Kurs szycia. NOWOŚĆ – dodatkowa opcja Konwersacje ONLINE

Cenisz oryginalny wygląd? Nie lubisz ubierać się tak jak wszyscy? Nudzą Cię wystawy sklepowe? Rzeczy, które Ci się podobają, są zbyt drogie, żebyś mogła sobie na nie pozwolić? Teraz możesz temu zaradzić! Dzięki naszemu kursowi będziesz samodzielnie wykonywać ciekawe kreacje i dostosowywać swoje ubrania do ciągle zmieniającej się mody.

Kurs szycia to praktyczny poradnik opisujący w przejrzysty sposób zasady kroju i szycia. Krok po kroku omawia podstawowe techniki szycia oraz zasady wykonywania wykrojów odzieży. Dostarcza wiadomości na temat rodzajów tkanin, ich właściwości i zastosowania, podstawowych technik szycia różnego rodzaju elementów garderoby (spódnic, spodni, bluzek, strojów sportowych, strojów wizytowych itp.).

Z naszego kursu skorzystało już ponad 13 800 osób!

czas ESKK

Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę

słówka ESKK

Uczysz się kroju dzięki zamieszczonym w kursie szablonom

nauczyciel ESKK

Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę doświadczonego nauczyciela

Opcja dodatkowa - konwersacje ONLINE

Okładka kursu szycia

Liczba pakietów informacje o pakiecie 12

Poziom trudności: początkujący

Cena: od 63,20

Opinie: (53 głosów)

Zaświadczenie ZUS: tak

Zamawiam Lekcja próbna ZA DARMO

Czego się nauczysz?

Zamów TERAZ, a otrzymasz 20% RABATU!

Cennik kursu

Masz do wyboru 2 tempa nauki:

Tempo normalne
 • 79 zł 63,20 pakiet/m-c
 • Podręczniki z lekcjami
 • Opieka nauczyciela
 • Zamawiam
Tempo szybkie
POPRZEDNIA EDYCJA
 • 158 zł 126,40 miesięcznie
 • Podręczniki z lekcjami
 • Opieka nauczyciela
 • Zamawiam

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

słowo od nauczyciela

Szycie to magia, w kilka chwil przenosi nas w inny świat. Świat kolorów, marzeń i delikatnych materii. Każda zaprojektowana rzecz to inna historia, inne wspomnienia. Jeśli chcesz, aby Twoje ubrania wyglądały jak z wybiegów, zachęcam do nauki ze mną, odrabiania prac domowych i zadawania pytań. Z mojej strony możesz liczyć na pomoc w realizowaniu Twoich szyciowych marzeń

Małgorzata Sobstyl: autorka blogu o szyciu słonecznaradzi.pl, youtuberka, pasjonatka robótek ręcznych oraz właścicielka firmy szkoleniowej z zakresu szycia.
Małgorzata Sobstyl

Elementy kursu

Podręczniki z lekcjami

Kurs składa się z 12 podręczników lekcyjnych (24 lekcji). Materiał w podręcznikach jest porcjowany: każdy podręcznik składa się z takich samych, logicznie ułożonych elementów. Dzięki temu wiesz, kiedy robić przerwy i każdorazowo przyswajasz spójną, łatwą do zapamiętania dawkę wiedzy. Wystarczy 15-30 minut nauki dziennie, by – bez pośpiechu i stresu – przyswoić materiał przeznaczony na jeden miesiąc. Wraz z pierwszym pakietem lekcyjnym otrzymasz gratis podręczny przybornik do szycia.

Techniki kroju, szycia, wykonywania elementów odzieży i łączenia ich w całość przedstawiane są krok po kroku oraz ilustrowane przejrzystymi rysunkami. Zadania do samodzielnego wykonania pozwalają na bieżąco ćwiczyć nowe umiejętności. Przedstawiamy wiedzę „od szczegółu do ogółu”, podając ją sukcesywnie w małych częściach. Nowe tematy wprowadzamy, odwołując się do tego, czego już wcześniej dowiedziałeś się z kursu.

