Przeglądasz artykuły z kategorii "Ciekawostki"

Czy język angielski jest zagrożeniem dla współczesnej polszczyzny? O wpływie angielskiego na język polski

Wow, btw, tldr – jeśli znasz i używasz wszystkich tych anglojęzycznych słów i skrótów, mówiąc i pisząc po polsku, prawdopodobnie nie należysz do osób specjalnie martwiących się wpływem angielszczyzny na język polski. Jest jednak całkiem sporo osób, których podobne zjawiska irytują, a nawet całkiem poważnie martwią. Niektórzy widzą w nich nawet zagrożenie dla przyszłości języka polskiego. Czy mają rację? Czy naprawdę jest się o co martwić? Sprawdźmy. Czytaj dalej »

Jak języki przekładają się na zarobki?

Języki obce i zarobki – te dwie frazy od zawsze były ze sobą skorelowane. To, że nauka języka pozwala poszerzać horyzonty, ułatwia podróżowanie czy zwiększa samoocenę, było wiadomo już od dawna. Nie trzeba też nikogo przekonywać, że znajomość języków obcych ma realne przełożenie na wysokość zarobków – jest po prostu opłacalna.

Czytaj dalej »

Blogujemy, czyli jak stworzyć bloga językowego – cz. 3

Planujesz założenie bloga językowego? Nawet jeśli posiadasz już odpowiednią wiedzę, bądź chcesz wykorzystać blogowanie do podszkolenia umiejętności, wciąż będą Ci potrzebne pomysły na ciekawą i przyciągającą odbiorców treść. Jak zabrać się za jej tworzenie? Czytaj dalej »

Blogujemy, czyli jak stworzyć bloga językowego – cz. 2

Chciałbyś prowadzić bloga językowego, ale w Twojej głowie wciąż jest mnóstwo wątpliwości? W dzisiejszym artykule na pewno je rozwiejemy. Oto możliwości, które otworzą się przed Tobą, gdy stworzysz własny blog poświęcony tematyce języków obcych. Czytaj dalej »

Nie masz talentu do języków obcych? Nie potrzebujesz go! O micie talentu do języków

Niektórzy radzą sobie z językami dużo lepiej niż inni. W błędzie są jednak ci, którym się wydaje, że jest to efekt niezwykłego talentu czy predyspozycji do nauki języków obcych. W zdecydowanej większości przypadków za ich sukcesami stoi wytrwałość, pasja, regularność, pewność siebie oraz dobór odpowiednich metod. Myślisz, że nie masz talentu do języków? Zapraszamy do lektury! Czytaj dalej »