Blog językowy ESKK

Jak osłuchać się z językiem? Przegląd możliwości

Jak się osłuchać z językiem? Wyjechać za granicę! To rozwiązanie, o ile jest słuszne i oczywiste, bywa często trudne w realizacji. Czy bez podróży i otaczania się native speakerami można zaznajomić się z brzmieniem języka obcego? I czym tak naprawdę jest owo „osłuchanie”?

Czytaj dalej »

Wyjazd za granicę – jak przygotować się do podróży?

Za granicę wyjeżdżamy z różnych powodów - na wakacje, do pracy, w celach edukacyjnych etc. Każda taka podróż powinna wiązać się z dokładnym przygotowaniem. Ich natura będzie zależeć zarówno od celu wyjazdu, jak i od kraju, do którego wyjeżdżamy. W dzisiejszym artykule garść porad nt. przygotowywania się do wyjazdu za granicę, w tym związane z nauką języka przed wyjazdem za granicę.

Czytaj dalej »

Jakich języków warto się uczyć?

Korzyści ze znajomości języków obcych są niezliczone, dlatego wiele osób zastanawia się, jakich języków warto się uczyć. Motywacja do nauki jest rozmaita: od planów zawodowych, przez edukację za granicą po możliwość podróżowania i poznawania innej kultury z bliska. Znajomość nowego języka może otworzyć wiele możliwości i nie od dziś wiadomo, że jest cenioną umiejętnością. Trendy popularności języków obcych zmieniają się z roku na rok, ale niektóre kierunki cieszą się niezmiennym uznaniem. Jakiego języka warto się więc uczyć? W tym artykule przedstawiamy korzyści ze znajomości poszczególnych języków obcych.

Czytaj dalej »

Od czego zacząć naukę języka?

Wizja porozumienia się w obcym języku wygląda pięknie i obiecująco, ale od czego zacząć naukę języka? Być może od dawna chcesz nauczyć się włoskiego, chińskiego lub niemieckiego, ale wciąż odkładasz to w czasie. Wiele osób nie wie, jak skutecznie uczyć się języków obcych. Wynika to często z nierealistycznych oczekiwań, złej motywacji oraz braku systematyczności. W tym artykule podpowiadamy, jak wreszcie zacząć mówić w języku obcym bez odwlekania.

Czytaj dalej »

Nauka ze słuchu. Naucz się języka obcego podczas wakacji!

Nauka języka ze słuchu - brzmi przyjemnie, nieprawdaż? Wyobraź sobie, że leżysz wygodnie i słuchasz, a wiedza sama trafia do głowy. No, nie do końca. Niemniej jednak jest to interesująca i potencjalnie skuteczna metoda nauki, którą możesz znacznie poprawić Twoje rozumienie języka. Do tego można ją stosować na wiele różnych sposobów, w dowolnym miejscu i czasie. Jak? Sprawdź nasze porady.

Czytaj dalej »