Przeglądasz artykuły z kategorii "Techniki uczenia"

Jak nauczyć się niemieckiego? Skuteczne wskazówki

Jak nauczyć się niemieckiego? To pytanie wciąż krąży w Twojej głowie, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Najlepiej od razu! Niemiecki to oficjalny język w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Liechtensteinie i w części Belgii. Znajomość niemieckiego może ponadto przydać się w wielu innych miejscach, np. w nawiązywaniu kontaktów zagranicznych, na studiach czy w podróży. Jak skutecznie uczyć się niemieckiego? Podpowiadamy!

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się angielskiego w domu?

Marzysz, by opanować angielski, lecz mieszkasz z dala od szkoły językowej lub nie masz czasu na dojazdy? Możesz uczyć się w zaciszu własnego mieszkania! Jak nauczyć się angielskiego w domu? Dobrym sposobem jest “The immersion method“, czyli metoda “przez zanurzenie” polegająca na ciągłym kontakcie z angielskim i otaczaniu się nim na co dzień. Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu? Podpowiadamy!

Czytaj dalej »

Nauka języka obcego ze słuchu – czy to skuteczna metoda?

Nauka języka ze słuchu - brzmi przyjemnie, nieprawdaż? Leżysz sobie i słuchasz, a wiedza sama trafia do głowy. No, nie do końca. Niemniej jednak jest to interesująca i potencjalnie skuteczna metoda nauki, która możesz znacznie poprawić Twoje rozumienie języka. Do tego można ją stosować na wiele różnych sposobów, nawet wtedy, gdy nie masz czasu. Jak? Sprawdź nasze porady. Czytaj dalej »

Jak nauczyć dziecko angielskiego w domu?

W czasach, kiedy językiem angielskim posługuje się ok. 20% ludności na świecie (choć nie dla wszystkich jest to język ojczysty), wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć dziecko angielskiego w domu, by zapewnić mu lepszy start w przyszłość. Najlepszym sposobem dla dzieci jest oczywiście zabawa - bajki, piosenki, gry, książki, układanki - metody nauczania języka angielskiego są naprawdę ciekawe i różnorodne. Podpowiadamy więc, jak uczyć dziecko angielskiego w domu i dlaczego warto robić to już od najmłodszych lat.

Czytaj dalej »

Jak sprawdzić swój poziom angielskiego?

Marzysz, by opanować angielski, ale tak naprawdę nie wiesz, od czego zacząć? Najlepiej od określenia poziomu znajomości języka obcego. Dzięki temu masz większe szanse na sukces - unikniesz w ten sposób powtarzania materiału, który znasz już doskonale, a jednocześnie zbyt trudnych zagadnień, które mogłyby Cię zniechęcić do nauki. Jak sprawdzić swój poziom angielskiego? 

Czytaj dalej »