Blog językowy ESKK

Nauka języka obcego ze słuchu – czy to skuteczna metoda?

Nauka języka ze słuchu - brzmi przyjemnie, nieprawdaż? Leżysz sobie i słuchasz, a wiedza sama trafia do głowy. No, nie do końca. Niemniej jednak jest to interesująca i potencjalnie skuteczna metoda nauki, która możesz znacznie poprawić Twoje rozumienie języka. Do tego można ją stosować na wiele różnych sposobów, nawet wtedy, gdy nie masz czasu. Jak? Sprawdź nasze porady. Czytaj dalej »

Jak nauczyć dziecko angielskiego w domu?

W czasach, kiedy językiem angielskim posługuje się ok. 20% ludności na świecie (choć nie dla wszystkich jest to język ojczysty), wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć dziecko angielskiego w domu, by zapewnić mu lepszy start w przyszłość. Najlepszym sposobem dla dzieci jest oczywiście zabawa - bajki, piosenki, gry, książki, układanki - metody nauczania języka angielskiego są naprawdę ciekawe i różnorodne. Podpowiadamy więc, jak uczyć dziecko angielskiego w domu i dlaczego warto robić to już od najmłodszych lat.

Czytaj dalej »

SŁOWNICZEK KIBICA

Szprechaj, ablaj i spikaj z kibicami z całej Europy!
Naukę piłkarskiego słownictwa w pięciu europejskich językach CZAS ZACZĄĆ!
Nie czekaj na ostatni gwizdek, już teraz pobierz nasz niezawodny słowniczek i kibicuj Anglikom, Niemcom, Francuzom, Włochom oraz Hiszpanom w ich własnym języku!

Czytaj dalej »

Jak sprawdzić swój poziom angielskiego?

Marzysz, by opanować angielski, ale tak naprawdę nie wiesz, od czego zacząć? Najlepiej od określenia poziomu znajomości języka obcego. Dzięki temu masz większe szanse na sukces - unikniesz w ten sposób powtarzania materiału, który znasz już doskonale, a jednocześnie zbyt trudnych zagadnień, które mogłyby Cię zniechęcić do nauki. Jak sprawdzić swój poziom angielskiego? 

Czytaj dalej »

Myślenie pozytywne

Czy wiesz, że wszystko, co się dzieje w Twoim życiu, zależy od nastawienia? Jeśli będziesz sobie powtarzać stwierdzenia typu „uda mi się”, czy „dam radę” to istnieje szansa, że nie tylko poprawi się jakość Twojego życia, ale i codzienność stanie się łatwiejsza do opanowania. Osoby pozytywne częściej się uśmiechają, z optymizmem patrzą w przyszłość, a codziennie obowiązki traktują jak wyzwanie.

Czytaj dalej »