Przeglądasz artykuły z kategorii "Francuski"

Jak język francuski wpłynął na kulinaria

Kiedy myślimy o Francji, jedzenie jest często pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Francuska kuchnia słynie ze swojej elegancji i różnorodności. Ale poza pysznymi daniami, francuskie jedzenie oferuje unikalną perspektywę, poprzez którą można zrozumieć język i kulturę francuską.

Czytaj dalej »

Francuski czy hiszpański. Który z tych języków wybrać do nauki.

Zastanawiasz się nad nauką nowego języka, ale nie wiesz czy postawić na francuski, czy hiszpański? Wybór między tymi dwoma pięknymi językami może być trudny, dlatego w tym artykule pomożemy Ci podjąć decyzję. Dowiesz się, jakie korzyści niesie za sobą znajomość każdego z nich, porównamy ich przydatność, zastanowimy się, gdzie każdy z nich najlepiej się sprawdza i dlaczego, oraz przeanalizujemy trudności, które mogą się pojawić podczas ich nauki.

Czytaj dalej »

Francuski czy niemiecki – na naukę którego z tych języków się zdecydować?

Francuski czy niemiecki? Wiele osób chcąc poszerzać swoje horyzonty, decyduje się na naukę języków obcych. To sposób na otwarcie drzwi do bogactwa kulturowego i lingwistycznego oraz szansa na rozwój osobisty i zawodowy. Przed wyborem języka do nauki wiele osób zastanawia się, czy francuski jest trudniejszy od niemieckiego. Ten dylemat nie tylko skłania do analizy różnic gramatycznych czy fonetycznych, lecz staje się też podróżą po historii, obyczajach i możliwościach zawodowych. Sprawdź, jakie aspekty tych języków mogą determinować wybór edukacyjny i wpłynąć na Twoją przyszłość. Francuski czy niemiecki: który jest łatwiejszy? Odpowiadamy!

Czytaj dalej »

Świąteczne filmy – nie tylko po angielsku

O korzyściach i przyjemnościach płynących z nauki języka obcego z filmów i seriali wspominaliśmy już nie raz. Tym razem chcielibyśmy zachęcić Was do obejrzenia świątecznych produkcji filmowych. Liczymy, że pomogą Wam one w poznaniu nowych słówek, jak i bożonarodzeniowych tradycji typowych dla danego kręgu językowego.

Czytaj dalej »

Język francuski: dlaczego warto się go uczyć i gdzie jest używany?

Dlaczego warto uczyć się francuskiego i do czego może się on przydać? Te dwa pytania pojawiają się zwykle jako pierwsze w głowach osób, które chcą zacząć uczyć się języka obcego i jedną z możliwości, jakie biorą pod uwagę, jest właśnie francuski. Argumentów przemawiających za nauką tego języka jest naprawdę wiele. Dla osób pragnących poszerzyć swoje kompetencje zawodowe znajomość francuskiego będzie atrakcyjnym sposobem na otwarcie drzwi do międzynarodowej kariery. Miłośnicy kultury i sztuki poprzez naukę francuskiego będą mogli lepiej zgłębić sekrety wiekopomnych dzieł. Wzięci lingwiści mogą natomiast zyskać w ten sposób świetną bazę do przyswajania innych języków romańskich. W dalszej części dzisiejszego artykułu opowiemy szerzej między innymi o tym: czy język francuski jest przydatny w dzisiejszym świecie, w jakich krajach się go używa oraz z jakich powodów warto się go nauczyć.

Czytaj dalej »