Przeglądasz artykuły z kategorii "Mniej popularne języki"

Który język orientalny wybrać do nauki?

Języki orientalne, mimo że uchodzą za trudne do opanowania, cieszą się coraz większą popularnością. Ich znajomość przydaje się w karierze zawodowej, biznesie, podróżowaniu czy zgłębianiu kultury orientalnej. Nauka kaligrafowania chińskich i japońskich znaków, czy pisanie od prawej od lewej w języku arabskim, albo doskonalenie obcej wymowy to również znakomity trening dla umysłu i rozwijania kreatywności. Który język wybrać do nauki oraz czy samodzielna nauka języków orientalnych jest możliwa? Dowiedz się z naszego poradnika.

Czytaj dalej »

Czy warto się uczyć rosyjskiego?

W ostatnich dekadach losy nauczania języka rosyjskiego w naszym kraju są dość burzliwe. Jako język "bratniego narodu", był jedynym słusznym językiem obcym i obligatoryjnym przedmiotem szkolnym dzisiejszych 40-, 50- i 60-latków. Dość brutalnie zdeklasowano jego znaczenie w trakcie transformacji ustrojowej.

Czytaj dalej »

Czy znajomość łaciny pomaga w nauce języków obcych?

Rozglądasz się za nowym językiem do nauki? Mamy propozycję nietypową - rozważ łacinę. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że nauka języków obcych jest cenna: zwiększa szanse na zatrudnienie, poprawia pamięć, rozwija zdolności umysłowe.

Czytaj dalej »

Certyfikaty z języka włoskiego – jakie, za ile, czy warto?

Język włoski nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością, częściej nasi rodacy wybierają spośród języków romańskich hiszpański lub francuski. A nauka włoskiego ma sporo zalet: tym językiem mówi 125 milionów ludzi na całym świecie (nie tylko w słonecznej Italii), wymowa jest bardzo zbliżona do polskiej, a sam włoski ma opinię języka prostego do nauki.

Czytaj dalej »

Które języki obce są najłatwiejsze do nauki?

Trudność nauki danego języka obcego jest dość subiektywnym odczuciem. Faktem jednak jest, że języki o nieskomplikowanej gramatyce lub zbliżone do ojczystej mowy wchodzą do głowy jakby trochę łatwiej. Zapraszamy dziś do zapoznania się z rankingiem najłatwiejszych języków do nauki dla przeciętnego Polaka.

Czytaj dalej »