Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Ogólne

Na stronie każdego kursu znajdziesz program zawierający wszystkie zagadnienia, jakie będą poruszane w trakcie nauki. Dodatkowo przy opisie kursu wyróżniono zalety danej pozycji z oferty ESKK, co z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji. Jeśli te informacje wydają Ci się niewystarczające, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Na kursie może się uczyć każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia, stanu zdrowia czy miejsca zamieszkania. Kursy ESKK są przygotowane według unikalnej metody, która gwarantuje przyjazną i efektywną naukę. Masz również do dyspozycji pomoc nauczyciela. W przypadku większości kursów nie ma żadnych wymagań wstępnych, które musiałbyś spełnić, aby podjąć naukę. Dlatego nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w studiowaniu albo samodzielnym uczeniu się, z pewnością sobie poradzisz.
Pojedynczy pakiet kursu składa się zazwyczaj z podręcznika zawierającego jedną lub dwie lekcje oraz – w przypadku niektórych kursów – dodatki multimedialne. Raz w miesiącu będziesz otrzymywał za pośrednictwem Poczty Polskiej taki zestaw materiałów. Masz także do dyspozycji opiekę osobistego nauczyciela, ale to Ty decydujesz, czy się z nim kontaktować – w ESKK odrabianie prac domowych nie jest obowiązkowe.
Jedną z zalet kursów ESKK jest to, że możesz uczyć się u siebie w domu, w swoim ulubionym fotelu, przeznaczając na naukę dokładnie tyle czasu, ile chcesz. To od Ciebie zależy, czy będzie to 30 minut każdego dnia w tygodniu, czy poświęcisz jeden dzień na kilkugodzinną naukę. W ten sposób Twoja nauka na kursie ESKK w żaden sposób nie będzie kolidowała z innymi obowiązkami czy pasjami.
Aktualne ceny kursów ESKK oraz usług i materiałów dodatkowych, wysokość jednorazowej opłaty wpisowej (dotyczy tylko nowych studentów) oraz wysokość zryczałtowanej opłaty pocztowej za wysłanie materiałów znajdziesz w cenniku. Ceny zawierają podatek VAT. Możesz jednorazowo zakupić cały kurs (korzystasz wtedy z dodatkowych zniżek, o których informacje także znajdziesz na stronie WWW) albo płacić sukcesywnie za każdy otrzymany pakiet lekcyjny. W przypadku pierwszej przesyłki oraz zakupu kursu w trybie całościowym, opłatę należy wnieść z góry. W podstawowym i szybkim tempie nauki płatności za kolejne pakiety będą realizowane w miesięcznych ratach po otrzymaniu przesyłki. Do ceny pierwszej przesyłki doliczana jest opłata wpisowa w wysokości 25 zł (opłata dotyczy wyłącznie osób, które po raz pierwszy zapisują się do ESKK). Zryczałtowaną opłatę pocztową za przesłanie materiałów lekcyjnych uiszcza uczestnik kursu (zgodnie z aktualnym cennikiem).

Wraz z pakietem materiałów otrzymujesz „Informację finansową dla studentów” oraz wypełniony blankiet polecenia przelewu na kwotę wartości pakietu, który otrzymałeś. Swoje płatności możesz sprawdzać w specjalnym panelu znajdującym się w zakładce „Twoja strefa” na https://eskkonline.pl.
Pobranie faktury jest możliwe poprzez platformę online, która jest dostępna zakładce: Strefa Studenta.
Po ukończeniu każdego kursu możesz otrzymać zaświadczenie ESKK potwierdzające ten fakt. Dla części kursów są przewidziane egzaminy, organizowane przez ESKK lub we współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Zdanie egzaminu uprawnia do otrzymania certyfikatu. Informacje o możliwości oraz warunkach przystąpienia do egzaminu otrzymasz kilka razy jeszcze w trakcie trwania nauki. Będziesz mógł zdecydować, czy jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu, i zgłosić się na egzamin. Pamiętaj jednak, że przystąpienie do egzaminu nie jest obowiązkowe.

Uwaga!
W trosce o zdrowie naszych klientów na czas zagrożenia pandemią COVID-19 wszystkie egzaminy stacjonarne organizowane przez ESKK zostają zastąpione egzaminami przeprowadzanymi przez naszą firmę zdalnie w trybie online.

Odrabianie prac domowych generalnie nie jest obowiązkowe. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na tę formę systematycznego weryfikowania zdobywanej wiedzy. Wiemy jednak z doświadczenia, że odsyłanie odrobionych zadań do sprawdzenia przyczynia się do sukcesu w nauce. W przypadku kilku kursów odrabianie prac domowych jest warunkiem przystąpienia do egzaminu. Informacje o takich wymaganiach znajdziesz w opisach poszczególnych kursów.
Czas trwania nauki zależy od liczby pakietów lekcyjnych, z których składa się kurs, oraz od wybranego przez Ciebie tempa nauki. Jeśli na przykład kurs składa się z 12 pakietów (informację taką znajdziesz w opisie kursu) i wybrałeś tempo normalne (otrzymujesz jeden pakiet lekcyjny w miesiącu), Twoja nauka na kursie będzie trwała 12 miesięcy.
Możesz przerwać naukę na kursie, np. z przyczyn losowych. Wystarczy, że prześlesz pisemny wniosek w tej sprawie i wysyłka materiałów zostanie wstrzymana na określony czas.
Prosimy, napisz, jaki konkretnie kurs Cię interesuje. Zbadamy możliwość wprowadzenia takiego kursu do naszej oferty i powiadomimy Cię jak najszybciej o rezultatach tych badań.
Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) to międzynarodowa norma opisu kompetencji językowych. Jest to 6-stopniowy system oceny znajomości języka obcego, począwszy od podstawowego A1 Breakthrough, aż po biegłe posługiwanie się językiem na poziomie C2 Mastery. Więcej informacji na temat CERF znajdziesz tutaj.

