7 sposobów na przyspieszenie nauki języka obcego

Nie ma się co oszukiwać – nauka nowego języka zajmuje znacznie więcej niż kilka dni. Są jednak metody, które pomogą Ci ją znacznie przyspieszyć. Poznaj siedem sposobów, które umożliwiają zrobienie szybszych postępów. Czytaj dalej »

Dlaczego niektórym tak ciężko przychodzi nauka języków?

Są tacy, którzy już po kilku miesiącach od rozpoczęcia nauki potrafią płynnie mówić w języku obcym. Inni nawet po wielu godzinach spędzonych z nosem w książkach nie czują się pewni swoich umiejętności. Z czego to wynika? Czy jest to kwestia talentu? A może po prostu odpowiedniego podejścia i doboru skutecznych metod? Czytaj dalej »

Czy trzeba być geniuszem, by nauczyć się mówić płynnie w obcym języku?

Każdy uczył się kiedyś jakiegoś języka obcego. Jednak tylko nieliczni mogą szczerze powiedzieć, że potrafią płynnie porozumiewać się w jakimkolwiek języku obcym. Dlaczego tak jest? Dlaczego, mimo ogromnej ilości czasu i wysiłku włożonego w naukę, wielu nigdy nie osiąga biegłości? Czy naprawdę trzeba być geniuszem, by efektywnie i w krótkim czasie poznawać kolejne języki obce? Czytaj dalej »

Języka obcego nie warto uczyć się… latami

Lubimy porównywać się z innymi. Ot, taka nasza ludzka natura. Szukamy dla siebie wzorców lub punktów odniesienia, także w kwestii nauki języka obcego. Często podpytujemy innych, jak długo się go uczą. Bo czas nauki ma niemałe znaczenie, jest miarą umiejętności i sukcesu. Ale – i tu zaskoczenie – godziny są ważniejsze niż lata. Czy wiesz, dlaczego? Czytaj dalej »

Europa na językach – język WŁOSKI

Co wspólnego mają: bandyta, kalafior i wiolonczela? Wszystkie te słowa pochodzą z języka włoskiego. To prawda, że porucznik Aldo Raine, grany przez Brada Pitta w „Bękartach wojny” średnio radził sobie z mówieniem w tym języku. Z pewnością jednak Tobie nauka może pójść znacznie lepiej! Czytaj dalej »
Strona 1 z 24123451020Ostatnia »