Cudowna metoda nauki języka nie działa?

Z nauką języka jest jak ze zdobywaniem każdej innej umiejętności – nie ma drogi na skróty. Nie daj się zwieść „niebywale skutecznym” metodom, które w szczególnie w sieci, pojawiają się niczym grzyby po deszczu.

Gdyby te fenomenalne metody nauki języków obcych faktycznie działały, wszyscy w bardzo krótkim czasie stalibyśmy się poliglotami. A jednak tak się nie dzieje. Dlaczego?

To działa, gdy… Ty działasz

Wykształcenie każdej umiejętności wymaga czasu, regularności, ale też radości i satysfakcji z podjętego wysiłku – to one motywują Cię do dalszego działania. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, nie przebiegniesz kilku kilometrów bez odpowiedniego treningu. Nie zrzucisz nadwagi tylko dzięki magicznym suplementom. Nie zakręcisz piruetów w pierwszej minucie noszenia łyżew. Podobnie jest z przyswojeniem nowego języka. Tutaj nie ma pójścia na łatwiznę.

I zapala się czerwona lampka

Nie oszukujmy się - każda nowa umiejętność wymaga zaangażowania z Twojej strony. Opanowanie języka obcego nie jest rezultatem jakiegoś cudu. Jeśli ktoś twierdzi inaczej i oferuje Ci błyskawiczne efekty w zaledwie kilka dni – możesz mieć pewność, że masz do czynienia z pseudonaukową hucpą. Dlatego stawiaj na sprawdzone szkoły, których metody bazują na rzetelnie przygotowanych programach nauczania. Istnieje wiele sposobów opanowania języka. Ważne, aby pośród tego wachlarza dostępnych możliwości już na początku odsiać te wszystkie podejrzane metody, które sprawią Ci jedynie zawód i narażą na bezsensowne wydatki.

Wszystko zależy do Ciebie

Nie daj się zwieść w obietnice opanowania języka obcego w tydzień czy dwa. Tylko naprawdę nieliczni, obdarzeni wybitnym talentem lingwistycznym ludzie są w stanie dokonać tej sztuki. Metody, często sygnowane ich nazwiskami, nie zapewnią jednak tak szybkich efektów osobom, które mają inne predyspozycje językowe. Oczywiście to, że nie jesteś urodzonym poliglotą, nie powinno Cię zniechęcać do nauki. Po prostu wybieraj metody najlepiej dopasowane do Twoich preferencji i ucz się tak, jak lubisz. Byle z głową – nie daj się nabierać. Sięgaj po sprawdzone narzędzia nauki. Ostateczny rezultat zależy od Ciebie.

Komentarze

Jessica Park:
18/05/2017, 15:26:34 (link)

Cześć. Uczę się języków przy użyciu https://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-niemieckiego. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

Aneta (www):
14/07/2017, 11:34:46 (link)

Zachęcam do wypróbowania darmowych materiałów do nauki języka niemieckiego: kurs ONLINE - dostępny tutaj: https://goo.gl/uxRjbV oraz audiobooki - do pobrania z: https://goo.gl/OZULyX.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*