Przeglądasz artykuły z kategorii "Techniki uczenia"

Czy język włoski jest trudny?

Marzysz o wakacjach w słonecznej Italii i zastanawiasz się, czy  język włoski jest trudny do opanowania? Zaraz obok hiszpańskiego, włoski jest powszechnie uznawany za bardzo łatwy język do nauki. Czy rzeczywiście jest tak prosty? A jeśli nie, to z czego wynikają trudności? W tym artykule tłumaczymy jak wygląda język włoski i odpowiadamy na pytanie, czy jest trudny do nauczenia. Dowiesz się także, czy znajomość języka włoskiego jest w ogóle przydatna oraz jak skutecznie i szybko się go nauczyć. 

Czytaj dalej »

Czy język hiszpański jest trudny?

Chcesz rozwijać swoje umiejętności językowe i zastanawiasz się, czy język hiszpański jest trudny? Istnieje opinia, że jest to bardzo łatwy język do nauki, zarówno  w wymowie, jak i w piśmie. Sprawa nie jest jednak tak prosta, ponieważ jak to często bywa – zależy. Od czego? Przede wszystkim od ojczystego języka osoby, która chce podjąć się nauki hiszpańskiego, a także od tego, do jakiego języka się go porówna. Nie ma bowiem obiektywnie trudnych czy łatwych języków. W tym artykule tłumaczymy, czy język hiszpański jest trudny dla Polaków i jak wygląda nauka języka hiszpańskiego dla początkujących.

Czytaj dalej »

Co to są kolokacje w języku angielskim?

Podczas nauki języka angielskiego z pewnością natrafisz na połączenia językowe, czyli kolokacje angielskie. Tego typu połączeń używamy w codziennym życiu, również w języku polskim. Interesują Cię zagadnienia językowe i chcesz dowiedzieć się jak działają kolokacje angielskie i co to właściwie jest? W tym artykule tłumaczymy, dlaczego warto je znać oraz przedstawiamy przykłady wyrazów, które ze sobą kolokują.

Czytaj dalej »

Jak zmotywować się do nauki języka?

Chcesz poznać nowy język i zastanawiasz się, jak zmotywować się do nauki? Często mówi się, że motywacja jest kluczem do sukcesu. Być może wydaje Ci się, że nie jest to trudne zadanie – wystarczy wyznaczyć sobie cel i krok po kroku go realizować. Niestety, początkowa motywacja do nauki z czasem może słabnąć, a co za tym idzie powodować rezygnację. To właśnie brak umotywowania swoich postanowień jest głównym powodem, dla którego rzuca się naukę języka. Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie zmotywować się do nauki języka obcego i nie wypalić się już po pierwszych tygodniach. Podpowiadamy jakie triki są pomocne i na co uważać podczas stawiania sobie nowych celów. 

Czytaj dalej »

Slang angielski – tego nie nauczysz się w szkole

Jeśli zależy Ci na swobodnym porozumiewaniu się w obcym języku, to warto poznać slang angielski. To integralna część żywego języka, która umożliwia mniej formalne, potoczne rozmowy międzyludzkie. 

Uczysz się angielskiego od lat, ale nadal nie możesz zrozumieć dialogów w amerykańskich produkcjach filmowych? A może marzysz o nawiązaniu luźnej rozmowy z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii? Znajomość slangowych wyrażeń przyda się w obu tych sytuacjach. Angielski slang to jeden z najciekawszych aspektów nauki języka angielskiego, a ponadto bardzo użyteczny! W tym artykule tłumaczymy, dlaczego warto znać zwroty slangowe, a także czym właściwe jest slang angielski. Czytaj dalej i poznaj przydatne zwroty po angielsku!

Czytaj dalej »