Angielski dla zakochanych. Jak się uczyć języka we dwoje…

Love is in the air… Wprawdzie walentynki już za nami, jednak w powietrzu cały czas unosi się miłosna aura. Z tego tytułu postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować naukę języka angielskiego w niestandardowym wydaniu 😀. Przedstawiamy kilka pomysłów na kształcenie się we dwoje. Brzmi interesująco? Zapewniamy, że będzie ekscytująco!

Wspólna nauka angielskiego to nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na wzmocnienie więzi
Wspólna nauka angielskiego to nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na wzmocnienie więzi

Ugotujcie coś razem

Wspólne gotowanie to nie tylko świetna zabawa, ale i dobry sposób na naukę języka. Możecie posłużyć się anglojęzycznym przepisem znalezionym w internecie, czy podpatrzonym w zagranicznym programie kulinarnym. Spróbujcie wspólnie przetłumaczyć nazwy składników potrzebnych do przygotowania dania, przyborów kuchennych, czy naczyń. Niech to będzie Wasze danie, jedyne
i niepowtarzalne. A jak powszechnie wiadomo „przez żołądek do serca”, istnieje duża szansa, że wraz z posiłkiem kilka słówek wpadnie Wam do głowy 😁.

Romantyczny spacer

Zakochani chętnie udają się na długie, romantyczne spacery. Parki, skwery czy ogrody są uwielbianym miejscem do przechadzki we dwoje. A gdyby tak przetłumaczyć przebieg wybranej trasy? Podczas spaceru opowiadajcie sobie nawzajem o tym co widzicie, tłumacząc na język angielski wybrane miejsca, podziwiane widoki czy napotkane zwierzęta. Z pewnością wyprawa będzie ciekawym i niezapomnianym dla Was doświadczeniem. Dla par, które preferują przejażdżki samochodem, proponujemy zmianę języka w nawigacji na angielski. Dzięki temu Wasza podróż nabierze międzynarodowego charakteru 😀.

Audiobook na popołudnie

Audiobooki to świetny sposób do nauki języka angielskiego poprzez słuchanie. Lekcje mogą być uzupełnieniem wspólnego sprzątania, gotowania czy romantycznego mycia okien 🤣. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i sposób wykorzystania tego narzędzia. ESKK oferuje szeroki wachlarz audiobooków językowych zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Sami możecie zdecydować o temacie lekcji, który Was interesuje. Nawet jeśli nie wszystko będzie dla Was zrozumiałe, istotne jest osłuchanie. Z czasem będzie Wam łatwiej wypowiadać się prawidłowo.

Filmowy wieczór we dwoje

Przygaszone światło, wygodna kanapa, seans tylko dla Was. A gdyby tak podkręcić klimat i puścić zagraniczny film z napisami? Bardziej zaawansowanym proponujemy wersję bez napisów. Może to być uwielbiane przez płeć piękną romansidło, zabawna lekka w przekazie komedia, lub wasza ulubiona… bajka 🤪. Jeśli znacie wersję z lektorem, będzie Wam łatwiej zrozumieć „o czym oni mówią”. Wieczorny seans filmowy to doskonały sposób na naukę języka angielskiego we dwoje.

Zaśpiewaj dla niej

Prawie każda dama uwielbia być zaskakiwana 😊. Zrób niespodziankę swojej ukochanej, ucząc się dla niej piosenki w języku angielskim. Aby uniknąć wpadki, przetłumacz wcześniej treść (samodzielnie!), by przypadkiem jej nie obrazić 😆. Po takim występie dziewczyna będzie pod wrażeniem przez długi czas. A może pójdziecie o krok dalej i urządzicie wspólne karaoke? W sieci dostępne są bezpłatne nagrania, z których śmiało możecie korzystać. Będzie to doskonała zabawa i edukacja w jednym.

Powyższe propozycje, to tylko kropla w morzu możliwości, jakie daje wspólna nauka języka angielskiego. Z pewnością sami rozszerzycie ofertę, dokładając do powyższych własne pomysły. A może już próbowaliście uczyć się angielskiego we dwoje i macie własne patenty na przyjemną, a zarazem skuteczną edukację? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami 🙈🙉🙊.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*