Strefa Belfra – II edycja projektu

Strefa Belfra to projekt ESKK, którego celem jest zwiększenie zaangażowania uczniów szkół podstawowych i średnich w naukę języka – poprzez zabawę i z wykorzystaniem nowych technologii. Właśnie trwa jego druga edycja.

ESKK postanowiło podzielić się swoim ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w nauce języków obcych. W tym celu uruchomiło Strefę Belfra – platformę online z darmowymi kursami języka angielskiego dla szkół. Nauczyciele mogą z nich bezpłatnie korzystać podczas swoich lekcji. Tym samym mają możliwość wzbogacenia zajęć o atrakcyjne dla dzieci, interaktywne ćwiczenia językowe.

Materiały dydaktyczne na kursach przygotowane zostały przez wykwalifikowanych i doświadczonych filologów. Są udostępnione na Strefie Belfra i stanowią kopalnię gotowych pomysłów dla nauczyciela. Zagadnienia zostały podzielone na łatwo przyswajalne porcje. Można je dowolnie zestawiać i włączać do lekcji, np. jako uzupełnienie lub urozmaicenie treści ze szkolnego podręcznika.

W ramach kursów umiejętności językowe ćwiczone są wszechstronnie. Uczniowie doskonalą  angielski poprzez słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, mówienie oraz pisanie. Są angażowani w różnorodne typy zadań – taka wielokierunkowość pozwala na poznanie oraz utrwalanie nowego słownictwa w efektywniejszy sposób.

Nacisk w kursach położono na praktyczną naukę języka. Urozmaicona tematyka kursów umożliwia młodzieży przyswojenie słówek przydatnych w codziennym życiu. Uczniowie poznają gotowe do użycia zwroty, dzięki czemu czują się lepiej przygotowani do rozmów w języku angielskim i łatwiej przełamują bariery językowe.

Kursy języka angielskiego są dostępne na 3 różnych poziomach zaawansowania (od podstawowego do zaawansowanego). Co istotne, można z nich korzystać na tabletach i tablicach interaktywnych.

Jest to już II edycja projektu – do tej pory z możliwości Strefy skorzystali nauczyciele z ponad 100 szkół z całej Polski.

Aby dołączyć do Strefy Belfra, należy wypełnić formularz dostępny tutaj i przesłać go na adres strefabelfra@eskk.pl. Przydzielony dostęp jest ważny przez 1 rok.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*