Blog językowy ESKK

Postanowienia noworoczne – nauka języka obcego

Początek nowego roku kalendarzowego to dla wielu osób czas na różnego rodzaju postanowienia noworoczne. Nic dziwnego – Nowy Rok kojarzy się ze świeżym startem, co sprzyja podejmowaniu wyzwań, do których wcześniej nie było motywacji. To także świetny moment, żeby podjąć się nauki nowego języka obcego. Zastanawiasz się, jakie postanowienia noworoczne ustanowić na zbliżający się początek roku? Postaw na rozwój umiejętności i poszerz swoje kompetencje. Doradzimy Ci od czego zacząć oraz jak uzyskać najlepsze wyniki w krótkim czasie. 

Czytaj dalej »

Który język orientalny wybrać do nauki?

Języki orientalne, mimo że uchodzą za trudne do opanowania, cieszą się coraz większą popularnością. Ich znajomość przydaje się w karierze zawodowej, biznesie, podróżowaniu czy zgłębianiu kultury orientalnej. Nauka kaligrafowania chińskich i japońskich znaków, czy pisanie od prawej od lewej w języku arabskim, albo doskonalenie obcej wymowy to również znakomity trening dla umysłu i rozwijania kreatywności. Który język wybrać do nauki oraz czy samodzielna nauka języków orientalnych jest możliwa? Dowiedz się z naszego poradnika.

Czytaj dalej »

Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

Być może zastanawiasz się, jak szybko można nauczyć się języka niemieckiego? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, szczególnie jeśli pojawia się perspektywa nowej pracy w niemieckojęzycznej firmie, studiów lub wyjazdu za granicę. W takiej sytuacji znajomość przynajmniej podstaw niemieckiego może znacznie ułatwić nie tylko proces rekrutacji, ale również samo życie w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak szybko nauczyć się języka niemieckiego w domu w stopniu komunikatywnym.

Czytaj dalej »

Poziomy języka niemieckiego – poradnik

Rozpoczynając kurs językowy, można spotkać się z bardzo ogólnikowym podziałem na różne poziomy języka niemieckiego. Zwykle wymienia się poziom podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany, jest to jednak bardzo nieprecyzyjny podział. Nie oddaje on realnej znajomości języka i może być niewystarczający przy uzupełnianiu CV czy pisaniu podania na zagraniczne studia. W naszej ofercie znajdziesz kursy językowe dokładnie określające wszystkie poziomy niemieckiego. Pomożemy Ci sprawdzić Twój stopień znajomości języka w skali CEFR, a także pokażemy sposoby na podniesienie swojego poziomu oraz poświadczenie go za pomocą certyfikatów. 

Czytaj dalej »

„Post-holiday spleen”, czyli chandra pourlopowa

Często zdarza się tak, że po powrocie z wakacji, myślami jesteśmy jeszcze na urlopie. Nic dziwnego, nasz organizm przyzwyczaił się do dobrego i z chęcią powróciłby do błogiego wylegiwania się na plaży. „Post-holiday spleen” to właśnie coś w rodzaju powakacyjnej chandry. Objawia się ona najczęściej zmęczeniem, rozkojarzeniem i ogólnym rozdrażnieniem. Stan ten może utrzymywać się przez kilka dni i w sposób naturalny powinien wygasnąć. Czasem jednak zdarza się, że utrzymująca się chandra może doprowadzić nawet do depresji, która wymaga już kontaktu ze specjalistą.

Czytaj dalej »