Programy i aplikacje do nauki języków obcych a nauka słówek

Czy programy i aplikacje do nauki języków obcych mogą stanowić realna pomoc w efektywnej nauce języka obcego, a zwłaszcza słówek? Poszukiwaliśmy odpowiedzi na to pytanie. Daj się zaprogramować - lekcje online

Programy do nauki słówek

Na rynku dostępne są już programy komputerowe (często można je pobrać bezpłatnie z Internetu) ułatwiające naukę słówek. To specjalnie skonstruowane interaktywne notatniki, które przepytują Cię ze słówek, podając jednocześnie skuteczność nauki. Programy do nauki słówek bardzo często uzupełnione są o opcję nauki na przykładach – i podają od razu zastosowanie danego wyrazu w zdaniu. Wybierając program komputerowy do nauki słówek, warto zwrócić uwagę na to, czy umożliwia on edycję własnych baz słówek – na niewiele zda się bowiem program, z którego będziesz mógł korzystać tylko w ograniczonym, przewidzianym przez producenta zakresie.

Kursy językowe a nowe technologie

Coraz powszechniejsze stają się też multimedialne oraz internetowe kursy językowe. Takie materiały zawierają wiele ćwiczeń, są bogato ilustrowane, mają też wbudowane mechanizmy sprawdzające np. poprawność udzielanych odpowiedzi oraz wymowę. Powstała nawet nowa metoda, tzw. blended learning, polegająca na połączeniu tradycyjnych technik nauczania z e-learningiem, czyli nauką z wykorzystaniem Internetu. Dużą popularnością cieszą się strony internetowe zawierające lekcje, w których rozwija się poszczególne umiejętności językowe (np. BBC Skillswise). Świetnie sprawdzą się, jeśli nie masz możliwości przećwiczenia umiejętności na żywo. W takiej sytuacji zawsze można też przecież porozmawiać z zagranicznym znajomym przez Internet albo skorzystać z interaktywnych stron dostępnych w Internecie. Spróbuj, w taki sposób też się uczysz, często o wiele skuteczniej i szybciej niż podczas pozbawionych emocji lekcji!

Regularna nauka z mailingiem

Niektórzy zapisują się na tzw. listy mailingowe, w ramach których codziennie otrzymują króciutkie lekcje zawierające dosłownie kilka nowych słówek, jakiś idiom lub wyjaśnienie konstrukcji gramatycznej. Prenumeratę takich lekcji można też zamówić przez telefon komórkowy, zdarzają się również minikursy oferowane przez komunikatory internetowe. To raczej propozycja dla osób, które już jako tako orientują się w danym języku i chcą swoją naukę uatrakcyjnić. Na przykład minilekcjami czytanymi „nielegalnie” w czasie przerwy śniadaniowej w pracy. ESKK oferuje ciekawe programy komputerowe wspomagające naukę języków obcych. Wybierz swój język i pobierz lekcję próbną za darmo.

To jest ósma część poradnika "Jak się uczyć języków obcych".

  1. Jak uczyć się gramatyki języka obcego, by… się nauczyć
  2. Jak dobrze trzeba poznać język obcy, by mówić płynnie?
  3. Nauka języka obcego ze słuchu – czy to skuteczna metoda?
  4. Czy czytanie pomaga w nauce języków obcych? Niedoceniona moc dobrej lektury
  5. Nauka języków obcych z fiszkami i karteczkami. Czy to metoda dla mnie?
  6. Nauka języków obcych metodą skojarzeń – czy zdaje egzamin?
  7. Programy i aplikacje do nauki języków obcych a nauka słówek
  8. Kreatywne metody uczenia się języków obcych - poradnik
  9. Jak urozmaicić i uprzyjemnić naukę każdego języka obcego?
  10. Skuteczne metody nauki języków obcych dla każdego - czy takie istnieją?
  11. Jak uczą się studenci ESKK

Komentarze

Maciek:
30/06/2011, 12:35:37

musze sprobowac nowej metody. Cos mi sie zdaje ze najwazniejsza w nauce jezyka obcego jest systematycznosc.

Dodaj komentarz

(wymagane)

(wymagany, nie będzie widoczny w komentarzu)

*