Przeglądasz artykuły z kategorii "Zdrowie"

Buduj pewność siebie przy pomocy języka obcego

Nauka języka obcego to zdecydowanie jedna z najlepszych inwestycji w siebie. Wydawać by się mogło, że podczas nauki po prostu nabędziesz nowe słownictwo, poznasz gramatykę czy rozszerzysz wiedzę na temat kraju, z którego dany język pochodzi, a w efekcie będziesz mógł rozmawiać z nowo poznanymi ludźmi. Podróżowanie i praca będą wówczas dla Ciebie czystą przyjemnością. Tak, to wszystko prawda! Jednak za nauką języka obcego stoi jeszcze jedna zaleta, której nie widać na pierwszy rzut oka i o niej właśnie opowiemy.

Czytaj dalej »

Czy znasz te nietypowe objawy stresu?

Stres to naturalna odpowiedź organizmu i nie da się jej wyeliminować z życia. Jednak duża ekspozycja na sytuacje stresowe może odbijać się na zdrowiu. Dystres, czyli nadmierna i szkodliwa reakcja na bodźce, jest nierzadko przyczyną wielu dolegliwości. Poniżej omawiamy kilka nietypowych objawów stresu. 

Czytaj dalej »

„Post-holiday spleen”, czyli chandra pourlopowa

Często zdarza się tak, że po powrocie z wakacji, myślami jesteśmy jeszcze na urlopie. Nic dziwnego, nasz organizm przyzwyczaił się do dobrego i z chęcią powróciłby do błogiego wylegiwania się na plaży. „Post-holiday spleen” to właśnie coś w rodzaju powakacyjnej chandry. Objawia się ona najczęściej zmęczeniem, rozkojarzeniem i ogólnym rozdrażnieniem. Stan ten może utrzymywać się przez kilka dni i w sposób naturalny powinien wygasnąć. Czasem jednak zdarza się, że utrzymująca się chandra może doprowadzić nawet do depresji, która wymaga już kontaktu ze specjalistą.

Czytaj dalej »

Myślenie pozytywne

Czy wiesz, że wszystko, co się dzieje w Twoim życiu, zależy od nastawienia? Jeśli będziesz sobie powtarzać stwierdzenia typu „uda mi się”, czy „dam radę” to istnieje szansa, że nie tylko poprawi się jakość Twojego życia, ale i codzienność stanie się łatwiejsza do opanowania. Osoby pozytywne częściej się uśmiechają, z optymizmem patrzą w przyszłość, a codziennie obowiązki traktują jak wyzwanie.

Czytaj dalej »

Drzemka w pracy, czyli restart umysłu

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. A czy w ogóle warto ją sobie ucinać? Okazuje się, że tak. Pozwala ona „nadrobić” zaległości wynikające ze zbyt małej ilości snu w nocy i odświeża umysł za dnia.

Czytaj dalej »