Przeglądasz artykuły z kategorii "Mniej popularne języki"

5 najstarszych i nadal używanych języków

Języki obce od wieków są nieodłączną częścią ludzkiej komunikacji. Niektóre z nich mają korzenie sięgające tysięcy lat, a mimo upływu czasu wciąż są używane na całym świecie. Prześledźmy historię 5 z najstarszych języków obcych, które nadal cieszą się popularnością.

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się arabskiego w domu? Poradnik

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak nauczyć się arabskiego? Arabski jest językiem semickim używanym przez ponad 400 milionów ludzi na całym świecie. Jest też oficjalnym językiem w wielu krajach Afryki i Azji. Przyciąga coraz większą uwagę zarówno z uwagi na turystyczne zainteresowanie krajami, w których obowiązuje, ale też ze względów biznesowych. Wyjaśniamy, czy język arabski jest trudny do nauki i ile trwa nauka arabskiego. 

Czytaj dalej »

Jak się nauczyć czeskiego bez wychodzenia z domu?

Jak się nauczyć czeskiego bez wychodzenia z domu? Marzysz o opanowaniu języka czeskiego, ale nie masz czasu na tradycyjne kursy w stacjonarnej szkole językowej? Nie martw się! Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwolą Ci na naukę czeskiego w domowym zaciszu. W tym praktycznym przewodniku podzielimy się kilkoma sprawdzonymi sposobami, jak szybko i skutecznie przyswajać czeską mowę we własnym zakresie.

Czytaj dalej »

Szwedzki czy norweski – którego języka zacząć się uczyć?

Chcesz wreszcie zrealizować swoje marzenie o wyjeździe do Skandynawii, ale nie wiesz jaki język Ci się bardziej przyda: szwedzki czy norweski? Liczne podobieństwa występujące między nimi są dużym ułatwieniem, ponieważ znając któryś z tych języków, skutecznie porozumiesz się zarówno z Norwegami, jak i ze Szwedami, a w dalszej kolejności także z Duńczykami. Istnieje jednak druga strona tego medalu: częste analogie między szwedzkim a norweskim sprawiają, że możesz mieć wątpliwości, na naukę którego z tych języków warto postawić.

Czytaj dalej »

Poznaj wyjątkowe japońskie słowa

Egzotyczna, fascynująca, zadziwiająca... Japońska kultura jest wciąż trudna do zrozumienia dla zachodniego świata. Jeden z jej najważniejszych składowych, czyli język, wyraża zupełnie inne postrzeganie i opisywanie rzeczywistości. Oto przykłady niepowtarzalnych japońskich wyrażeń, których próżno szukać w innych językach.

Czytaj dalej »