Przeglądasz artykuły z kategorii "Włoski"

Świąteczne filmy – nie tylko po angielsku

O korzyściach i przyjemnościach płynących z nauki języka obcego z filmów i seriali wspominaliśmy już nie raz. Tym razem chcielibyśmy zachęcić Was do obejrzenia świątecznych produkcji filmowych. Liczymy, że pomogą Wam one w poznaniu nowych słówek, jak i bożonarodzeniowych tradycji typowych dla danego kręgu językowego.

Czytaj dalej »

Włoski czy hiszpański – który z tych języków wybrać do nauki?

Południe Europy ma w sobie pierwiastek niezwykłości, który fascynuje wiele osób i zachęca je do nauki tamtejszych języków. Włoski czy hiszpański – przed tym dylematem staje niemal każdy, kto zachwycony bogatą kulturą, piękną pogodą, a także serdecznością i otwartością południowców postanawia rozpocząć nową lingwistyczną przygodę. Część śmiałków decyduje się na jednoczesną naukę obu języków, podczas gdy inni wolą w pełni skoncentrować się na systematycznym zgłębianiu jednego z nich. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym, czy postawić na język włoski, czy hiszpański, to dalsza część tego wpisu z pewnością Cię zainteresuje. Porównamy w niej oba języki pod różnymi względami, a wnioski wyciągnięte z tego zestawienia pomogą Ci dokonać finalnego wyboru.

Czytaj dalej »

Krok po kroku: jak nauczyć się języka włoskiego w domu

Jak nauczyć się języka włoskiego we własnym zakresie? Powodów, dla których w Twojej głowie mogła zakiełkować taka myśl, jest naprawdę wiele. Może inspiracją była klasyka kinematografii, czyli „Osiem i pół” Federico Felliniego? A może od lat odkładana na później podróż do Wenecji wzbudziła w Tobie uśpione do tej pory pokłady motywacji? Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna Twoich rozważań, ważne jest jedno: jesteś w stanie samodzielnie nauczyć się języka włoskiego.Jak tego dokonać?

Z pewnością przydadzą Ci się wskazówki, które zawarliśmy w naszym praktycznym poradniku domowej nauki włoskiego. Zaparz sobie pyszną, włoską kawę i zasiądź do lektury!

Czytaj dalej »

Jak wymawiać nazwy włoskich i hiszpańskich potraw?

W te wakacje zabierzemy Was w językową podróż na południe Europy i do Meksyku. Przyjrzymy się dokładniej włoskiemu i hiszpańskiemu... od kuchni. Jak wymawiać nazwy włoskich potraw? Które pozycje w hiszpańskim i meksykańskim menu są nagminnie przeinaczane? Gnocchi, paella, tortilla... Sprawdzimy, co sprawia nam najwięcej problemów w wymowie. 

Czytaj dalej »

Z jakich seriali uczyć się włoskiego?

Oglądanie seriali to obecnie jedna z popularniejszych i łatwo dostępnych rozrywek. Co więcej, można ją potraktować jako dobrą lekcję języka obcego. Tutaj doradzimy, jakie produkcje włoskojęzyczne wybrać, aby się nie zniechęcić do tej formy nauki. Ba! Podpowiemy, z oglądania jakich tytułów mieć całkiem sporo frajdy.

Czytaj dalej »