Blog językowy ESKK

Poziomy języka niemieckiego – poradnik

Rozpoczynając kurs językowy, można spotkać się z bardzo ogólnikowym podziałem na różne poziomy języka niemieckiego. Zwykle wymienia się poziom podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany, jest to jednak bardzo nieprecyzyjny podział. Nie oddaje on realnej znajomości języka i może być niewystarczający przy uzupełnianiu CV czy pisaniu podania na zagraniczne studia. W naszej ofercie znajdziesz kursy językowe dokładnie określające wszystkie poziomy niemieckiego. Pomożemy Ci sprawdzić Twój stopień znajomości języka w skali CEFR, a także pokażemy sposoby na podniesienie swojego poziomu oraz poświadczenie go za pomocą certyfikatów. 

Czytaj dalej »

„Post-holiday spleen”, czyli chandra pourlopowa

Często zdarza się tak, że po powrocie z wakacji, myślami jesteśmy jeszcze na urlopie. Nic dziwnego, nasz organizm przyzwyczaił się do dobrego i z chęcią powróciłby do błogiego wylegiwania się na plaży. „Post-holiday spleen” to właśnie coś w rodzaju powakacyjnej chandry. Objawia się ona najczęściej zmęczeniem, rozkojarzeniem i ogólnym rozdrażnieniem. Stan ten może utrzymywać się przez kilka dni i w sposób naturalny powinien wygasnąć. Czasem jednak zdarza się, że utrzymująca się chandra może doprowadzić nawet do depresji, która wymaga już kontaktu ze specjalistą.

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się niemieckiego? Skuteczne wskazówki

Jak nauczyć się niemieckiego? To pytanie wciąż krąży w Twojej głowie, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Najlepiej od razu! Niemiecki to oficjalny język w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Liechtensteinie i w części Belgii. Znajomość niemieckiego może ponadto przydać się w wielu innych miejscach, np. w nawiązywaniu kontaktów zagranicznych, na studiach czy w podróży. Jak skutecznie uczyć się niemieckiego? Podpowiadamy!

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się angielskiego w domu?

Marzysz, by opanować angielski, lecz mieszkasz z dala od szkoły językowej lub nie masz czasu na dojazdy? Możesz uczyć się w zaciszu własnego mieszkania! Jak nauczyć się angielskiego w domu? Dobrym sposobem jest “The immersion method“, czyli metoda “przez zanurzenie” polegająca na ciągłym kontakcie z angielskim i otaczaniu się nim na co dzień. Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu? Podpowiadamy!

Czytaj dalej »

Nauka języka obcego ze słuchu – czy to skuteczna metoda?

Nauka języka ze słuchu - brzmi przyjemnie, nieprawdaż? Leżysz sobie i słuchasz, a wiedza sama trafia do głowy. No, nie do końca. Niemniej jednak jest to interesująca i potencjalnie skuteczna metoda nauki, która możesz znacznie poprawić Twoje rozumienie języka. Do tego można ją stosować na wiele różnych sposobów, nawet wtedy, gdy nie masz czasu. Jak? Sprawdź nasze porady. Czytaj dalej »