Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny jest wyjątkowym rodzajem makijażu. Powinien łączyć w sobie elementy makijażu dziennego i fotograficznego. Makijaż nie powinien zbytnio zmieniać wyglądu panny młodej, a jedynie delikatnie podkreślić jej urodę. Powinien być subtelny, o stonowanej kolorystyce, dopasowany przede wszystkim do typu urody, sukni ślubnej i bukietu.

Jednak makijaż wykonywany w dniu ślubu to nie wszystko. Aby wyglądał na twarzy bez zarzutu, wymaga wielu przygotowań na kilka tygodni przed wyznaczonym terminem ślubu. Dlatego należy pomyśleć o nim z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto wiedzieć, jakim zabiegom poddać się na np. trzy miesiące przed ślubem, na jakie na miesiąc czy na tydzień przed tą najważniejszą w życiu uroczystością. Wszystkie te zabiegi zaowocują w dniu ślubu, kiedy w makijażu nie trzeba będzie korygować niedoskonałości skóry, a jedynie podkreślić atuty urody panny młodej.

Przygotowania przedślubne

Oczywiście podstawą jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Ale warto też zadbać o inne aspekty zdrowia. Makijażem trudno będzie Ci zakryć ziemistą cerę, opuchnięte i zaczerwienione okolice oczu. Koniecznie zadbaj o zęby, nic tak nie oszpeci pięknej twarzy jak zaniedbane, zażółcone zęby. Wykonaj wcześniej próbę makijażu i fryzury ze wszystkimi dodatkami. Wybierz odpowiedni do swojego typu urody kolor sukni: klasyczna biel (tonacja chłodna) najlepiej będzie pasować osobom o śniadej cerze, ecru (tonacja ciepła) poleca się osobom o cerze żółtawej i mlecznej. Przyłóż do twarzy choćby skrawek tkaniny, z której uszyta jest suknia ślubna, by ocenić, czy barwy skóry i materiału harmonizują ze sobą.

Makijaż ślubny nie powinien znacząco odbiegać od Twojego stylu, powinien jedynie delikatnie podkreślać atuty urody. Ze względu na jasny kolor sukni makijaż powinien być delikatny i świetlisty, a jego tonacja powinna być dopasowana do koloru sukni, lub też dodatków, np. bukietu. W ślubnym makijażu nie stosuje się ciemnych kolorów ust, generalnie wszystkie intensywne tonacje kolorystyczne postarzają i dodają powagi. Zaleca się stosowanie kolorów z połyskiem i to zarówno na powiekach (opalizujące cienie do powiek), jak i na ustach (błyszczyki).

Makijaż ślubny powinien być:

  • taki jak na dzień – tylko uroczysty, delikatny i raczej dyskretny, dostosowany do światła dziennego;
  • taki jak do studia fotograficznego – dobrze kryjący niedoskonałości, dopasowany do światła sztucznego;
  • lekki, by zbytnio nie obciążał skóry i nie spłynął z twarzy w trakcie wesela;
  • trwały – by przetrwał cały dzień i całą noc i nie wymagał wielu poprawek w czasie uroczystości ślubnej i weselnej. Dobrze, jeśli użyjesz kosmetyków, które nie zostawiają śladów, np. na garniturze męża.

Choć pozornie wydaje się, że niektóre z powyższych punktów są ze sobą sprzeczne, można jednak pogodzić wszystkie te elementy w jednym makijażu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak krok po kroku wykonać profesjonalny makijaż ślubny – sięgnij po kurs „Wizaż i pielęgnacja urody”, na podstawie którego powstał ten tekst.

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO