Blog językowy ESKK

Angielski dla zakochanych. Jak się uczyć języka we dwoje…

Love is in the air… Wprawdzie walentynki już za nami, jednak w powietrzu cały czas unosi się miłosna aura. Z tego tytułu postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować naukę języka angielskiego w niestandardowym wydaniu 😀. Przedstawiamy kilka pomysłów na kształcenie się we dwoje. Brzmi interesująco? Zapewniamy, że będzie ekscytująco!

Czytaj dalej »

Przerwa w uczeniu się języków – jak bezboleśnie wrócić do nauki?

Czasami zaczynamy naukę jakiegoś języka, zapisujemy się na kurs lub kupujemy materiały, następnie przez kilka miesięcy uczymy się nowych słówek, by po jakimś czasie rzucić naukę w kąt. Mija pół roku, rok. Decydujemy się ponownie podjąć wyzwanie. Jak po dłuższej przerwie w miarę bezboleśnie wrócić do nauki języka obcego?

Czytaj dalej »

Jak do nauki języka wykorzystać media społecznościowe?

Media społecznościowe w kontekście nauki zazwyczaj pojawiają się jako dystraktory, czyli “przeszkadzacze”. Dzięki nim prokrastynujemy i marnujemy czas, który spędzić moglibyśmy bardziej produktywnie. Jednak dobrze używane portale społecznościowe mogą stanowić fantastyczne narzędzie do nauki języków obcych.

Czytaj dalej »

Jak osłuchać się z językiem obcym, aby go rozumieć?

Rozumienie języka obcego ze słuchu, obok mówienia, stanowi jedno z największym wyzwań dla osób uczących się. O ile skupienie się i usłyszenie dialogu w specjalnych nagraniach, przygotowanych na potrzeby kursu nie sprawia problemu, o tyle już wsłuchanie się w serial albo zrozumienie obcokrajowca bywa niełatwe.

Czytaj dalej »

Chit chat – jak przełamać strach przed rozmową z obcokrajowcem

Wiele osób rozpoczynających naukę języka odczuwa stres już na samą myśl, że będą musiały coś powiedzieć. Nawet jeśli ktoś dobrze zna zasady gramatyczne i słówka może blokować się w momencie rozmowy. Mówienie trzeba ćwiczyć, dlatego warto znać techniki, które pomogą zredukować stres podczas sytuacji kiedy musimy użyć języka.

Czytaj dalej »