Przeglądasz artykuły z kategorii "Ciekawostki"

26 maja – Dzień Matki

Dzień Matki obchodzony jest prawie na całym świecie. W naszym kraju to wyjątkowe święto przypada 26 maja. Tego dnia dzieci obdarowują swoje ukochane mamy kwiatami, prezentami oraz milionem uścisków w podziękowaniu za ich bezwarunkową miłość. Dzień Matki przypomina nam, jak ważną rolę w naszym życiu pełni ta jedyna, a 26 maja nadarza się idealna okazja na wyrażenie swojej wdzięczności wobec mamy.

Czytaj dalej »

Dlaczego warto uczyć się chińskiego?

Zainteresowanie językami z odległych kultur rośnie każdego roku – motywacji jest wiele i nie zawsze są biznesowe. W artykule odpowiadamy na pytanie, czy warto uczyć się chińskiego, a także jakie korzyści czy trudności się z tym wiążą. Mimo że język chiński uważa się za skomplikowany, to coraz więcej osób decyduje się go nauczyć. Wpływa na to m.in. połączenie fascynacji konstrukcją języka spoza kręgu kultury europejskiej z bardziej praktycznymi motywacjami. Zastanawiasz się, jak nauczyć się języka chińskiego? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Czytaj dalej »

Dlaczego warto uczyć się fińskiego?

Chcesz nauczyć się nowego języka obcego? W tym artykule podpowiadamy, czy warto uczyć się fińskiego i jakie korzyści wynikają z biegłej znajomości tego języka. Często mówi się, że nauka języka fińskiego jest porównywalna z nauką polskiego, jeśli chodzi o skalę trudności. Dlatego przed rozpoczęciem kursu językowego warto zbudować solidną motywację. Znajomość języka fińskiego być może nie cieszy się największą popularnością, natomiast z pewnością poszerzy Twoje horyzonty i otworzy nowe ścieżki kariery. Umiarkowane zainteresowanie sprawia, że władanie językiem fińskim jest bardzo pożądaną i wręcz egzotyczną umiejętnością

Czytaj dalej »

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Współczesny świat pełen jest dynamicznych zmian. Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego warto uczyć się języków obcych? Opanowanie języka na poziomie komunikatywnym wymaga co prawda sporo czasu oraz systematycznej nauki, warto jednak podjąć się tego zadania. Biegłe posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, która w obecnych czasach jest bardzo wartościowa. W przyszłości najlepiej będą radziły sobie osoby, które potrafią się dostosować oraz swobodnie komunikować w wielu językach. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czy warto uczyć się języków obcych, a także przedstawiamy korzyści, które z tego płyną. 

Czytaj dalej »

Slang angielski – tego nie nauczysz się w szkole

Jeśli zależy Ci na swobodnym porozumiewaniu się w obcym języku, to warto poznać slang angielski. To integralna część żywego języka, która umożliwia mniej formalne, potoczne rozmowy międzyludzkie. 

Uczysz się angielskiego od lat, ale nadal nie możesz zrozumieć dialogów w amerykańskich produkcjach filmowych? A może marzysz o nawiązaniu luźnej rozmowy z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii? Znajomość slangowych wyrażeń przyda się w obu tych sytuacjach. Angielski slang to jeden z najciekawszych aspektów nauki języka angielskiego, a ponadto bardzo użyteczny! W tym artykule tłumaczymy, dlaczego warto znać zwroty slangowe, a także czym właściwe jest slang angielski. Czytaj dalej i poznaj przydatne zwroty po angielsku!

Czytaj dalej »