Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Kurs florystyczny „Bukieciarz”

”Bukieciarz” to kurs florystyczny, dzięki któremu zgłębisz tajniki modnej obecnie sztuki układania kwiatów. Rozwiniesz zmysł estetyczny, smak kolorystyczny, wyczucie proporcji oraz zręczność. Dowiesz się, jak wygląda układanie kwiatów krok po kroku oraz jak wyrażać emocje za pomocą roślin. Kurs bukieciarstwa pozwoli Ci oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia. Dzięki niemu przekonasz się, że układanie bukietów może być zarówno zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe.

Kurs florystyczny ”Bukieciarz” skierowany jest zarówno do osób już pracujących w kwiaciarniach, jak i dla początkujących, którzy chcieliby rozwinąć swoją pasję do roślin. Dzięki niemu opanujesz praktyczne zasady florystyki. Poznasz rośliny, z których można układać bukiety i ich specyfikę, a także trendy, jakie panują w kompozycjach kwiatowych. Otrzymasz praktyczną wiedzę na temat gatunków roślin ozdobnych i warunków ich uprawy. Kurs florystyczny krok po kroku omawia zasady komponowania bukietów na różne okazje: śluby, pogrzeby, święta oraz możliwości dekorowania wnętrz przy użyciu kwiatów.

Z naszego szkolenia skorzystało już prawie 2 000 osób!

Sprawdź również bogatą ofertę ESKK na inne kursy artystyczne, z którymi rozwiniesz swoje twórcze zainteresowania.

czas ESKK

Kursy ESKK to stała gwarancja nauki w komfortowych warunkach. Sam decydujesz, kiedy i gdzie chcesz opanować sztukę układania kwiatów.

słówka ESKK

Kurs florystyczny ”Bukieciarz” zawiera praktyczne przykłady oraz porady na temat materiałów i akcesoriów przydatnych w bukieciarstwie.

nauczyciel ESKK

Zapewniamy opiekę doświadczonego nauczyciela przez cały kurs florystyki.

Okładka kursu „Bukieciarz”

Liczba pakietów informacje o pakiecie 16

Poziom trudności: początkujący

Cena: od 73,50 zł

Opinie: (55 głosów)

Zamawiam  

wersja ECO z e-podręcznikiem

Zamawiam

wersja z podręcznikiem drukowanym

Czego się nauczysz?

Cennik kursu

Masz do wyboru 2 tempa nauki:

Tempo normalne
 • 105 zł 73,50 zł pakiet/m-c

  wersja ECO z e-podręcznikiem

  Zamawiam  
 • 125 zł 83,50 zł pakiet/m-c

  wersja z podręcznikiem drukowanym

  Zamawiam
Tempo szybkie
 • 210 zł 147,00 zł pakiet/m-c

  wersja ECO z e-podręcznikiem

  Zamawiam  
 • 250 zł 167,00 zł pakiet/m-c

  wersja z podręcznikiem drukowanym

  Zamawiam

Możesz też kupić cały kurs od razu. Skorzystasz wówczas z dodatkowego 10% rabatu, przy czym począwszy od 26.01.2024 r. rabat w przypadku zakupu całego kursu został zwiększony do 40%! Aby zamówić cały kurs od razu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na formularzu zapisu.

Słowo od nauczyciela

słowo od nauczyciela

Aby tworzyć piękne kompozycje kwiatowe, trzeba znać wymagania i preferencje roślin. To dlatego w kursie wiele miejsca poświęcamy informacjom na temat uprawy różnych gatunków roślin ozdobnych i nie tylko. Chcemy dostarczyć Ci wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz w układaniu własnych fantazyjnych bukietów. Jeśli chcesz sprawdzić, na ile opanowałeś wiadomości z kursu, skorzystaj z możliwości odrabiania prac domowych. To świetna forma powtórki materiału!

Karolina Kaliszan: koordynator nauczania ESKK
Karolina Kaliszan

Komentarze studentów


Łucja napisał/a: |

ok nauka bukieciarstwa

E
Ela napisał/a: |

Dobry kurs online komponowania bukietów.

