Ile słów trzeba znać, by móc mówić płynnie w języku obcym?

Wiele osób uczących się języków obcych próbuje dowiedzieć się, ile słów powinni poznać, by móc się bez przeszkód komunikować. To bez wątpienia ciekawe pytanie, ale odpowiedź na nie jest trudniejsza, niż może Ci się wydawać. W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się, dlaczego. Poznasz także zastosowanie zasady Pareto w nauce języków obcych.

Czytaj dalej »

Napisz proste opowiadanie w języku obcym! 3 inspiracje

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, w ramach nauki języka obcego, napisać opowiadanie? Jeśli nie – żałuj. To nie tylko zabawa, ale także znakomity sposób na doskonalenie swoich językowych umiejętności. Jednak jeszcze nic straconego! Poznaj nasze inspiracje i jeszcze dziś napisz krótkie opowiadanie w języku obcym. Czytaj dalej »

Szukasz polskich blogów językowych? Zacznij tutaj!

Polska blogosfera pełna jest interesujących i popularnych blogów. To niemal pewne, że śledzisz wpisy co najmniej kilka z nich. A czy w polskim Internecie działają też blogerzy językowi, których warto śledzić? Po dokładnym przyjrzeniu się temu tematowi, okazało się,…  że jest ich wielu! Dziś zaprezentujemy tych najciekawszych. Czytaj dalej »

Internet – Twój największy sprzymierzeniec w nauce języków

Nieważne, jak długo uczysz się języków obcych – tydzień, rok czy dekadę – Internet może być Twoim największym sprzymierzeńcem w językowej edukacji. Ale czy wiesz, jak właściwie może Ci pomóc w nauce języków? Czytaj dalej »

7 sposobów na przyspieszenie nauki języka obcego

Nie ma się co oszukiwać – nauka nowego języka zajmuje znacznie więcej niż kilka dni. Są jednak metody, które pomogą Ci ją znacznie przyspieszyć. Poznaj siedem sposobów, które umożliwiają zrobienie szybszych postępów. Czytaj dalej »
Strona 1 z 25123451020Ostatnia »