Języka obcego nie warto uczyć się… latami

Lubimy porównywać się z innymi. Ot, taka nasza ludzka natura. Szukamy dla siebie wzorców lub punktów odniesienia, także w kwestii nauki języka obcego. Często podpytujemy innych, jak długo się go uczą. Bo czas nauki ma niemałe znaczenie, jest miarą umiejętności i sukcesu. Ale – i tu zaskoczenie – godziny są ważniejsze niż lata. Czy wiesz, dlaczego? Czytaj dalej »

Europa na językach – język WŁOSKI

Co wspólnego mają: bandyta, kalafior i wiolonczela? Wszystkie te słowa pochodzą z języka włoskiego. To prawda, że porucznik Aldo Raine, grany przez Brada Pitta w „Bękartach wojny” średnio radził sobie z mówieniem w tym języku. Z pewnością jednak Tobie nauka może pójść znacznie lepiej! Czytaj dalej »

Europa na językach – język HISZPAŃSKI

Z każdym rokiem liczba uczących się języka hiszpańskiego wzrasta w astronomicznym tempie. Jak grzyby po deszczu, wyrastają nowe specjalizacje związane z tym językiem. Trudno się dziwić – wszystko wskazuje na to, że jego już ogromne znaczenie będzie w najbliższych dekadach tylko rosnąć. Poznajcie bliżej hiszpański i dowiedzcie się, dlaczego warto dołączyć do szerokiego grona jego adeptów. Czytaj dalej »

Europa na językach – język NIEMIECKI

Być może dla polskiego ucha język naszych zachodnich sąsiadów na początku brzmi zbyt szorstko. Jednak wielu uczniów z szybko się z nim oswaja, zwłaszcza, że jego znajomość to ceniona na rynku pracy umiejętność. W końcu Der Teufel ist nicht so schwarz, wie man ihn malt – nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Czytaj dalej »

Europa na językach – język FRANCUSKI

Jedni uważają go za język sztuki, kultury i dyplomacji, inni za język miłości, jeszcze inni są zdania, że po prostu nie można się bez niego obyć. Francuski to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, tradycyjnie wręcz uznawany za jeden z najważniejszych. Dla wielu zaskakujące może się jednak okazać, że wcale a wcale nie jest w odwrocie. To właśnie dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, warto rozpocząć naukę języka francuskiego.

Czytaj dalej »
Strona 1 z 24123451020Ostatnia »