G
Grażyna napisał/a: |

Bardzo cenna praktyczna wiedza zgromadzona w fajnie dostępnym miejscu na platformie online.
Od początku bardzo hobbystycznie podeszłam do kursu, jego zawartość jednak zrobiła na mnie ogromne wrażenie, kurs jest kopalnia wiedzy na temat kompozycji bukietowych. Polecam

M
Magda napisał/a: |

Florystyka interesuję się od niedawna, zaraziła mnie tę pasją moja koleżanka. Obecnie tworzymy piękne kompozycje lokalnie dla sąsiadów, ale przyszłościowo kto wie, może otworzymy lokalną kwiaciarnię.
Pozdrawiam fantastyczną szkołę

M
Mirka napisał/a: |

OK florystyka online.

J
Joanna napisał/a: |

OK kurs bukieciarstwa

B
Beata napisał/a: |

W porządku kurs florystyki.
Polecam

G
Grażyna napisał/a: |

Polecam kurs florystyczny ESKK.
Nauka online z dostępem 24h

M
Marek napisał/a: |

Praktyczny kurs florystyczny.
Wygodna nauka online na platformie.

M
Magda napisał/a: |

OK kurs florystyczny.

Z
Zosia napisał/a: |

Dobry kurs florystyczny, umiejętności zdobyte na nim pozwalają mi drobić parę groszy.

A
Anita napisał/a: |

Świetny kurs, dzięki kursowi florystycznemu zyskałam nowe umiejętności, które przydają się przy różnych okazjach.

J
Jola napisał/a: |

Bukieciarstwa nauczyłam się dzięki kursowi ESKK. To miłe i bardzo satysfakcjonujące.

M
Marta napisał/a: |

Pomysłowość w tym kursie nie zna granic.
Dobra lektura na każdy dzień.
Polecam kurs bukieciarza wszystkim pasjonatom kwiatów zarówno tycn żywych jak i sztucznych.
Pozdrawiam W.

K
Klaudia napisał/a: |

Świetnie znać podstawy florystyki. Przydają się w życiu. Polecam kurs chociażby hobbystycznie.

B
Bożena napisał/a: |

Dobry kurs, pomógł mi znaleźć pracę.

I
Iga napisał/a: |

Ten kurs zapewnił mi dodatkowe parę groszy. To dzięki niemu tworzę kompozycje na różne okazje, które potem chętnie kupują ode mnie znajomi. Florystyka sprawia mi bardzo dużo satysfakcji, uwielbiam tworzyć bukiety i kompozycje. To nie tylko hobby to także sposób mną odprężenie i nudę.

I
Iwonka napisał/a: |

Dzięki temu kursowi dostałam pracę w kwiaciarni.

R
Renata napisał/a: |

Podstaw bukieciarstwa nauczyła mnie ciocia. A teraz w domu z kursu eskk zgłębiam dalsze tajniki florystyki. Pozdrawiam fajną szkołę

A
Anna napisał/a: |

Bardzo dobry kurs, tak się dobrze złożyło, ze zakupiłam go kilka miesięcy temu i już stworzyłam pierwsze dekoracje zarówno na święto 1 listopada jak i święta bożonarodzeniowe i nie chwaląc sie udało mi się zarobić parę groszy. Bardzo dobry kurs, uczy praktycznych umiejętności i pozwala dostrzec to czego na pierwszy rzut oka nie widać. Polecam i pozdrawiam.

B
Beata napisał/a: |

Zbieram szyszki, suszę trawę, zboża, kwiaty ostatnio wybrałam się nawet po tatarak. Do tego spray w kilku kolorach i powstają naprawdę fantastyczne rzeczy. Polecam kurs bukieciarstwa uczy nie tylko tworzenia bukietów ze świeżych kwiatów, ale także tworzenia właśnie rozmaitych, niepowtarzalnych kompozycji. To sposób na nudę ale i na zarobkowanie :-)

A
Anna napisał/a: |

Polecam kurs bukieciarza, uczy naprawdę wspaniałych rzeczy.

R
Renata napisał/a: |

W każdej chwili wolnej korzystam z tego kursu, uczę się jak komponować bukiety ale także wiązanki i inne ozdoby na każda okazję. Obecnie robię piękne wianki ze świeżych stokrotek, oraz kłosów zboża, są prześliczne proszę mi wierzyć. Bardzo dobry kurs dla zabicia czasu wolnego, oczywiście pod warunkiem, ze macie go za dużo. Pozdrawiam R.

H
Helenka napisał/a: |

Nastał czas na chwilę oddechu, mam teraz więcej czasu i mogę zająć się tym co lubię i co interesowało mnie od zawsze. Układanie kwiatów pasjonowało mnie zawsze, teraz krok po kroku z podręcznika eskk uczę się rzetelnego, profesjonalnego podejścia do tego zawodu, do tej pasji. Mnóstwo tu fachowej wiedzy i porad. Bukieciarstwo uczy cierpliwości i dokładności, uspokaja i relaksuje. Polecam H.

R
Renia napisał/a: |

Polecam kurs pasjonatom kompozycji kwiatowych :-)

J
Julia napisał/a: |

Mój ulubiony kurs w eskk, uczyłam się tutaj także angielskiego i niemieckiego, ale to właśnie bukieciarz zgarnął moje serce. Kurs dzięki, któremu odkryłam w sobie nową pasję. Dzięki któremu odżyłam.

L
Luiza napisał/a: |

Moja nowa pasja, układanie kwiatów. Dorabiam sobie tworząc piękne kompozycje na różne okazje i to nie tylko z kwiatów, ale z różnego rodzaju suszu. Bardzo dużo satysfakcji dają mi te chwile, a radosne miny klientów są dodatkowym motywatorem do dalszych starań i wspaniałą nagrodę za wysiłek włożony w te niesamowite kompozycje. Cieszę się, że trafiłam u Państwa na ten kurs. Pozdrawiam twórców tego kursu, życząc wszystkiego dobrego.

R
Renata napisał/a: |

Tak szczerze to życie zmusiło mnie do poszukiwania nowych źródeł zarobku, kurs bukieciarstwa poleciła mi siostra, obecnie jestem bardzo zadowolona, dorabiam sobie tworząc piękne ozdoby nie tylko z tytułu różnych okazji, teraz na przykład tworze piękne ozdoby na komodę czy ścianę z szyszek i wszelkich jesiennych darów natury. Kurs pozwala na opanowanie podstawowych zasad kompozycji, a potem już tylko wystarczy trochę weny twórczej :-) Pozdrawiam

A
Alicja napisał/a: |

Super kurs bukieciarstwa, polecam, załączyłabym moje własnoręcznie przygotowane kompozycje, ale niestety nie ma na stronie takiej możliwości, wysyłam zatem mailem moje bukiety :-) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego całej szkole!

H
Helena napisał/a: |

Kursem bukieciarstwa zainteresowałam się dwa lata temu, chciałam sobie dorobić parę grosza do wypłaty, a że mieszkam w urokliwym miejscu gdzie i do lasu blisko i na łąkę, postanowiłam zainteresować się rozmaitymi kompozycjami kwiatowymi czy roślinnymi, moje zainteresowania szybko przerodziły się w pasję. Obecnie tworzę rozmaite rzeczy na rożne okoliczności typu święta czy komunie. Pozdrawiam wspaniałą szkołę!

K
Katarzyna napisał/a: |

Bukieciarz moje marzenie z jeszcze z dzieciństwa, które nareszcie udaje mi się zrealizować. W domu po godzinach pracy dla przyjemności, tworzę rozmaite bukiety okolicznościowe głównie ze sztucznych kwiatów. Już łapie zamówienia na święta wielkanocne :) Kurs polecam uczy nie tylko podstaw dekoracji, ale przede wszystkich dostarcza niesamowitą ilość wiedzy na temat roślin.

S
Sofia napisał/a: |

Kurs bukieciarstwa i u mnie zagościł. Pewnego dnia wpadłam na pomysł tworzenia własnych bukietów takich na co dzień nie tylko okolicznościowych i tak się zaczęła moja przygoda z bukieciarstwem. Obecnie w każdym kącie mojego skromnego m3 znajdziecie u mnie coś własnego, niepowtarzalnego, stworzonego z kwiatów zarówno tych żywych jak i tych sztucznych. Pozdrawiam

N
Natalia napisał/a: |

Witam, moje początki z kursem bukieciarstwa zaczęła się niecały rok temu, pierwsze stroiki dotyczyły święta zmarłych, potem były wieńce i stroiki adwentowe i bożonarodzeniowe. Dużo fachowej wiedzy, pomysłów i trików, na które sama bym nie wpadła. Przyzwoity kurs bukieciarstwa, polecam

D
Dominika napisał/a: |

Fantazjuję sobie tworząc piękne kompozycje, a wszystko dzięki kursowi bukieciarza. A aktualna szaruga za oknem sprzyja fantazjowaniu. Szkoda, ze do komentarza nie można załączyć zdjęcia mogłabym się pochwalić swoimi osiągnięciami :)

W
Wiesia napisał/a: |

Pani Grażyno, ja podlewam moje kompozycje w piance dwa razy w tygodniu, a raz w tygodniu nawożę. Pozdrawiam

G
Grażyna napisał/a: |

Mam pytanie jak podlewac kompozycje cietych kwiatow w piance zielonej ? Prosze o pomoc w tej kwesti

A
Anna napisał/a: |

Zgadzam się z przedmówczynią, forma audiobooka byłaby fajniejsza w dzisiejszych czasach trudno znaleźć nawet pół godzinki wśród codziennych obowiązków na czytanie materiału, a tak można by słuchać w dowolnym miejscu i czasie. Kurs zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących układania kwiatów skumulowane w jednym miejscu. Umiejętności tworzenia bukietów wykorzystuję na co dzień, także polecam.

J
Julita napisał/a: |

Świetny kurs.
Zawsze chciałam otworzyć kwiaciarnie, chodzę nawet do szkoły policealnej na florystykę. Ten kurs pomaga mi zdobyć wiedzę teoretyczną która przydaje się na zajęciach praktycznych.
Żałuję tylko że nie mama tego także w formacie CD - mogłabym słuchać i uczyć się w aucie podczas jazdy do pracy.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona i polecam!!

U
Ulka napisał/a: |

Wspaniałe moje małe hobby. Jestem z małej miejscowości i całkiem niedawno wpadłam na pomysł, że mogłabym dorabiać sobie, przygotowując bukiety na wyjątkowe okazje dla znajomych, stroiki okolicznościowe, stroiki dekoracyjne, zakupiłam wasz kurs i rozpoczęłam zgłębianie tematu, obecnie tworzę przeróżne kompozycje nie tylko z kwiatów i nie ukrywam jest to moja druga pasja, bo pierwsza to bieganie :-) Dziękuję za możliwość edukacji na odległość, za liczne wskazówki i wsparcie podczas nauki. Dzięki wam uwierzyłam w siebie i czuję się dowartościowana. Pozdrawiam gorąco

A
Adunia napisał/a: |

Kurs bukieciarstwa ukończony. Właśnie zatrudniłam się w przyosiedlowej kwiaciarni. Pani jest zachwycona moimi umiejętnościami układania kwiatów. Dzięki ;)

T
Teresa napisał/a: |

Super zebrana wiedza dotycząca technik bukieciarstwa, obecnie moje hobby :)

M
Marta napisał/a: |

Przede mną długie jesienne wieczory, a już wiosną zainteresował mnie kurs bukieciarstwa, niestety dopiero teraz mam trochę czasu, żeby oddać się nowemu hobby. Już po pierwszych kartkch widzę, że florystyka będzie moim drugim hobby, pozdrawiam wszystkich pasjonatów bukieciarstwa.

D
Dorota napisał/a: |

Odkryłam pół roku temu w sobie tę pasję.
A od miesiąca jestem kursantką bukieciarstwa :-)
Pozdrawiam

J
Joanna napisał/a: |

Uwielbiam tworzyć kompozycje z kwiatów. W praktycznym życiu jestem księgową, ale w gdzieś tam w sercu kwiaciarką. Wspaniały kurs bukieciarstwa. Dawno się tylu trików nie nauczyłam. Byle bukiet każdy zrobi ale już sztuką jest zrobić piękny, niepowtarzalny, oryginalny bukiet.

E
Ewa napisał/a: |

Fantastyczny kurs bukieciarstwa, mimo, że czysto hobbystycznie go zakupiłam, porady przydają się na każdą okazję, tworzę wiązanki z różnych okazji, imieninowe, urodzinowe, na święta, tworzę podstawki z szyszek, świeczniki, wszystko na co akurat jest popyt wśród znajomych, niesamowicie fajna sprawa, polecam.

L
Lila napisał/a: |

Od dzieciństwa uwielbiałam kwiaty, plecienie wianków, każdą doniczkę w domu starałam się udekorować nie zawsze estetycznie :-) Już wtedy wiedziałam, że jak tylko będę mieć taka mozliwość będę hobbystycznie rozwijać się w tym kierunku i oto jestem na kursie bukieciarstwa.

B
Basia napisał/a: |

Kocham kwiaty. W moim domu znajdziecie je w każdym kącie. Tworzę kompozycje zarówno z suszonych jak i żywych kwiatów. Florystyka stała się moją pasją jeszcze zanim zakupiłam ten kurs, ale to właśnie ten poradnik pokazał mi jak tworzyć ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne kompozycje.

K
KarolciaW napisał/a: |

Bardzo fachowy poradnik z zakresu florystyki i bukieciarstwa. Chałupniczo tworzę wiązanki na różne okazje i przynajmniej mam parę groszy zawsze z tego. Hobbystycznie jak najbardziej polecam.

M
Marta napisał/a: |

Bardzo ciekawy kurs florystyki nie tylko na potrzeby kwiaciarni. Ja zaraz po jego ukończeniu zajęłam się tworzeniem bukietów na różne okazje, tworząc bukiety nawet z lizaków i sprzedaję okazyjnie znajomym.

A
Anna K. napisał/a: |

Dobrze jest mieć swoje hobby. Ja postawiłam na florystykę. Extra kurs!

G
Gosia napisał/a: |

Florystyką zajmuje się moja babcia. Chciałabym pójść w jej ślady, spodobała mi się lekcja próbna kursu bukieciarstwa zatem spróbuję.

J
Julia napisał/a: |

Kiedyś wydawało mi się, że tworzenie bukietów jest bardzo proste, nic bardziej mylnego. Teraz wiem, że sztuką jest układanie kwiatów. Warto zainwestować w taki kurs, bo bukieciarstwa trzeba się nauczyć.

Z
Zofia napisał/a: |

Mój piękny ogród z kwiatami cieszył mnie tylko na zewnątrz. Jakoś nie umiałam z moich kwiatów stworzyć pięknej kompozycji. Skorzystałam z rady sąsiadki ( na marginesie zawsze miała cudownie skomponowane bukiety w wazonie i nie tylko) i wykupiłam w ESKK kurs Bukieciarz i żebyście widzieli minę sąsiadki kiedy zobaczyła moje bukiety z kwiatów:) POLECAM!!!!!!!

A
Alicja W. napisał/a: |

Kwiaty to rzecz którą każda kobieta lubi. Jestem estetką i przepadam kiedy są ułożone w wazonie w sposób idealny. Po tym kursie już wiem, w jaki sposób mogę sprawić aby wyglądały jeszcze piękniej.

A
Agata napisał/a: |

Zdecydowałam się na ten kurs ze względu na moją miłość do kwiatów. Mam ich w domu i ogrodzie dość sporo a teraz mogę z nich układać przecudne kompozycje kwiatowe.

Zostaw swój komentarz

Twój adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola *

*

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO