Blogujemy, czyli jak stworzyć bloga językowego – cz. 2

Chciałbyś prowadzić bloga językowego, ale w Twojej głowie wciąż jest mnóstwo wątpliwości? W dzisiejszym artykule na pewno je rozwiejemy. Oto możliwości, które otworzą się przed Tobą, gdy stworzysz własny blog poświęcony tematyce języków obcych.

Uśmiechnięty młody mężczyzna z laptopem.
Jakie korzyści i możliwości daje autorowi blog językowy?

Część 2 - wykorzystywanie potencjału bloga

W serii „Blogujemy, czyli jak stworzyć bloga językowego” przybliżamy wszystkie aspekty prowadzenia bloga o językach obcych – od stworzenia swojej własnej strony internetowej, przez promocję bloga czy tworzenie treści. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią cyklu, w której przedstawiamy różne sposoby na założenie bloga.

Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie korzyści i możliwości daje autorowi blog językowy. W końcu te wszystkie mu poświęcone mu godziny powinny się w jakiś sposób zwrócić, prawda?

Możesz zostać jednym z liderów opinii w danej dziedzinie

Prowadząc bloga językowego, tak jak w przypadku jakiejkolwiek innej tematyki, masz szansę stać się autorytetem w danej dziedzinie. To na Twój blog będą trafiać ludzie poszukujący odpowiedzi na różnorakie pytania związane z danym językiem. Będą się liczyć z Twoją opinią i często prosić Cię o zabranie głosu w celu wyjaśnienia interesujących ich zagadnień.

Swoją pozycję możesz wykorzystać w celach zarobkowych

Taki autorytet to nie tylko powód do dumy, ale także sposób na zarabianie. Jako twórcy popularnego bloga, na pewno łatwiej będzie znaleźć Ci osoby zainteresowane konsultacjami językowymi. Dodatkowo, blog to świetne miejsce do promocji takiej aktywności i zdobywania klientów.

To znakomity dodatek do CV

Prowadzenie bloga to nie tylko dowód ciekawego doświadczenia, ale także tego, że jesteś osobą pełną inicjatywy i ambicji. To na pewno duży plus wśród potencjalnych pracodawców.

Możesz go zamienić w bezpośrednie źródło przychodów

Blog może nie tylko pomagać w zarabianiu, ale także stanowić źródło bezpośredniego przychodu. Do tego celu znakomicie nadają się reklamy oraz programy afiliacyjne. Te drugie dają możliwość współpracy z innymi firmami i promowania ich produktów w zamian za udział w zysku. Można także pisać i umieszczać sponsorowane artykuły, newsy, recenzje itp.

Możesz się bardzo wiele nauczyć

Bez względu na Twój poziom językowy, blog da Ci motywację do czynienia dalszych postępów. Zgłębisz różne tematy, przygotowując się do napisania kolejnego posta.

Poznasz wielu ciekawych ludzi

Na Twojego bloga trafi wiele interesujących i inspirujących osób. Wiele z nich skontaktuje się z Tobą bezpośrednio. Kto wie, może znajomości te okażą się dla Ciebie wartościowe?

Może być to początek znacznie większego projektu

Nawet najmniejszy blog językowy może przerodzić się w znacznie większy projekt internetowy – duży serwis informacyjny, forum, stronę produktu lub usługi itp. Nie ustawaj w ulepszaniu jego koncepcji, by przynosił Ci jeszcze więcej korzyści.

Lepiej poznasz różne technologie internetowe

Zakładając bloga, dowiesz się dużo m.in. o tworzeniu stron internetowych, serwerach, domenach, analityce internetowej, reklamach internetowych, systemach zarządzania treścią, narzędziach do pozycjonowania i optymalizowania stron oraz wielu innych rzeczach, które mogą Ci się przydać w przyszłości. To cenna wiedza, która otwiera wiele ścieżek rozwoju oraz stanowi ogromny plus w poszukiwaniu zatrudnienia.

Co sądzisz o naszej liście? Czy dzięki niej Twoja chęć do założenia bloga językowego jeszcze wzrosła? Zapraszamy do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*