Nieważne, jak długo uczysz się języków obcych – tydzień, rok czy dekadę – Internet może być Twoim największym sprzymierzeńcem w językowej edukacji. Ale czy wiesz, jak właściwie może Ci pomóc w nauce języków?
Jeszcze w połowie lat 90. tylko 1% światowej populacji miało dostęp do Internetu. Dziś są to ponad 3 miliardy ludzi (ok. 40% wszystkich mieszkańców naszej planety). W krajach rozwiniętych, takich jak Polska, większość mieszkańców to mniej lub bardziej zaangażowani internauci. Jednak, o ile szybko zaufaliśmy internetowi jako narzędziu do komunikacji, odkrywanie jego potencjału w dziedzinie edukacji wciąż jest na stosunkowo wczesnym etapie. A przecież potencjał ten jest olbrzymi.
Niewyczerpana kopalnia informacji
Adeptom języków obcych Internet oferuje mnóstwo możliwości, które mogą znacznie wzbogacić naukę. To m.in. blogi językowe, strony poświęcone wybranych językom (w tym często bardzo niszowym), fora językowe, na których odpowiedziano już na niemal każde pytanie, a także serwisy z filmami (m.in. YouTube, Dailymotion, czy Vimeo). Znaleźć można też słowniki językowe, ebooki oraz audiobooki poświęcone nauce języków.
Łatwiejszy kontakt z innymi uczniami
Internet bardzo ułatwia współpracę z innymi uczniami. Niemal każdy zna Skype’a i nieskończoną wręcz ilość czatów i for, na których można poznać osoby z innych krajów. Konwersacje z native speakerami pomagają w szybkim osiągnięciu płynności oraz zdobyciu pewności siebie przed wyjazdem za granicę.
Gdzie chcesz i kiedy chcesz
Zasoby internetowe są nie tylko bogate, ale także niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dzięki tabletom czy smartfonom możesz korzystać z nich wszędzie, gdzie tylko istnieje możliwość połączenia się z Internetem. Z niektórych materiałów, po uprzednim ściągnięciu na dysk, można korzystać także w trybie offline. Robienie notatek to także kwestia kilku kliknięć, a dostęp do nich jest zawsze możliwy.
Najbardziej… demokratyczne źródło wiedzy
Jedną z najbardziej niedocenianych cech Internetu jako narzędzia edukacyjnego jest fakt, że ten sposób nauki jest najbardziej demokratyczny. Wiele materiałów jest dostępnych za darmo. Z kolei wersje płatne występują w licznych wariantach cenowych, dopasowanych do zróżnicowanych możliwości finansowych. Z czasem, Internet może stać się (a w niektórych przypadkach – już się staje) miejscem, które pozwoli na dostęp do najwyższej jakości materiałów edukacyjnych wszystkim – bez względu na status, miejsce zamieszkania czy zasobność portfela. Już teraz niektóre uczelnie oferują internetowe wersje swoich stacjonarnych kursów i możliwość zdobycia certyfikatu.
Połącz metody tradycyjne z nauką przez Internet
Doceniasz korzyści wynikające z nauki przez Internet, ale równocześnie chciałbyś mieć możliwość tradycyjnego korzystania ze wsparcia nauczyciela, który sprawdzi Twoje błędy i pomoże w rozwikłaniu najtrudniejszych zagadnień? Właśnie to oferują kursy językowe od ESKK.
W ramach kursów, takich jak ten kurs języka angielskiego dla początkujących, prócz tradycyjnych zeszytów i pomocy nauczyciela, otrzymujesz dostęp do kursów i słowników online, z których możesz korzystać zawsze i wszędzie. Korzystając ze wszystkich tych materiałów, otrzymujesz praktyczny i skuteczny kurs językowy w cenie, z którą nie mogą równać się kursy stacjonarne.
Dodaj komentarz