Przeglądasz artykuły z kategorii "Angielski"

How much i how many – kiedy i jak korzystać z tych zwrotów. Poradnik

Zastanawiasz się czasem, w jakich przypadkach używać zwrotów „how much” i „how many”? W naszym najnowszym wpisie rozwiewamy wszelkie wątpliwości i tłumaczymy, jak poprawnie korzystać z tych wyrażeń w różnych kontekstach. Zdradzimy Ci przy okazji prostą zasadę, która zakończy dylemat „how much czy how many”, dzięki czemu Twoja angielszczyzna będzie bardziej naturalna. Przeczytaj nasz poradnik, a te dotychczas kłopotliwe wyrażenia nie będą już dla Ciebie żadnym problemem!

Czytaj dalej »

Daty po angielsku: jak się nimi poprawnie posługiwać?

Jak się pisze datę po angielsku? Czy w mailowej korespondencji zapisać daty po angielsku, czy w stylu amerykańskim? Daty są nieodłącznym elementem codzienności. Kierują naszymi planami, umożliwiają zapis historii i swobodną komunikację. Jednak gdy stajemy przed zadaniem ich zapisania czy wymówienia w obcym języku, możemy napotkać problem… Jak prawidłowo powinien wyglądać zapis daty po angielsku i jak czytać daty po angielsku? Przeczytaj i zapamiętaj!

Czytaj dalej »

5 angielskich wyrażeń luźno związanych z Wielkanocą ;)

Każda okazja jest dobra, aby poznać nowe słówka w obcym języku. Nadchodzące święta wielkanocne oraz pierwsze dni wiosny zainspirowały nas do wytypowania 5 ciekawych angielskich wyrażeń związanych z tym właśnie okresem w roku.

Czytaj dalej »

Jakich angielskich słów nauczysz się ze stand-upu?

Stand-up to komediowa forma artystyczna. Ma postać monologu wykonywanego na żywo przed publicznością. Opiera się przede wszystkim na charyzmie wykonawcy oraz jego kontakcie z publiką. Stand-up jest ogromnie popularny w Stanach Zjednoczonych. Najsłynniejsi komicy są anglojęzyczni. Sprawdźmy zatem, czy stand-up pomoże Wam w lepszym przyswojeniu angielskiego.

Czytaj dalej »

Strona bierna w angielskim – jak tworzyć ją prawidłowo?

Strona bierna w angielskim oraz to, jak tworzyć prawidłowe zdania z jej użyciem, potrafi sprawiać wiele problemów osobom uczącym się tego języka. Czy Tobie również zdarza się mieć wątpliwości, kiedy stosować stronę bierną zamiast czynnej i w jaki sposób to robić? Jeśli tak, to zachęcamy do lektury tego artykułu, w którym wyjaśniamy krok po kroku, jak korzystać z tej konstrukcji gramatycznej!

Czytaj dalej »