Strefa Belfra wystartowała!

Strefa Belfra to nowy projekt ESKK, którego celem jest zwiększenie zaangażowania uczniów szkół podstawowych i średnich w naukę języka – poprzez zabawę i z wykorzystaniem nowych technologii. Czytaj dalej »

10 porad od znanych poliglotów

Na pewno zdarzyło Ci się słyszeć o wielkich poliglotach, którzy zdołali opanować wiele różnych języków obcych. Jak tego dokonali? Czy w ich sposobach poznawania nowych języków jest coś, co każdy może wykorzystać, by lepiej uczyć się języków obcych? My także zadaliśmy sobie te pytania. I stworzyliśmy listę 10 porad dla uczących się języków na podstawie opinii znanych poliglotów. Czytaj dalej »

10 kreatywnych sposobów na naukę języka obcego

Uczysz się języka obcego i zaczyna brakować Ci motywacji? Niemal każdego ucznia od czasu do czasu dopada znużenie. W wielu przypadkach jest to efekt monotonnego trybu nauki. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 kreatywnych sposobów na sprawienie, by nauka jakiegokolwiek języka obcego stała się o wiele bardziej ekscytująca.

Czytaj dalej »

Nauka języków a czytanie książek, czyli dlaczego warto

Czytanie książek fabularnych w obcym języku to jedna z najstarszych i najbardziej oczywistych, a równocześnie najbardziej niedocenianych dziś metod nauki języka obcego. Dowiedz się, jak czytanie może pomóc Ci znacznie poprawić Twoje językowe zdolności – bez względu na to, na jakim poziomie jesteś obecnie. Czytaj dalej »

5 szybkich ćwiczeń pisemnych dla każdego ucznia języków obcych – cz. 2

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy kilka ćwiczeń pisemnych, których wykonywanie jest nie tylko sporą frajdą, ale także doskonałym sposobem na szlifowanie językowych umiejętności. Takich ciekawych, a jednocześnie pożytecznych ćwiczeń jest jednak znacznie więcej. Jeśli uporałeś się już z poprzednim zestawem, zapraszamy do dalszej nauki i zabawy.

Czytaj dalej »
Strona 1 z 27123451020Ostatnia »