Przeglądasz artykuły z kategorii "Samorealizacja"

Myślenie pozytywne

Czy wiesz, że wszystko, co się dzieje w Twoim życiu, zależy od nastawienia? Jeśli będziesz sobie powtarzać stwierdzenia typu „uda mi się”, czy „dam radę” to istnieje szansa, że nie tylko poprawi się jakość Twojego życia, ale i codzienność stanie się łatwiejsza do opanowania. Osoby pozytywne częściej się uśmiechają, z optymizmem patrzą w przyszłość, a codziennie obowiązki traktują jak wyzwanie.

Czytaj dalej »

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak szybko nauczyć się angielskiego, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się wyjazd za granicę, egzamin na studia lub nowa praca, w której znajomość języka obcego znacznie ułatwi życie. Jak szybko i skutecznie nauczyć się mówić, pisać i czytać po angielsku? Sprawdź nasz poradnik.

Czytaj dalej »

Prokrastynacja czyli od jutra, od poniedziałku… Jak przełamać odwlekanie?

Pomyślę o tym jutro, mawiała Scarlett O’Hara z filmu „Przeminęło z wiatrem”. Słowa te zdają się być mottem dla wielu z nas. Odkładanie na potem, odsuwanie od siebie ważnych zadań i zajmowanie się czymkolwiek, byle nie tym, co mieliśmy zrobić, to domena wielu z nas. To właśnie prokrastynacja. Jak temu zaradzić?

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się angielskiego? Skuteczne porady

Jak nauczyć się angielskiego? Pytanie, które pewnie nie raz pojawiło się w Twojej głowie. Wiele nieudanych prób, porzucone kursy, nudne szkolne podręczniki, pudełka fiszek ze słówkami… Brzmi znajomo? Wszystko to sprawiło, że zamiast umieć więcej, wiesz mniej, a dodatkowo brak efektów odbiera Ci motywację. Czas na zmiany! Jeśli chcesz mówić płynnie i bezbłędnie niczym native speaker, zapomnij o wypróbowanych dotychczas metodach. Przygotowaliśmy dla Ciebie solidny poradnik, jak nauczyć się języka angielskiego.

Czytaj dalej »

Angielski dla zakochanych. Jak się uczyć języka we dwoje…

Love is in the air… Wprawdzie walentynki już za nami, jednak w powietrzu cały czas unosi się miłosna aura. Z tego tytułu postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować naukę języka angielskiego w niestandardowym wydaniu 😀. Przedstawiamy kilka pomysłów na kształcenie się we dwoje. Brzmi interesująco? Zapewniamy, że będzie ekscytująco!

Czytaj dalej »