Jesienna chandra – jak sobie z nią radzić?

Jesienna depresja - któż o niej nie słyszał? Jesienią, szczególnie późną, bywa tak, że jesteśmy skłonni widzieć świat wyłącznie w ciemnych barwach. Boleśnie odczuwamy koniec lata, a kiedy dnia prawie już nie ma i noc zdaje się trwać dobę, ciemno, zimno i smutno staje się również w duszy.

Jesienna chandra - jak sobie z nią radzić
Jesienna chandra - jak sobie z nią radzić?

Niektórym wydaje się, że każdy musi doświadczyć jesiennej chandry, bo tak już po prostu jest, bo taka jest kolej rzeczy. Czy rzeczywiście jesteśmy na nią skazani? Poszukajmy sposobu, jak jej przeciwdziałać.

Jesienna chandra - przyczyny

Poziom energii i witalność człowieka ściśle zależą od światła słonecznego. Nie bez kozery przez tysiące lat słońce było uważane za źródło życia. W starożytności czczono je nawet jako boga. Dziś wiemy, że życie, bez względu na złożoność organizmu, nie może istnieć i rozwijać się bez światła słonecznego. W organizmie człowieka słońce wytwarza między innymi niezbędną do życia witaminę D. Odgrywa ona istotną rolę we wchłanianiu wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego i w gromadzeniu zasobów tych pierwiastków we właściwych ilościach. Zapewnia nam to proste i mocne kości.
Energia czerpana z pożywienia jest również energią słoneczną, zmagazynowaną w chemicznej postaci. Oczywiście najwięcej zbawiennych składników znajduje się w świeżych owocach i warzywach, o które późną jesienią nie jest już tak łatwo. Nic dziwnego, że nadejście jesiennej depresji, z jej ograniczeniem dostępu do zbawiennego wpływu słońca, odczuwamy dotkliwie.

Jesienna chandra - co to znaczy?

Istnieje wiele sposobów naturalnego wspomagania energii, na przykład opartych na starożytnych wschodnich tradycjach, jak reiki, joga, tai chi. Stosowanie ich ma pomagać w regulowaniu i stabilizowaniu przepływu energii w człowieku i dzięki temu poprawiać jego stan psychofizyczny. Coraz bardziej popularna staje się także fototerapia, czyli regularne sesje naświetlania światłem o długości fali podobnej do światła słonecznego. Stosuje się ją w naturalnym leczeniu zaburzeń nastroju powiązanych ze skróceniem dnia, najczęściej występujących właśnie późną jesienią oraz zimą. Pomagają również preparaty ziołowe, np. na bazie żeń-szenia lub miłorzębu.

Zaradź jesiennej depresji korzystając z ekologicznych źródeł energii

Komentarze

ruletke:
04/01/2011, 22:04:51

Czasami jest to takie proste, prawda?

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*