Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Międzynarodowy know-how

ESKK została założona w 1991 roku jako pierwsza placówka edukacyjna w ramach ESCC (European School for Correspondence Courses). Pod względem liczby kształcących się na odległość ESCC była do niedawna największą instytucją edukacyjną w Europie oraz jedną z największych na świecie.

Od 2023 roku ESKK stało się częścią grupy Schouten & Nelissen, globalnego lidera szkoleniowego skupiającego takie projekty i marki edukacyjne, jak SUAS, Relevance, Competence, Realise, New Dawn, Someone, New Heroes czy Thema.

ESKK kładzie nacisk na wysoki poziom merytoryczny kursów; są one opracowywane przez kadrę fachowców w danych dziedzinach, w oparciu o nowatorskie programy nauczania dostosowane do potrzeb rynku. Metoda dydaktyczna stosowana w kursach ESKK wywodzi się z bogatego doświadczenia edukacji na odległość w krajach Europy Zachodniej i USA. Każdy student jest „jedyny w klasie” – sam wybiera tempo, w jakim będzie się uczył i ma zapewnioną opiekę osobistego nauczyciela.

Historia ESKK

Wszystko zaczęło się w 1990 roku, kiedy Johannes H. A. Huijnk i Gerardus J. C. van Hezewijk po przeprowadzeniu badań rynkowych o zasięgu ogólnopolskim podjęli decyzję o otwarciu w naszym kraju szkoły zajmującej się edukacją na odległość.

rok 1991

powstaje ESKK (wówczas używano nazwy Europejska Szkoła Kształcenia Korespondencyjnego)
uruchomiamy pierwszy kurs "Język angielski dla początkujących"

rok 1992

zostajemy wpisani do ewidencji placówek oświatowych przez Kuratora Oświaty w Poznaniu

rok 2003

uruchomiamy serwis internetowy www.eskk.pl
zdobywamy certyfikat Wielkopolskiego Instytutu Jakości oraz prawo do posługiwania się znakiem towarowym "Wielkopolska Jakość"

rok 2005

udostępniamy opcje odrabiania prac domowych przez Internet

rok 2007

liczba naszych studentów przekracza 1 milion

rok 2010

startuje pierwszy kurs na audiobooku („Angielski dla początkujących”)

rok 2011

wprowadzamy możliwość wyboru metody nauki języków obcych

rok 2013

uruchomiamy platformę online

rok 2015

zostaje wydrukowany 10-milionowy podręcznik
ruszają kursy online nowej generacji

rok 2023

ESKK staje się częścią grupy Schouten & Nelissen, globalnego lidera szkoleniowego

Ciekawostki

Infobox

Gdyby zebrać w jednym miejscu wszystkich studentów ESKK, którzy uczyli się bądź uczą się w naszej szkole, powstałoby miasto większe od Krakowa. Przez 20 lat działalności szkoły z oferty ESKK skorzystało bowiem milion osób. Możemy zatem bez cienia wątpliwości stwierdzić, że przez dwie dekady udało się nam zostać największą placówką szkoleniową w naszym kraju. Staliśmy się szkołą o ugruntowanej pozycji rynkowej i tradycjach w zakresie edukacji na odległość.

Fonobox

W latach 1993-2008 roku materiały audio do naszych kursów językowych i muzycznych dostępne były na kasetach magnetofonowych. Wyprodukowaliśmy w tym czasie 14 169 342 sztuk tego nośnika. Ilość zużytej taśmy jest niebagatelna - wystarczyłaby do owinięcia Ziemi prawie 39 razy wokół równika. Od 2004 materiały audio dostępne były na CD – wytłoczono ich blisko 2 miliony sztuk. Obecnie największą popularnością cieszą się nagrania w wygodnym formacie mp3.

Polibox

Na wydruk wszystkich materiałów lekcyjnych, informatorów, listów i ulotek zużyliśmy przez 30 lat prawie 410 milionów arkuszy papieru formatu A4. Gdyby ułożyć z nich taśmę (arkusze w formacie A2), powstałaby wstęga papieru o długości około 60 milionów kilometrów, którą można by owinąć Ziemię 1500 razy. W roku 2015 odnotowaliśmy kolejny ważny moment w historii ESKK – powstanie 10-milionowego podręcznika.

Kadra

Firma stawia na maksymalną efektywność, zarówno w zakresie zarządzania, jak i wprowadzania najwyższych standardów współpracy na wszystkich obszarach swego funkcjonowania.

Rezultatem pracy i doświadczeń ESKK jest silna i stabilna pozycja lidera w obszarze edukacji na odległość w Polsce. ESKK jako organizacja ma jeden cel – wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów. Działania poczynione w tym zakresie potwierdzają studenci ESKK – ponad 90% z nich jest bardzo zadowolonych z jakości merytorycznej otrzymywanych materiałów lekcyjnych.

Z ESKK związana od ponad 10 lat. Od 2015 roku Dyrektor Zarządzający ESKK. Z wykształcenia filolog angielski i rosyjski, z powołania i z zamiłowania - marketingowiec. Jej pasja to podróże - te bliskie i te dalekie. Uwielbia kontakt z przyrodą. W wolnym czasie czyta, bądź przemierza rowerem tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Magdalena Szajbe

Zarządzanie oddziałem w Polsce
Magdalena Szajbe

Dane rejestracyjne

ESKK Sp. z o.o.
ul. Masztowa 3
61-345 Poznań

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem: 0000000573
kapitał zakładowy wynosi 66.000,00 zł
NIP: 782-00-21-387
Regon: 004875445

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO