Przeglądasz artykuły z kategorii "Angielski"

Kiedy używamy since, a kiedy for w języku angielskim?

Wątpliwości dotyczące tego, kiedy since, a kiedy for będzie odpowiednim wyborem w wypowiedzi po angielsku, towarzyszą wielu osobom próbującym opanować gramatykę tego języka. Obie konstrukcje są często stosowane i niemal równie nagminnie ze sobą mylone. Z tego powodu znajomość różnic między since a for oraz umiejętność prawidłowego używania tych słówek jest bardzo przydatna, jeśli pragniesz postawić kolejny krok w swoim rozwoju językowym. Chcemy ułatwić Ci zrozumienie tego zagadnienia, dlatego w dalszej części niniejszego wpisu w prosty sposób wyjaśnimy, kiedy używamy since, a kiedy for, przedstawimy przykłady ich zastosowania w konkretnych wyrażeniach, a także wskażemy, z jakimi czasami gramatycznymi się je łączy. Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej »

Jak stopniować przymiotniki po angielsku? Praktyczne porady

Zmagania z gramatyką przed testem językowym spędzają Ci sen z powiek i szukasz artykułu, który wytłumaczy Ci stopniowanie przymiotnika po angielsku w przystępny sposób? Jesteś w dobrym miejscu! W dalszej części tego wpisu w prostych słowach dokładnie wyjaśnimy, jak stopniować przymiotniki po angielsku, żeby więcej nie sprawiało Ci to najmniejszego problemu.

Czytaj dalej »

Dlaczego język angielski jest tak popularny?

Nauczany w szkołach, często wymagany w pracy, obecny w najbardziej rozpoznawalnych produkcjach filmowych i w ogólnie pojętej popkulturze. Język angielski - dlaczego jest tak popularny? Jak to się stało, że z jednej europejskiej wyspy dał radę rozpowszechnić się na całym globie?

Czytaj dalej »

Ile jest czasów w języku angielskim?

Pytanie o to, ile jest czasów w języku angielskim, jest zasadne, bo jest ich aż dwanaście. Czasami może Ci się wydawać, że jest ich nawet więcej – prawda jest jednak taka, że na co dzień nie będziesz używać każdego z nich. Czy to oznacza, że nie potrzebujesz wiedzy o tym, jakie są czasy w języku angielskim? Niekoniecznie. Mimo wszystko warto mieć świadomość, jakie możliwości daje gramatyka danego języka obcego, zwłaszcza jeśli np. często wypowiadasz się pisemnie, bo to właśnie wtedy najczęściej przydają się te rzadziej stosowane czasy. Sprawdź, ile jest czasów w języku angielskim i dowiedz się, które z nich znajdują się w codziennym użytku.

Czytaj dalej »

Jak napisać CV po angielsku?

Mimo ogromnej liczby artykułów dostępnych w internecie nadal wiele osób ma wątpliwości, jak napisać CV po angielsku tak, by dostać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Niby każdy wie, co powinno się w nim znaleźć, ale nadal jakość dokumentów aplikacyjnych często pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego? Klasycznym błędem jest niedopasowanie CV do wymagań firmy, do której aplikujesz i dosłowne tłumaczenie każdego słowa z polskiego na angielski. Chcesz się dowiedzieć, co jeszcze musisz zrobić, żeby zwrócić uwagę rekruterów? W artykule podpowiadamy, jak napisać CV w języku angielskim tak, by zwiększyć swoje szanse na nową pracę.

Czytaj dalej »