Opieka nauczyciela

Pamiętaj – „Kurs szycia” przeznaczony jest do samodzielnej nauki. Przez cały kurs masz jednak zagwarantowaną opiekę osobistego nauczyciela, którego rolą jest ocena Twoich prac domowych, wyjaśnianie tych zagadnień, które sprawiły Ci kłopot oraz motywowanie do nauki. Odrabianie prac domowych nie jest obowiązkowe. Nauczyciel nie wystawia ocen.

Filmy

Filmy do kursu

Uzupełnienie kursu stanowią dostępne na platformie internetowej ESKK materiały wideo – 12 filmów nawiązujących tematycznie do poszczególnych podręczników kursu, prezentujących wykonanie i szycie opisywanych elementów odzieży. W filmach znajdziesz wiele dodatkowych praktycznych porad. O tym, że dany temat został zilustrowany materiałem wideo, informuje specjalny symbol w podręczniku.

Konwersacje ONLINE

Chcesz poszerzyć naukę szycia o dodatkowe zagadnienia? Cenisz sobie indywidualny kontakt z nauczycielem? Umów się na konwersacje online!

Konwersacja online to indywidualna rozmowa z nauczycielem szycia – Małgorzatą Sobstyl, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez wybrany temat. Możesz zadawać pytania i ćwiczyć dany element w czasie rzeczywistym. Na konwersacje umawiasz się w dogodnym dla siebie terminie.

Zalety konwersacji:

 • indywidualna podejście
 • ciekawe zagadnienia tematyczne, które wykraczają poza standardowy program kursu,
 • praktyczne ćwiczenia,
 • koszt to jedyne 49 zł za 45 minut,
 • opcja dostępna tylko dla Studentów ESKK.

Jak się zapisać?

Zaloguj się na Strefę Studenta ESKK i wybierz „Konwersacje”, a następnie wskaż dogodny termin i temat konwersacji.

Tematy konwersacji – do wyboru:

 1. Szycie pościeli szwem francuskim.
 2. Jak wykonać łapkę do garnków?
 3. Szycie fartuszka kuchennego.
 4. Wykonywanie aplikacji. Jak zrobić falbanki?
 5. Jak pobrać miarę? Jak przygotować odzież do pierwszej miary?
 6. Szycie spódnicy podstawowej.
 7. Szycie spódnicy z klinów.
 8. Szycie spódnicy z półkola lub koła.
 9. Szycie spódnicy lekko poszerzanej dołem.
 10. Szycie spódnicy z 6 klinów z godetami.
 11. Szycie sukienki kimonowej.
 12. Bluzka kimonowa z zapięciem.

Program kursu

Kącik wiedzy

Szycie w domu – kamizelka
Kamizelka pojawiła się w europejskim ubiorze męskim z Dalekiego Wschodu, o czym świadczy jej nazwa pochodząca od arabskiego słowa „camis”, oznaczającego ubiór w rodzaju sukni bez rękawów. W XVII wieku, w epoce Ludwika XIV we Francji, długość kamizelek sięgała połowy ud, a nawet przed kolana.

Komentarze studentów


K
Kamila napisał/a: |

Moja pasja, pochłania moja wszystkie ostatnie popołudnia. Kurs szycia jest niesamowity, to po prostu wciąga. Własnie zażyczyłam sobie na prezent urodzinowy maszynę do szycia, bo moja jest po babci i trochę szwankuje. szkoda, ze nie można dołączyć zdjęć do komentarzy. pochwaliłabym się swoimi osiągnięciami. Pozdrawiam K.

J
Julka napisał/a: |

Genialny kurs. Nauczył mnie podstaw szycia w dosłownie trzy dni. Przystępnie napisany kurs do tego filmiki instruktażowe i ręce same rwa się do szycia. Spódniczka już gotowa, teraz bluza ze skrawków dla córeczki. Maszyna pożyczona, ale już dzisiaj wiem, że z pewnością zainwestuję w swoją :-) Pozdrawiam szczególnie autorów tego praktycznego kursu

K
Klaudia napisał/a: |

Świetny kurs szycia, polecam

J
Justyna napisał/a: |

Cieszę się, że skorzystałam z kursu szycia, tak wiele się nauczyłam. Nie spodziewałam się, ze może to sprawiać taka przyjemność. Kurs profesjonalnie przygotowany, krok po kroku uczy szycia na maszynie. Polecam J.

A
Anka napisał/a: |

Właśnie odkurzyłam moją maszynę i wróciłam do kursu szycia, gdyż postanowiliśmy uszyć maseczki. Dzieciaki wykorzystały sytuację i powstały opaski na włosy, czapka z daszkiem i sukienka. Polecam kurs szycia eskk, naprawdę niewielkim wysiłkiem uszyjecie w zasadzie wszystko. Anka

O
Oliwia napisał/a: |

Kupiłam te kurs kilka miesięcy temu, ale obecna sytuacja na rynku zmusiła i zachęciła mnie do tego, aby znów do niego zajrzeć, obecnie szyję maseczki dla osób, które ich potrzebują. Pomagam jak mogę :-)

I
Izabela napisał/a: |

Kurs generalnie super, tylko kilka ale :)
1. 3 zdjęcia zadania domowego do przesłania nauczycielowi to za mało, żeby pokazać wszystkie szczegóły uszytej rzeczy.
2. Przydałaby się informacja z góry o wszystkich rzeczach, które będzie trzeba wykonać. Kupowanie co miesiąc materiału sprawia, że nie można od razu zabrać się do pracy, bo paczka że sklepu internetowego musi dotrzeć, a to trwa kilka dni. Gdybym wiedziała, co będzie do uszycia w kolejnych lekcjach, mogłabym zrobić jednorazowo większy zakup.
3. Brak możliwości kontaktowania się z nauczycielem poza systemem przekazywania prac domowych. Kiedy mam wątpliwości w trakcie szycia, pomagam sobie filmikami znalezionymi w Internecie lub pytam na grupach tematycznych w portalach społecznościowych.

M
Magdalena napisał/a: |

Szycia na maszynie nauczyłam się dzięki temu własnie kursowi eskk. Najlepszy poradnik na jaki do tej pory trafiłam i do tego najskuteczniejszy, Krok po kroku nauczył mnie podstaw szycia na maszynie, moje dzieciaki mają teraz oryginalne stroje, a ja mogę oddawać się swojej pasji bez końca. Dziękuje eskk!

M
Marcela napisał/a: |

Doskonały kurs szycia. Krok po kroku nauczył mnie szycia na maszynie. To niesamowite, polecam z całego serca ten kurs. Nie można oderwać mnie od maszyny, tak jestem zafascynowana szyciem. A moje dzieciaki wreszcie nie wyglądają tak jak wszystkie, bo mają ciuszki oryginalnie wykonane przeze mnie. Dziewczyny ten kurs to HIT!

M
Monika napisał/a: |

Witam czy przy zakupie kursu jest wystawiany certyfikat ??

M
Madzia napisał/a: |

Dzięki kursowi, szycie od teraz to moja pasja. Siadam do maszyny w każdej chwili wolnej, świetnej jakości kurs!

A
Asia napisał/a: |

Miodzio kurs projektowania i szycia, że tez wcześniej o nim nie słyszałam! jestem zachwycona, pozdrawiam

M
Marysia napisał/a: |

Moja mama szyła nam odkąd tylko pamiętam piękne rzeczy, obecnie mam więcej wolnego czasu więc i Ja postanowiłam wciągnąć się w ten temat. Kurs zakupiony w całości, obecnie jestem na trzecim zeszycie, ale już czuję się nieźle w tym fachu,. Podziękowania za filmy instruktażowe są megggaaaaaaaa.

K
Kasia napisał/a: |

Kurs dobrze uczy podstaw szycia na maszynie, krok po kroku przechodzi się na wyższe poziomy wiedzy. Filmiki doskonale wzbogacają część teoretyczną. Z pewnością nauczycie się szycia na maszynie dzięki eskk, Ja nie miałam żadnych trudności z przyswojeniem tych umiejętności z czego bardzo się cieszę, bo nareszcie mogę przysiąść do maszyny, która od 4 lat stała w kącie zakurzona. Pozdrawiam wszystkie miłośniczki szycia!

M
Michalina napisał/a: |

Dla mnie najfajniejszy kurs jaki znalazłam w ofercie eskk, dzięki niemu odkryłam w sobie moją nową pasję. Szyję coraz więcej i coraz śmielej. Moja córeczka może pochwalić się już trzema przepięknymi sukienkami, a najfajniejsze jest to, że są inne takie niepowtarzalne. Dzięki eskk, b.dobry kurs!

M
Marcela napisał/a: |

Wspaniały kurs! Kupując go nie spodziewałam się, że aż tyle będę potrafiła uszyć. Już po pierwszym miesiącu wiedziałam, ze muszę kupić kurs do końca, bo ciekawość odnośnie możliwości szybkiego uszycia sukienki była tak silna, ze nie mogłam czekać do końca kursu, wykupiłam zatem wszystkie zeszyty projektowania i szycia do końca. Pomoc Pani nauczyciel bezcenna. Cierpliwie i z chęcią odpowiadała na moje wszelkie zapytania, a trochę ich było :-) Jestem bardzo wdzięczna waszej szkole za ten kurs, nauczył mnie tak wiele. Szkoda, ze nie można załączać zdjęć do komentarzy, wkleiłam bym moje pierwsze dzieła: dwie sukienki i płaszczyk jesienny :-) Pozdrawiam serdecznie!

M
Marianna napisał/a: |

Mój czwarty i najfajniejszy kurs w eskk. Raz w miesiącu staram się coś nowego uszyć nie tylko dzieciakom.

T
Teresa Polit napisał/a: |

Pani jest wspaaniala wyklady pani sa lepsze od wykladowcy.Pozdrawiam

N
Natalka napisał/a: |

Tak się cieszę na ten kurs.
Nie mogę się doczekać materiałów, chciałabym już móc potrafić uszyć coś pięknego dzieciakom.

F
Franciszka napisał/a: |

Jesteście Państwo wspaniałą szkołą edukacyjną. Dzięki wam mam nowy zawód i nowe hobby. Szyję dla mojej klientki pluszaki i różki dla niemowlaków. Jestem bardzo zadowolona z wykonywanej pracy, przy okazji uszyję coś moim wnuczkom. Jestem szczęśliwa, że nie siedzę bezczynnie w domu tylko mam zajęcia. Nie macie pojęcia jakie to ważne w życiu. Pozdrawiam życząc wszystkiego dobrego eskk.

Z
Zosia napisał/a: |

Ostatnio szycie na maszynie trenowałam z swoją mamą i to .... aż strach się przyznać ile lat temu. Czas nadrobić zaległości w szyciu, tym bardziej, że mam teraz więcej czasu w domu. A i dzięki za filmiki instruktażowe do kursu szycia są extra.

J
Janina napisał/a: |

Od roku szycie to moja największa pasja, teraz poza szyciem na nic już nie mam ochoty, no chyba, ze na zabawę z wnukami. Ostatnio uszyłam moim wnukom po misiu, szkoda, że nie mogę przesłać Państwu zdjęć pochwaliłabym się, są rozkoszne. Szyję wszystko maskotki i ciuszki i sąsiadkom firanki. Cieszę się, że mam tak fajne zajęcie. Ten kurs to był strzał w dziesiątkę jak mówi mój Wnusio.

E
Ewa napisał/a: |

Mam doświadczenie w zawodzie krawiec i zdecydowalam się poszerzyć swoje umiejętności poprzez naukę w ESKK. W każdym zeszycie jest bardzo przydatna teoria oraz dużo ćwiczeń. Polecam i zapraszam do skorzystania z kursu bo warto. Dziękuję i pozdrawiam :)

J
Janinka napisał/a: |

Zaprojektować i uszyć to jest teraz moje wyzwanie na najbliższe miesiące.
Jestem na trzecim zeszycie, pochłonięta i zachwycona kursem.
Zamówiłam maszynę, kupiłam używaną, okazyjnie i czekam aż przyślą i zaczynam!

B
Basia napisał/a: |

Tak się cieszę z tego kursu. Zawsze chciałam umieć szyć jak moja mama. Teraz wreszcie mam możliwość nauki szycia i to bez wychodzenia z domu. Już się nie mogę doczekać pierwszych swoich projektów :-)

M
Magda napisał/a: |

Rewelacyjny kurs szycia.
Żałuję, że wcześniej nie zaglądałam na waszą stronę.
Od tygodni nie odchodzę od maszyny.
Wreszcie mam takie ciuchy jakie zawsze chciałam mieć!

K
Kornelia napisał/a: |

Zawsze chciałam posiadać umiejętność szycia na maszynie. Teraz mam ku temu okazję, jestem dopiero po trzecim zeszycie, więc niewiele jeszcze potrafię, ale bardzo podoba mi się sam kurs szycie, wszystko ładnie wytłumaczone krok po kroku, nie muszę się niczego domyślać, ani kombinować. Już nie mogę się doczekać pierwszych swoich efektów szycia. Pozdrawiam Panie z kursu szycia.

N
Natalia napisał/a: |

Mariolu, to bardzo praktyczny kurs, od dłuższego czasu szyję dzieciakom sama. Przynajmniej mają oryginalne niepowtarzalne ciuszki. A o wykroje się nie martw znajdziesz w materiałach gotowe wykroje. Wydaje mi się, że w zakładce elementy kursu można znaleźć filmik eskk instruktażowy dotyczący szycia, już dokładnie nie pamiętam w którym miejscu, ale kojarzę, że oglądałam. Kurs krok po kroku uczy szycia zupełnie od podstaw dasz radę.

M
Mariola napisał/a: |

jestem totalnym laikiem jezeli chodzi o kroje a na tym mi najbardziej zależy.Jaka jest skuteczność

N
Natalia napisał/a: |

Dziękuję, już mogę sama sobie uszyć piękną sukienkę

H
Hanna napisał/a: |

Strasznie się cieszę, że posiadam umiejętność szycia na maszynie. Dzięki temu kursowi, uwierzyłam w siebie, w swoje możliwości. Projektuję, szyję nie tylko dzieciom. Ostatnio uszyłam kilka ubranek dla lalek, moja córa jest zachwycona. Polecam PAniom w celach hobbystycznych ten kurs, naprawdę szycie się przydaje.

D
Dominika napisał/a: |

Dostałam po babci maszynę do szycia, strasznie chciałam coś uszyć, ale nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Koleżanka poleciła mi wasz kurs i teraz jestem w siódmym niebie, ciągle coś przeszywam, a moja córeczka ma niepowtarzalne sukienki i chyba to mnie najbardziej cieszy i nakręca, możliwość zaprojektowania i uszycia ciuszków dla mojej Małej.

m
monika napisał/a: |

Zamówiłam kurs. Czekam aż przyślą :) jestem bardzo ciekawa jak sobie poradzę :) i czy zaprzyjaźnię się ze swoją maszyną. Bo jakby nie było jakoś mnie do tego krawiectwa ciągnie,a zła jestem czasami, ze nie potrafię sobie czegoś porządnie poprawić lub uszyć ;) jak ktoś też zaczyna przygodę z tym kursem to dajcie znać :) pozdrawiam

L
Ludmiła napisał/a: |

Obecnie szyję od rana do nocy, cóż mam innego do roboty na emeryturze i czego to człowiek nie zrobi dla wnucząt. A wszystko dzięki kursowi kroju i szycia eskk.

L
Lidka napisał/a: |

Wspaniały kurs szycia na maszynie! Właśnie takich materiałów szukałam, do których mogę zajrzeć w każdym momencie, które nauczą mnie w spokoju szycia i dzięki za szablony! A dzieciaki jaką teraz mają frajdę, co chwila nowy niepowtarzalny ciuszek :-)

A
Alina napisał/a: |

Doskonały kurs kroju i szycia. Polecam wszystkim nie odrywam się od maszyny. Wreszcie mam pasję i dodatkowe wcale nie małe pieniądze. Ostatnio szyłam nawet strój kąpielowy ... bo sukienki to już codzienność.

L
Laura napisał/a: |

Fajny kurs szycia do samodzielnje nauki w domu. Zakupiłam, przerobiłam, kroję, szyję i mam wiele fanek. Teraz to moja praca zarobkowa, a miało być tylko hobby.

B
Basia napisał/a: |

Chciałabym szyć mojej córeczce, fajne, oryginalne ubrania, dlatego postanowiłam kupić ten kurs szycia ;). I to był dobry wybór, wszystko jest tak dokładnie wytłumaczone, nie miałam żadnego problemu z uszyciem mojego pierwszego ciucha :)

G
Gosia napisał/a: |

Kupiłam ten kurs szycia, teraz czas na naukę :)

G
Gośka napisał/a: |

Olimpia, na pewno ten kurs Ci pomoże. Nauka szycia na maszynie nie jest taka skomplikowana. Najważniejsze są chęci do nauki i trochę ćwiczeń.

O
Olimpia napisał/a: |

Hej dziewczyny :) chciałbym zacząć szyć własne ciuchy. Projekty mam w głowie, ale nie wiem jak je przełożyć najpierw na papier, a później na materiał. Mam nadzieje, że ten kurs szycia mi pomoże…

O
Oliwia napisał/a: |

Planuję studiować projektowanie ubioru i dowiedziałam się, że bardzo ważna jest umiejętność szycia. Szukałam w necie takiego kursu, którego mogłabym się uczyć po lekcjach w domu. I jest spoko :) już umiem szyć spódnice. Mam nadzieje, że do matury ogarnę resztę kursu projektowania i szycia.

A
Arleta napisał/a: |

Nie łatwo jest dzisiaj znaleźć dobry kurs krawiecki. Przeglądając program kursu i widzę, że chyba na taki trafiłam. Zabieram się do zakupu!

M
Marta napisał/a: |

Zgadzam się, ten kurs szycia na maszynie jest dobry. Treści bardzo przystępnie wytłumaczone, zamieszczone szablony są bardzo pomocne.

A
Aniela napisał/a: |

Lubię szyć, coś tam stworzyć ale nie zawsze technicznie dawałam sobie radę. W łatwy i prosty sposób poprawiłam swoje umiejętności kupując kurs projektowania i szycia. Rewelacja, opłacało sie bardzo polecam.

D
Dział Obsługi Klienta ESKK napisał/a: |

Uprzejmie informujemy, że po ukończeniu kursu Projektowanie i szycie wystawiane jest zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie. Zastosowanie informacji zawartych w kursie umożliwi samodzielne wykonanie ciekawych kreacji i dostosowanie swoich ubrań do ciągle zmieniającej się mody.

M
Muka napisał/a: |

Czy do tego kursu dostaję się certyfikat, że się go wykonało? Bo chce zrobić taki kurs ale przydałby się też ten certyfikat hmm :)

K
Karolina napisał/a: |

Doris, ja się uczę z tego kursu. Fajne przykłady i różne tricki pomagają w nauce szycia. Mi się ten kurs podoba.

H
Henryka napisał/a: |

Kupiłam ten kurs pół roku temu i jestem zadowolona. Szczególnie z wielu przykładów i sposobów na to, jak ułatwić sobie szycie bluzki czy spódnicy.

M
Marzena napisał/a: |

Krawiectwem interesuję się od dawna. Chętnie szyję ubrania rodzinie i znajomym. Nie chwaląc się, wszyscy twierdzą że mam do szycia talent. Lubię też poznawać nowości w krawiectwie i zdecydowałam sięna ten kurs. Opłacało się 

D
Doris napisał/a: |

czy ktoś się uczy

K
Klaudia napisał/a: |

Witam, chciałam zapytać o jakieś doświadczenia. Czy ktoś już korzystał z kursu? Jesteście zadowoleni?

A
Alicja napisał/a: |

Chciałabym zapytać czy ten kurs zawiera też naukę robienia na drutach i szydełkowania? W opisie kursu nic takiego nie jest napisane. Zawarte są tylko informacje o nauce szycia i robienia wykrojów odzieży. A to akurat potrafię już robić. Natomiast chętnie nauczyłabym się robótek ręcznych takich jak wykonywanie haftów, swetrów na drutach czy ozdób szydełkowych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola *

*

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO