Przecinki w języku angielskim – jak je stosować?

Przecinki to zmora języka polskiego – wielu Polaków ma problem z ich poprawnym użytkowaniem. Właśnie dlatego adepci języka angielskiego zwykle cieszą się na wieść, że w angielskim jest ich nieco mniej. Nie oznacza to jednak, że z ich używaniem nie ma żadnych problemów, zwłaszcza biorąc pod uwagę przyzwyczajenia z języka ojczystego. W dzisiejszym tekście dzielimy się poradami, dzięki którym lepiej zrozumiesz przecinki w języku angielskim.

Czytaj dalej »

Najdłuższe słowa w języku włoskim

Język włoski zawiera wiele fascynujących i tajemniczych słów, których często nie znają nawet najstarsi, rodowici Włosi. Są to wyjątkowo długie wyrazy, które liczą sobie nawet do 30 znaków. Najczęściej są to terminy zaczerpnięte z pogranicza medycyny i nauki oraz różne formy stopniowania przymiotników i powstałe na ich bazie przysłówki. W tym artykule przedstawiamy kilka przykładów. Czytaj dalej »

Najdłuższe słowa w języku hiszpańskim

Hiszpański to, po języku chińskim (mandaryńskim), najczęściej używany język świata. O jego popularności może świadczyć fakt, że jest językiem urzędowym w ponad 40 krajach. Jednak wyróżnia go też to, że należy do najbogatszych w różnorakie kwieciste frazy i wyrażenia. Zawiera bardzo dużo długich słów. Chcesz dowiedzieć się, które z nich jest najdłuższe? Zapraszamy do lektury tego artykułu.

Czytaj dalej »

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego? 5 zasad

Wielu rodziców chce, by ich pociechy uczyły się języków obcych. Często posyłają dzieci na lekcje już od najmłodszych lat. Co jednak z jakością takich kursów i opinią samych dzieci na ich temat? Zbyt wczesne rozpoczęcie nauki i nieumiejętne dobranie metod może dziecko skutecznie do języków obcych zniechęcić. Jak tego uniknąć? Jak dobrać metody nauki i kursy tak, by wyrabiać w dziecku dobre nawyki, a sam proces edukacyjny był dla niego ciekawy i przyjemny?

Czytaj dalej »

Dlaczego esperanto nie stało się językiem powszechnym i… dlaczego nie jest to problemem?

Twórca esperanto miał nadzieję, że pewnego dnia język ten stanie się uniwersalnym sposobem komunikacji dla wszystkich ludzi na świecie. Z tych planów raczej nic nie wyjdzie. Nie oznacza to jednak, że esperanto nie jest przydatne – podobnie jak samo zagadnienie języka powszechnego, czyli tzw. lingua franca. Czy możemy o takim mówić w XXI wieku? Czy kiedyś wszyscy będziemy mówić jednym językiem?

Czytaj dalej »
Strona 1 z 29123451020Ostatnia »