Przeglądasz artykuły z kategorii "Ciekawostki"

SŁOWNICZEK KIBICA

Szprechaj, ablaj i spikaj z kibicami z całej Europy!
Naukę piłkarskiego słownictwa w pięciu europejskich językach CZAS ZACZĄĆ!
Nie czekaj na ostatni gwizdek, już teraz pobierz nasz niezawodny słowniczek i kibicuj Anglikom, Niemcom, Francuzom, Włochom oraz Hiszpanom w ich własnym języku!

Czytaj dalej »

Myślenie pozytywne

Czy wiesz, że wszystko, co się dzieje w Twoim życiu, zależy od nastawienia? Jeśli będziesz sobie powtarzać stwierdzenia typu „uda mi się”, czy „dam radę” to istnieje szansa, że nie tylko poprawi się jakość Twojego życia, ale i codzienność stanie się łatwiejsza do opanowania. Osoby pozytywne częściej się uśmiechają, z optymizmem patrzą w przyszłość, a codziennie obowiązki traktują jak wyzwanie.

Czytaj dalej »

Prokrastynacja czyli od jutra, od poniedziałku… Jak przełamać odwlekanie?

Pomyślę o tym jutro, mawiała Scarlett O’Hara z filmu „Przeminęło z wiatrem”. Słowa te zdają się być mottem dla wielu z nas. Odkładanie na potem, odsuwanie od siebie ważnych zadań i zajmowanie się czymkolwiek, byle nie tym, co mieliśmy zrobić, to domena wielu z nas. To właśnie prokrastynacja. Jak temu zaradzić?

Czytaj dalej »

Drzemka w pracy, czyli restart umysłu

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. A czy w ogóle warto ją sobie ucinać? Okazuje się, że tak. Pozwala ona „nadrobić” zaległości wynikające ze zbyt małej ilości snu w nocy i odświeża umysł za dnia.

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się angielskiego? Skuteczne porady

Jak nauczyć się angielskiego? Pytanie, które pewnie nie raz pojawiło się w Twojej głowie. Wiele nieudanych prób, porzucone kursy, nudne szkolne podręczniki, pudełka fiszek ze słówkami… Brzmi znajomo? Wszystko to sprawiło, że zamiast umieć więcej, wiesz mniej, a dodatkowo brak efektów odbiera Ci motywację. Czas na zmiany! Jeśli chcesz mówić płynnie i bezbłędnie niczym native speaker, zapomnij o wypróbowanych dotychczas metodach. Przygotowaliśmy dla Ciebie solidny poradnik, jak nauczyć się języka angielskiego.

Czytaj dalej »