Przeglądasz artykuły z kategorii "Niemiecki"

Certyfikaty z języka niemieckiego: jakie, ile kosztują, czy warto?

Certyfikat językowy to wiarygodne potwierdzenie naszych kompetencji językowych. Większość z nich jest honorowana na całym świecie, zarówno przez instytucje publiczne, jak i potencjalnych pracodawców. Dziś poruszymy temat certyfikatów dla języka niemieckiego, ponieważ do wyboru jest kilka opcji.

Czytaj dalej »

Język niemiecki – dlaczego jest nielubiany?

Język niemiecki wygrywa w rankingach najmniej lubianych języków, których uczą się Polacy. Nie tylko my zresztą mamy z nim problemy. Słynny jest cytat, mówiący, że życie jest za krótkie, aby uczyć się języka niemieckiego.

Czytaj dalej »

Najdłuższe słowa w języku niemieckim

“Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz” - to liczące 63 litery słowo oznaczające ustawę nakazującą kontrolę znakowania wołowiny już nie istnieje. Zostało zlikwidowane po zmianach w prawie Unii Europejskiej. Nie da się jednak ukryć, że nasi sąsiedzi posiadają niespotykany talent do tworzenia długich słów.

Czytaj dalej »

Najpopularniejsze języki obce – czego uczą się Polacy?

Języków obcych jest mnóstwo i nie sposób poznać je wszystkie. Nawet opanowanie tylko kilkunastu najpopularniejszych jest zadaniem ponad siły dla zdecydowanej większości z nas. Trzeba więc się na coś zdecydować. A na co decydują się Polacy? Jakie języki obce wybierają oni najczęściej? Jak zmieniały się ich wybory na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania. Czytaj dalej »

Język innowacji? Mało znany powód, dla którego warto znać niemiecki

Uczysz lub zamierzasz uczyć się języka niemieckiego? Jeśli interesuje Cię nauka i nowoczesne technologie, a jednocześnie myślisz o wyjeździe zagranicę, niemiecki będzie jednym z Twoich największych atutów. Dowiedz się dlaczego.

Czytaj dalej »