Europa na językach – język HISZPAŃSKI

Z każdym rokiem liczba uczących się języka hiszpańskiego wzrasta w astronomicznym tempie. Jak grzyby po deszczu, wyrastają nowe specjalizacje związane z tym językiem. Trudno się dziwić – wszystko wskazuje na to, że jego już ogromne znaczenie będzie w najbliższych dekadach tylko rosnąć. Poznajcie bliżej hiszpański i dowiedzcie się, dlaczego warto dołączyć do szerokiego grona jego adeptów. Czytaj dalej »

Europa na językach – język NIEMIECKI

Być może dla polskiego ucha język naszych zachodnich sąsiadów na początku brzmi zbyt szorstko. Jednak wielu uczniów z szybko się z nim oswaja, zwłaszcza, że jego znajomość to ceniona na rynku pracy umiejętność. W końcu Der Teufel ist nicht so schwarz, wie man ihn malt – nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Czytaj dalej »

Europa na językach – język FRANCUSKI

Jedni uważają go za język sztuki, kultury i dyplomacji, inni za język miłości, jeszcze inni są zdania, że po prostu nie można się bez niego obyć. Francuski to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, tradycyjnie wręcz uznawany za jeden z najważniejszych. Dla wielu zaskakujące może się jednak okazać, że wcale a wcale nie jest w odwrocie. To właśnie dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, warto rozpocząć naukę języka francuskiego.

Czytaj dalej »

Europa na językach – język ANGIELSKI

Nie mieli ze sobą nic wspólnego poza językiem angielskim – pisze E.M. Forest w powieści „Howards End”. To zdanie można odnieść już nie tylko do jego bohaterów, ale i do współcześnie żyjących na całym świecie ludzi, którzy posługują się angielszczyzną. Bo mimo dzielących ich odległości i różnic kulturowych, są w stanie się ze sobą komunikować. Czytaj dalej »

Cudowna metoda nauki języka nie działa?

Z nauką języka jest jak ze zdobywaniem każdej innej umiejętności – nie ma drogi na skróty. Nie daj się zwieść „niebywale skutecznym” metodom, które w szczególnie w sieci, pojawiają się niczym grzyby po deszczu.

Czytaj dalej »
Strona 1 z 23123451020Ostatnia »