Platforma ESKK online

ESKK online to interaktywna platforma stworzona przede wszystkim z myślą o komforcie nauki studenta. Dzięki swojej różnorodności, a także przyjaznemu nowoczesnemu charakterowi jest atrakcyjnym uzupełnieniem tradycyjnych metod zdobywania wiedzy.

Platforma zapewnia dostęp:
  • do Twojej Strefy (możesz tam: zmienić tempo swojej nauki, podejrzeć stan swoich płatności, edytować dane osobowe, obejrzeć lekcje próbne wszystkich kursów oraz zapoznać się z poradnikiem „Jak się uczyć”);
  • do kursów online (jeśli zakupiłeś kurs w metodzie Plus lub Max);
  • do dodatków multimedialnych (m.in. programy do nauki słówek MemoPlus, programy do nauki czasowników LinguaPlus, krzyżówki, zabawy edukacyjne);
  • do prac domowych (możesz tu odrabiać nowe prace domowe lub powracać do prac zrobionych wcześniej).
Po zapisie na kurs otrzymasz e-mail zawierający instrukcję, w jaki sposób zalogować się do platformy online.

Jeszcze przez pół roku po ukończeniu kursu ESKK zapewnia Ci bezpłatny dostęp do platformy. Po upływie tego okresu masz możliwość przedłużenia dostępu według cennika dopłat.

Na kurs z opcją online możesz się zapisać poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej (wybierając metodę Max lub Plus), kontaktując się z Działem Obsługi Studenta ESKK lub odsyłając na adres ESKK kupon zgłoszenia (np. z reklam czy informatorów ESKK). Po wprowadzeniu Twoich danych do bazy administrator wyśle do Ciebie e-mail z informacją o tym, w jaki sposób zalogować się do platformy online.

Uwaga! Warunkiem zapisania się na kurs z opcją online jest podanie ważnego adresu e-mail.
Większość kursów z opcją online jest dostępna w całości. Jeśli masz wątpliwości, czy dotyczy to także kursu, który Cię interesuje, skontaktuj się z Działem Obsługi Studenta.
Nie ma żadnych wymagań wstępnych, aby rozpocząć naukę. Jednak aby korzystać z kursów online, musisz mieć własny adres e-mail oraz komputer z dostępem do Internetu.
Tak, korzystanie z kursów online wymaga dostępu do Internetu.
Wystarczy zalogować się do platformy online, wybrać ikonę „Kursy i prace domowe” i kliknąć nazwę kursu.
Z kursów online możesz korzystać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu, logując się swoimi danymi dostępowymi.
Po zalogowaniu się do platformy wybierz na ekranie głównym ikonę „Kursy i prace domowe”, kliknij nazwę kursu, wybierz numer lekcji, a następnie opcję „Kurs”, która uruchamia lekcję.
Procedura uruchamiania kolejnych lekcji jest podobna jak w wypadku lekcji pierwszej. Kolejne lekcje są udostępniane zgodnie z wybranym przez Ciebie tempem nauki.
Aby móc swobodnie korzystać z wszystkich przewidzianych opcji konieczne są:
  • podłączenie do Internetu;
  • jedna z przeglądarek: Google Chrome, Mozilla FireFox, Safari, Opera, Microsoft IE 10 lub nowszy;
  • włączona obsługa JavaScript oraz plików cookies;
  • sugerowana minimalna rozdzielczość ekranu: 1024 x 768;
  • głośniki lub słuchawki oraz zainstalowana karta dźwiękowa;
  • zainstalowany Adobe Flash Player (w celu oglądania animacji przedstawiających jak rysować japońskie litery i słowa).

Platforma i Twoja Strefa działają na większości telefonów i tabletów z Androidem, iOS i Windows Phone 7.5+. Nie ma jednak możliwości nagrywania oraz wykonywania ćwiczeń polegających na przeciąganiu i upuszczaniu elementów.

Instalacja dodatkowych układów klawiatury

Nauka niektórych języków wymaga zastosowania specjalnej klawiatury. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja programu Klawiatura wizualna, wyświetlającego na ekranie klawiaturę języka, którego w danym momencie używasz. Klawisze można wybierać za pomocą myszy lub innego urządzenia wskazującego. Pamiętaj, aby dodać język lub języki, których chciałbyś używać na klawiaturze wizualnej.

Instrukcje dotyczące instalacji klawiatury wizualnej znajdziesz poniżej:

Windows 8

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/type-with-the-on-screen-keyboard

Windows 7

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/type-without-keyboard#type-without-keyboard=windows-7

Windows Vista

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/type-without-keyboard#type-without-keyboard=windows-vista

Dodatek do pakietu Office XP/2000

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=4277

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO