedocenianych dziś metod nauki języka obcego. Dowiedz się, jak czytanie może pomóc Ci znacznie poprawić Twoje językowe zdolności – bez względu na to, na jakim poziomie jesteś obecnie. Czytaj dalej »

5 szybkich ćwiczeń pisemnych dla każdego ucznia języków obcych – cz. 2

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy kilka ćwiczeń pisemnych, których wykonywanie jest nie tylko sporą frajdą, ale także doskonałym sposobem na szlifowanie językowych umiejętności. Takich ciekawych, a jednocześnie pożytecznych ćwiczeń jest jednak znacznie więcej. Jeśli uporałeś się już z poprzednim zestawem, zapraszamy do dalszej nauki i zabawy.

Czytaj dalej »

5 szybkich ćwiczeń pisemnych dla każdego ucznia języków obcych

Bez względu na to, jakiego języka się uczysz, pisanie i czytanie należą najważniejszych umiejętności. Na ich zgłębianiu skorzysta także płynność, z jaką mówisz, gdyż w ten sposób rozwijasz rozumienie budowy zdań w danym języku oraz poszerzasz słownictwo. Poznaj szereg prostych i przyjemnych sposobów na ćwiczenie pisania, idealnych dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Czytaj dalej »
Strona 1 z 912345Ostatnia »