Przeglądasz artykuły z kategorii "Zdrowie"

Depresja pourlopowa – jak ją ujarzmić?

Urlop to czas, którego pracownik etatowy łaknie niczym kania dżdżu. Wszystko, co dobre jednak się kończy i po chwilach wakacyjnej beztroski musimy powrócić do swoich obowiązków, co nie zawsze bywa łatwe. Jak nie dać się pourlopowej depresji?

Czytaj dalej »

Praca przed 10? To szkodzi zdrowiu!

Wielu z nas już to podejrzewało – nauka i praca przed godziną 10 są nieefektywne, a nawet niezdrowe. Taką tezę wysunął Paul Kelley ze Sleep and Circadian Neuroscience Institute na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Czytaj dalej »

Drzemka w pracy, czyli restart umysłu

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. A czy w ogóle warto ją sobie ucinać? Okazuje się, że tak. Pozwala ona „nadrobić” zaległości wynikające ze zbyt małej ilości snu w nocy i odświeża umysł za dnia.

Czytaj dalej »

Zrób sobie miejsce. Biurko idealne

Odpowiednio zaaranżowane miejsce do nauki i pracy sprzyja zdrowiu, wygodzie i wydajności. Nie zawsze mamy wpływ na jego wygląd w domu czy w biurze, bo wiadomo, że nie wszystkie ograniczenia, czy to przestrzenne, czy to finansowe daje się pokonać. Jednak im więcej poniższych wskazówek uda Ci się wcielić w życie, tym bardziej komfortowa i przyjemna będzie Twoja praca przy biurku.

Czytaj dalej »

Zwolnij, czyli o sztuce odpoczywania

„Nie mam czasu”, „muszę lecieć”, „śpieszę się” … jak często w ciągu dnia powtarzasz te słowa? Wszyscy bierzemy udział w wyścigu po „lepsze jutro”. Biegniemy tak szybko, że w konsekwencji nie zauważamy, jak omija nas … życie. Zwolnij.

Czytaj dalej »