Przeglądasz artykuły z kategorii "Niemiecki"

Poziomy języka niemieckiego – poradnik

Rozpoczynając kurs językowy, można spotkać się z bardzo ogólnikowym podziałem na różne poziomy języka niemieckiego. Zwykle wymienia się poziom podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany, jest to jednak bardzo nieprecyzyjny podział. Nie oddaje on realnej znajomości języka i może być niewystarczający przy uzupełnianiu CV czy pisaniu podania na zagraniczne studia. W naszej ofercie znajdziesz kursy językowe dokładnie określające wszystkie poziomy niemieckiego. Pomożemy Ci sprawdzić Twój stopień znajomości języka w skali CEFR, a także pokażemy sposoby na podniesienie swojego poziomu oraz poświadczenie go za pomocą certyfikatów. 

Czytaj dalej »

Jak nauczyć się niemieckiego? Skuteczne wskazówki

Jak nauczyć się niemieckiego? To pytanie wciąż krąży w Twojej głowie, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Najlepiej od razu! Niemiecki to oficjalny język w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Liechtensteinie i w części Belgii. Znajomość niemieckiego może ponadto przydać się w wielu innych miejscach, np. w nawiązywaniu kontaktów zagranicznych, na studiach czy w podróży. Jak skutecznie uczyć się niemieckiego? Podpowiadamy!

Czytaj dalej »

Certyfikaty z języka niemieckiego: jakie, ile kosztują, czy warto?

Certyfikat językowy to wiarygodne potwierdzenie naszych kompetencji językowych. Większość z nich jest honorowana na całym świecie, zarówno przez instytucje publiczne, jak i potencjalnych pracodawców. Dziś poruszymy temat certyfikatów dla języka niemieckiego, ponieważ do wyboru jest kilka opcji.

Czytaj dalej »

Język niemiecki – dlaczego jest nielubiany?

Język niemiecki wygrywa w rankingach najmniej lubianych języków, których uczą się Polacy. Nie tylko my zresztą mamy z nim problemy. Słynny jest cytat, mówiący, że życie jest za krótkie, aby uczyć się języka niemieckiego.

Czytaj dalej »

Najdłuższe słowa w języku niemieckim

“Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz” - to liczące 63 litery słowo oznaczające ustawę nakazującą kontrolę znakowania wołowiny już nie istnieje. Zostało zlikwidowane po zmianach w prawie Unii Europejskiej. Nie da się jednak ukryć, że nasi sąsiedzi posiadają niespotykany talent do tworzenia długich słów.

Czytaj dalej »