Przeglądasz artykuły z kategorii "Aktualności"

Francuski czy hiszpański. Który z tych języków wybrać do nauki.

Zastanawiasz się nad nauką nowego języka, ale nie wiesz czy postawić na francuski, czy hiszpański? Wybór między tymi dwoma pięknymi językami może być trudny, dlatego w tym artykule pomożemy Ci podjąć decyzję. Dowiesz się, jakie korzyści niesie za sobą znajomość każdego z nich, porównamy ich przydatność, zastanowimy się, gdzie każdy z nich najlepiej się sprawdza i dlaczego, oraz przeanalizujemy trudności, które mogą się pojawić podczas ich nauki.

Czytaj dalej »

Buduj pewność siebie przy pomocy języka obcego

Nauka języka obcego to zdecydowanie jedna z najlepszych inwestycji w siebie. Wydawać by się mogło, że podczas nauki po prostu nabędziesz nowe słownictwo, poznasz gramatykę czy rozszerzysz wiedzę na temat kraju, z którego dany język pochodzi, a w efekcie będziesz mógł rozmawiać z nowo poznanymi ludźmi. Podróżowanie i praca będą wówczas dla Ciebie czystą przyjemnością. Tak, to wszystko prawda! Jednak za nauką języka obcego stoi jeszcze jedna zaleta, której nie widać na pierwszy rzut oka i o niej właśnie opowiemy.

Czytaj dalej »

Jak powrócić do nauki po dłuższej przerwie?

Lato za nami, baterie naładowane, czas wystartować z nową energią i nowymi wyzwaniami! Ale jak powrócić do nauki, która przez wakacje spokojnie odpoczywała sobie na półce? To wcale nie musi być trudne, wystarczy pozytywne nastawienie oraz dobry plan.

Czytaj dalej »

Jakich języków warto się uczyć?

Korzyści ze znajomości języków obcych są niezliczone, dlatego wiele osób zastanawia się, jakich języków warto się uczyć. Motywacja do nauki jest rozmaita: od planów zawodowych, przez edukację za granicą po możliwość podróżowania i poznawania innej kultury z bliska. Znajomość nowego języka może otworzyć wiele możliwości i nie od dziś wiadomo, że jest cenioną umiejętnością. Trendy popularności języków obcych zmieniają się z roku na rok, ale niektóre kierunki cieszą się niezmiennym uznaniem. Jakiego języka warto się więc uczyć? W tym artykule przedstawiamy korzyści ze znajomości poszczególnych języków obcych.

Czytaj dalej »

Od czego zacząć naukę języka?

Wizja porozumienia się w obcym języku wygląda pięknie i obiecująco, ale od czego zacząć naukę języka? Być może od dawna chcesz nauczyć się włoskiego, chińskiego lub niemieckiego, ale wciąż odkładasz to w czasie. Wiele osób nie wie, jak skutecznie uczyć się języków obcych. Wynika to często z nierealistycznych oczekiwań, złej motywacji oraz braku systematyczności. W tym artykule podpowiadamy, jak wreszcie zacząć mówić w języku obcym bez odwlekania.

Czytaj dalej »