Kurs klasycznej greki

Kurs klasycznej greki przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać klasyczną grekę od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego (dialekt attycki, którym posługiwali się wielcy twórcy greccy, żyjący w V i IV w. p.n.e.). Autorka kursu to entuzjastka klasycznej greki, która od wielu lat uczy jej na poziomie uniwersyteckim.

Kurs zawiera wiele tekstów źródłowych (m.in. Anakreonta, Ezopa, Plutarcha, Ksenofonta) oraz greckie maksymy. Przydatnym uzupełnieniem wiedzy językowej są informacje historyczne, noty biograficzne i ciekawostki na temat obyczajowości starożytnych Greków. Kurs wprowadza około 2000 słów i zwrotów oraz przystępnie objaśnia najistotniejsze reguły gramatyczne.

Z naszego kursu skorzystało już ponad 600 osób!

Kurs zawiera:

Podręczniki ESKK

Podręczniki i nagrania do lekcji

20 podręczników zawierających 40 lekcji, dzięki którym poznasz 2000 słów i zwrotów. Materiał w lekcjach jest porcjowany – na opanowanie każdej części wystarczy tylko 15-30 minut. Lekcje zawierają wiele tekstów źródłowych oraz ćwiczenia, w trakcie których utrwalasz znajomość greckich sentencji. Nagrania (łącznie ponad 17 godzin) uzupełniają lekcje i umożliwiają wykonywanie ćwiczeń: rozumienia ze słuchu, nagrania prawidłowej wymowy oraz dialogów. Są dostępne na platformie online. W pracy nad materiałami audio brał udział doświadczony grecysta.

Opiekę nauczyciela ESKK

Opiekę nauczyciela

Masz zagwarantowaną opiekę nauczyciela – doświadczonego grecysty, który będzie sprawdzał Twoje prace domowe, wyjaśniał problematyczne zagadnienia i motywował do nauki. Odrabianie prac domowych nie jest obowiązkowe. Nauczyciel nie wystawia ocen.

w cenie 94 zł 75,20 zł /pakiet
Okładka kursu „Greka”

Liczba pakietów informacje o pakiecie 20

Poziom trudności: początkujący

Cena: od 75,20

Opinie: (13 głosów)

Świadectwo: tak

Zaświadczenie ZUS: tak

Zamawiam Lekcja próbna ZA DARMO
Zobacz koszty wysyłki i pozostałe opłaty »

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu!
Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Czego się nauczysz?

Zamów TERAZ, a otrzymasz 20% RABATU!

Słowo od nauczyciela

słowo od nauczyciela

Choć języki różnią się od siebie, ich nauka zawsze polega na tym samym: systematycznym poznawaniu słówek, opanowaniu gramatyki i powtarzaniu. Dlatego zawsze zachęcam swoich studentów do odrabiania prac domowych, które są z jednej strony formą sprawdzenia wiedzy, z drugiej – pozwalają usystematyzować naukę. A przecież o to chodzi.

Barbara Chmielewska-Brzostowska: absolwentka filologii klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel języka łacińskiego.
Barbara Chmielewska-Brzostowska

Komentarze studentów


S
Sławka napisał/a: |

Świetny merytorycznie kurs klasycznej greki, a ile tu informacji zebranych w jednym miejscu. Extra.

I
Ireneusz napisał/a: |

Witam!
No.super.jest.ta.klasyczna.Greka.
Ale.brakuje.tłumaczenia.
I.ułatwienia.tzw.transkrypcji.-czyli.to.taki
System.jak.się.czyta.np.po.grecku.dane
Słowo.
Lekcje.są.dobrze.opracowane.
Przejrzyste.Ale.trzeba.uprościć.System.
Czytania.i.tłumaczenia.
To.wszystko.było.by.dobrze

E
Emma napisał/a: |

Interesuję się starożytną Grecją od dawna, dlatego tez bardzo zaintrygował mnie ten kurs i dobrze, bo wiedza zawarta w tej lekturze jest naprawdę pasjonująca. Dziękuję twórcom za przyjemna lekturę.

R
Radek napisał/a: |

Rewelacyjny kurs starożytnej Greki, megaaaaaaaaaa, polecam

M
Marek napisał/a: |

Czym różni się dialekt attycki od koine używanego w grece biblijnej ? Interesuje mnie greka biblijna, chciałem czytać pismo święte, a może też Ojców Kościoła w oryginale. Czy sensowne jest uczenie się greki klasycznej w ESKK ? Czytam obecnie podręcznik Moniki Mikuły "ellenisti ginoskeis" - podręcznik do nauki greki chrześcijańskiej z korepetytorem. Doszedłem do szóstego rozdziału.

P
Piotr napisał/a: |

Mega kurs, że też wcześniej tutaj nie zajrzałem

O
Ola napisał/a: |

Dobry kurs, miło jest zanurzyć się w Iliadzie i w Odysei Homera w oryginale.

P
Piotr napisał/a: |

Wartościowy kurs, niewielu pamięta starożytna grekę i tamtejszych filozofów. A szkoda, bo ich maksymy stosujemy do dziś.

M
Marek napisał/a: |

Kurs jest tak dobry, że mogę się tylko dziwić, jak to jest, że ESKK nie otrzymała za ten kurs i za równoległy do niej - a wyśmienity kurs łaciny, wyróżnień i nagród od Ministerstwa. Szczególnie i w odniesieniu do kursu greki starożytnej brak przecież w Polsce dobrych podręczników do greki, a podręczników z greki starożytnej dla samouków, wyjąwszy ten kurs ESKK, nie ma w ogóle. Jeśli ktoś uważa, że łacina i greka nie są przydatne w życiu współczesnym, to się naiwnie myli. Stąd tak istotna wartość społeczna obu tych kursów, jako dotyczących języków klasycznych owczym pędem zaniedbywanych przez dzisiejsze szkolnictwo licealne.

M
Monika napisał/a: |

Zupełnie inny od wszystkich kurs, może dlatego przyciągnął moją uwagę, a może dlatego, że odkąd pamiętam interesowała mnie starożytna greka.

M
Magdalena napisał/a: |

Myślałam, że o klasycznej grece już wszyscy dawno zapomnieli, a tu proszę kurs nauki klasycznej greki. Extra.

T
Teodor napisał/a: |

Starożytna greka już nikt nie pamięta, że jest jeszcze taki język. Miło, że eskk o tym pamiętało.

L
Lucjan napisał/a: |

Pasjonuję się starożytną Greką od dawna, całkiem przypadkowo natknąłem się na ten kurs. Bardzo dobry produkt.

Zostaw swój komentarz

Twój adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola *

*

Użytkownicy, którzy kupili ten kurs, kupili również


Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO