Przeglądasz artykuły z kategorii "Samorealizacja"

Buduj pewność siebie przy pomocy języka obcego

Nauka języka obcego to zdecydowanie jedna z najlepszych inwestycji w siebie. Wydawać by się mogło, że podczas nauki po prostu nabędziesz nowe słownictwo, poznasz gramatykę czy rozszerzysz wiedzę na temat kraju, z którego dany język pochodzi, a w efekcie będziesz mógł rozmawiać z nowo poznanymi ludźmi. Podróżowanie i praca będą wówczas dla Ciebie czystą przyjemnością. Tak, to wszystko prawda! Jednak za nauką języka obcego stoi jeszcze jedna zaleta, której nie widać na pierwszy rzut oka i o niej właśnie opowiemy.

Czytaj dalej »

Jak powrócić do nauki po dłuższej przerwie?

Lato za nami, baterie naładowane, czas wystartować z nową energią i nowymi wyzwaniami! Ale jak powrócić do nauki, która przez wakacje spokojnie odpoczywała sobie na półce? To wcale nie musi być trudne, wystarczy pozytywne nastawienie oraz dobry plan.

Czytaj dalej »

Jak osłuchać się z językiem? Przegląd możliwości

Jak się osłuchać z językiem? Wyjechać za granicę! To rozwiązanie, o ile jest słuszne i oczywiste, bywa często trudne w realizacji. Czy bez podróży i otaczania się native speakerami można zaznajomić się z brzmieniem języka obcego? I czym tak naprawdę jest owo „osłuchanie”?

Czytaj dalej »

Od czego zacząć naukę języka?

Wizja porozumienia się w obcym języku wygląda pięknie i obiecująco, ale od czego zacząć naukę języka? Być może od dawna chcesz nauczyć się włoskiego, chińskiego lub niemieckiego, ale wciąż odkładasz to w czasie. Wiele osób nie wie, jak skutecznie uczyć się języków obcych. Wynika to często z nierealistycznych oczekiwań, złej motywacji oraz braku systematyczności. W tym artykule podpowiadamy, jak wreszcie zacząć mówić w języku obcym bez odwlekania.

Czytaj dalej »

Nauka ze słuchu. Naucz się języka obcego podczas wakacji!

Nauka języka ze słuchu - brzmi przyjemnie, nieprawdaż? Wyobraź sobie, że leżysz wygodnie i słuchasz, a wiedza sama trafia do głowy. No, nie do końca. Niemniej jednak jest to interesująca i potencjalnie skuteczna metoda nauki, którą możesz znacznie poprawić Twoje rozumienie języka. Do tego można ją stosować na wiele różnych sposobów, w dowolnym miejscu i czasie. Jak? Sprawdź nasze porady.

Czytaj dalej »