Świąteczne filmy – nie tylko po angielsku

O korzyściach i przyjemnościach płynących z nauki języka obcego z filmów i seriali wspominaliśmy już nie raz. Tym razem chcielibyśmy zachęcić Was do obejrzenia świątecznych produkcji filmowych. Liczymy, że pomogą Wam one w poznaniu nowych słówek, jak i bożonarodzeniowych tradycji typowych dla danego kręgu językowego.

Świąteczne filmy nie tylko po angielsku
Święta sprzyjają oglądaniu filmów. Może warto połączyć je z nauką języka obcego?

Z pewnością znacie anglojęzyczne filmy familijne i komedie romantyczne w klimacie świąt. Ale jeśli uczycie się innego języka niż angielski, ten wpis powstał właśnie dla Was. Być może nasze propozycje pozwolą Wam poznać dokładniej konteksty kulturowe danego języka. Oto lista filmów świątecznych w różnych językach.

Francuski – „Joyeux Noël" (2005)

Film mówi o niezwykłym wydarzeniu podczas I wojny światowej. Żołnierze z różnych stron konfliktu zawierają krótkotrwałe zawieszenie broni i spędzają wspólnie święta Bożego Narodzenia. Ten epizod w historii nazywany jest rozejmem bożonarodzeniowym. We francuskiej produkcji zobaczycie m.in. znaną niemiecką aktorkę Diane Kruger.

Niemiecki - "Alles ist Liebe" (2014)

To niemiecka komedia romantyczna. Opowiada historie kilku rodzin w okresie Bożego Narodzenia i skupia się na miłości, przyjaźni i niespodziewanych zwrotach akcji. Film ma przyjemne tempo, z pewnością będzie kopalnią nowych słówek.

Hiszpański - "Los reyes magos" (2003)

Tytuł tłumaczymy jako "Orszak Trzech Króli". Akcja tej hiszpańskiej animacji rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - współcześnie oraz w czasach starożytnych. Nawiązuje do popularnych biblijnych motywów. Mamy tu trzech mędrców, którzy udają się w podróż w poszukiwaniu Dzieciątka, Gwiazdę Betlejemską i Króla Heroda. Trójka bohaterów przeżywa wiele przygód. To świetna propozycja dla całej rodziny.

Włoski - cinepanettoni (1983-2011)

Nietypowa pozycja na liście. Obejmuje całą serię świątecznych komedii romantycznych. Określa się ją jako cinepanettoni (cinema - kino, panettone - tradycyjne ciasto bożonarodzeniowe). To proste, świąteczne romanse, których akcja rozgrywa się w pięknych kurortach na całym świecie. Na planie filmowym oprócz włoskich gwiazd zobaczymy również zagranicznych celebrytów. W "Vacanze di Natale'95" (1995) pojawia się Luke Perry, w "Vacanze di Natale 2000" - Carmen Electra, w "Christmas in Love" (2004) - Danny DeVito i znany z "Mody na Sukces" Ronn Moss.

Mamy nadzieję, że te propozycje filmów pozwolą Wam ciekawie spędzić najbliższe święta.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*