Napisz proste opowiadanie w języku obcym! 3 inspiracje

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, w ramach nauki języka obcego, napisać opowiadanie? Jeśli nie – żałuj. To nie tylko zabawa, ale także znakomity sposób na doskonalenie swoich językowych umiejętności. Jednak jeszcze nic straconego! Poznaj nasze inspiracje i jeszcze dziś napisz krótkie opowiadanie w języku obcym. Napisz opowiadanie w języku obcym

Umiejętność pisania w języku obcym jest niezwykle ważna i wręcz niezbędna w wielu zawodach. Od pracowników biurowych bardzo często wymagana jest znajomość biznesowego angielskiego, obejmującego specjalistyczne słownictwo. W praktyce oznacza to konieczność pisania sprawozdań, formalnych e-maili, listów czy zaproszeń. Ćwiczenie pisania jest także bardzo pomocne w nauce… czytania w języku obcym. Pisząc, łatwo przyswajamy nowe słowa. Jesteśmy także zmuszeni do tworzenia zdań, często dość skomplikowanych, co pozwala nam łatwiej zrozumieć strukturę zdań złożonych w języku angielskim.

No dobrze. Ale czemu właściwie opowiadania?

Dlaczego pisać opowiadania w języku obcym?

Z punktu widzenia nauki, największą zaletą pisania opowiadań jest fakt, że ćwiczenie to można dopasować do każdego niemal poziomu zaawansowania ucznia. Oczywiście, opowiadania pisane przez początkującego adepta języka i zaawansowanego praktyka będę się od siebie znacznie różniły. Oba będą jednak okazją do poznania i utrwalenia nowych słówek, przećwiczenia poznanych struktur, idiomów itp.

Nie da się ukryć, że jest to także bardzo przyjemne i pobudzające wyobraźnię ćwiczenie. Sam będziesz miał okazję się o tym przekonać. Zapoznaj się z trzema propozycjami opowiadań przygotowanymi przez ESKK. To jedynie zalążki – od Twojej wyobraźni zależy, w którym kierunku powędrują te historie.

Opowiadanie o rycerzu

Uhonorowany tytułem hrabiego oraz obdarzony zaufaniem króla Edwarda I, Albert należy do najsłynniejszych rycerzy w królestwie. Niestety, wiedzeni zazdrością wpływowi dworzanie, na czele z synem samego króla – Oktawianem, oskarżyli go o spiskowanie przeciwko królowi z przedstawicielami sąsiedniego królestwa. Uprzedzony przez zaufanego przyjaciela z królewskiego dworu, Albert w ostatniej chwili opuścił swój zamek i uniknął aresztowania. Jak jednak udowodni swoją niewinność, gdy zdaje się, że niemal wszyscy są przeciwko niemu?

Opowiadanie o detektywie

15-letni Piotr od zawsze chciał być detektywem Jego idolem jest słynny, acz niezwykle tajemniczy detektyw znany jedynie pod pseudonimem V. Piotr dowiedział się, że w jego mieście grasuje złodziej, który specjalizuje się w okradaniu piwnic. Piotr zaczyna śledztwo na własną rękę. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że V już pracuje nad tą sprawą. Dlaczego sprawa ta jest tak poważna, że ktoś zatrudnił do jej rozwiązania znanego detektywa? Czy Piotr pozna swojego idola i pomoże mu w odkryciu tajemnicy?

Opowiadanie o rozbitku

Po ciężkim sztormie, Agata obudziła się na brzegu wyspy. Nie ma pojęcia, gdzie jest. Wszystko co jest w stanie zobaczyć ze szczytu kamienistego wybrzeża to niemal nieskończone rzędy drzew. Czy trafiła na bezludną wyspę? A może uda się jej znaleźć pomoc? Czy i jak zdoła wrócić do domu?

Napisz opowiadanie w dowolnym języku obcym, którego kursy oferowane są przez ESKK, korzystając z jednej z naszych inspiracji. Opowiadanie wklej w komentarzu poniżej lub opublikuj na swoim własnym blogu, a w komentarzu wklej do niego linka. Śmiało, podziel się swoją twórczością z innymi!

Komentarze

maria:
11/08/2017, 13:21:59 (link)

Sono venuta in Italia 10 anni fa per aiutare al mio figlio.Ho lasciato in Polonia tutto :la mia famiglia ,la mia casa,il mio lavoro.Cominciato dallo zero.Purtroppo non,no sono ruscita ad aiutare al mio figlio,è stato lui che ha avuto poca voglia di studiare la sua vetenaria amata,oggi ha trovato strada lavora e bravo ragazzo.Io invece sono rimasta qua mi sono inamorata nella Italia,dove il clima è cosi mite,lavoro vicino casa,no cosi pesante di quello in Polonia ,il stipendio acettabbile la vita piu tranquilla.Ovvio che sono pro e contro .Mia famiglia lontano,sono qui con il mio marito,che grazie a questo transferimento ha smesso bere.So parlare all,altra linqua,ho potuto aiutare una casa.In Polonia dallo stipendio dell.infermiera no si puo vivere dignitoso figuriamo ci comprare una casa.Alolara è stato giusto venire qua,pero se io sapesi quanto dificile venire al altro paese rimarrei in Polonia,ora no si cambia nulla.

Aneta (www):
02/10/2017, 08:50:59 (link)

Brawo za odwagę, tak trzymać!

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*