Przeglądasz artykuły z kategorii "Ciekawostki"

5 najstarszych i nadal używanych języków

Języki obce od wieków są nieodłączną częścią ludzkiej komunikacji. Niektóre z nich mają korzenie sięgające tysięcy lat, a mimo upływu czasu wciąż są używane na całym świecie. Prześledźmy historię 5 z najstarszych języków obcych, które nadal cieszą się popularnością.

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się arabskiego w domu? Poradnik

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak nauczyć się arabskiego? Arabski jest językiem semickim używanym przez ponad 400 milionów ludzi na całym świecie. Jest też oficjalnym językiem w wielu krajach Afryki i Azji. Przyciąga coraz większą uwagę zarówno z uwagi na turystyczne zainteresowanie krajami, w których obowiązuje, ale też ze względów biznesowych. Wyjaśniamy, czy język arabski jest trudny do nauki i ile trwa nauka arabskiego. 

Czytaj dalej »

Daty po angielsku: jak się nimi poprawnie posługiwać?

Jak się pisze datę po angielsku? Czy w mailowej korespondencji zapisać daty po angielsku, czy w stylu amerykańskim? Daty są nieodłącznym elementem codzienności. Kierują naszymi planami, umożliwiają zapis historii i swobodną komunikację. Jednak gdy stajemy przed zadaniem ich zapisania czy wymówienia w obcym języku, możemy napotkać problem… Jak prawidłowo powinien wyglądać zapis daty po angielsku i jak czytać daty po angielsku? Przeczytaj i zapamiętaj!

Czytaj dalej »

5 angielskich wyrażeń luźno związanych z Wielkanocą ;)

Każda okazja jest dobra, aby poznać nowe słówka w obcym języku. Nadchodzące święta wielkanocne oraz pierwsze dni wiosny zainspirowały nas do wytypowania 5 ciekawych angielskich wyrażeń związanych z tym właśnie okresem w roku.

Czytaj dalej »

Jakich angielskich słów nauczysz się ze stand-upu?

Stand-up to komediowa forma artystyczna. Ma postać monologu wykonywanego na żywo przed publicznością. Opiera się przede wszystkim na charyzmie wykonawcy oraz jego kontakcie z publiką. Stand-up jest ogromnie popularny w Stanach Zjednoczonych. Najsłynniejsi komicy są anglojęzyczni. Sprawdźmy zatem, czy stand-up pomoże Wam w lepszym przyswojeniu angielskiego.

Czytaj dalej »