Nauka języka nie tylko z podręcznika

Uczysz się języka obcego? Bez względu na to, na jakim jesteś poziomie, ani w jakim celu się uczysz, nie ograniczaj się do podręcznika! Gdy dobrze się rozejrzysz, znajdziesz wiele innych źródeł wiedzy, które nie tylko pozwolą Ci szybciej czynić postępy, ale także rozszerzą Twoje horyzonty. A najciekawsze jest to, że… wcale nie zostały stworzone do nauki języków. Mowa o autentycznych źródłach języka. Czytaj dalej »

Nieoczywiste ścieżki kariery, w których język to podstawa

Niezależnie od tego, jakiego języka się uczysz, opanowanie go sprawia, że otwierają się przed Tobą nowe, dotychczas niedostępne możliwości zawodowe. Nauczyciel czy tłumacz to najbardziej typowe ścieżki kariery, w których znajomość języków obcych jest niezbędna. Takich zawodów jest jednak znacznie więcej, przyjrzyjmy się więc najciekawszym z nich. Czytaj dalej »

Nauka języka obcego a pewność siebie

Czy nauka języka obcego może nam pomóc w poprawieniu pewności siebie? A może jest odwrotnie – to pewność siebie jest potrzebna, by dobrze i szybko opanować nowy język? Istnieje wiele teorii na ten temat. Jedno jednak nie ulega wątpliwości – nauka języków i pewność siebie są ze sobą mocno związane.

Czytaj dalej »

10 sposobów na naukę języka, gdy… nie masz czasu

Niemal każdy z nas czuje potrzebę nauki języka obcego. Czasami wygrywa z nią lenistwo, a czasami po prostu nadmiar obowiązków. Ale istnieją sposoby, dzięki którym można regularnie szlifować swoje językowe umiejętności nawet wtedy, gdy nie mamy na to zbyt wiele czasu. Poznaj 10 z nich. Czytaj dalej »

Ile słów trzeba znać, by móc mówić płynnie w języku obcym?

Wiele osób uczących się języków obcych próbuje dowiedzieć się, ile słów powinni poznać, by móc się bez przeszkód komunikować. To bez wątpienia ciekawe pytanie, ale odpowiedź na nie jest trudniejsza, niż może Ci się wydawać. W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się, dlaczego. Poznasz także zastosowanie zasady Pareto w nauce języków obcych.

Czytaj dalej »
Strona 1 z 26123451020Ostatnia »