Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Program kursu

 • Pakiet 1

  Pierwsze kroki w pracy z komputerem: Podstawowe wiadomości (rodzaje komputerów, jak włączyć komputer, rozpoczęcie pracy w systemie operacyjnym Windows). Posługiwanie się myszką i klawiaturą. Tworzenie pliku. Organizacja pracy w komputerze (zmiana tła Pulpitu, zmiana godziny i daty).

  Pierwsze kroki w sieci Internet: Co to jest Internet. Dostęp do Internetu. Praca z przeglądarką stron internetowych.

 • Pakiet 2

  Poczta elektroniczna: Podstawowe wiadomości (zalety poczty elektronicznej, co to jest adres e-mail). Utworzenie konta pocztowego. Pierwsze kroki w programie pocztowym. Tworzenie i wysyłanie wiadomości (utworzenie i wysłanie listu, wysyłanie wiadomości e-mail z załącznikiem, otwarcie wiadomości z załącznikami, zapisywanie załącznika w komputerze, odpowiadanie na wiadomość). Na co trzeba uważać, korzystając z poczty elektronicznej.

 • Pakiet 3

  Wyszukiwanie informacji w zasobach sieci Internet: Gdzie szukać informacji (wyszukiwarka Google, Wikipedia i inne encyklopedie). „Zapamiętywanie” adresów znalezionych stron WWW. Rezerwacja biletu do kina. Inna rola wyszukiwarki.

  Grafika w Internecie: Prawa autorskie do zdjęć. Szukanie zdjęć w Internecie i ich wykorzystywanie.

 • Pakiet 4

  Bankowość internetowa: Założenie konta. Zalogowanie się do konta. Historia operacji. Operacje bankowe. Bezpieczeństwo.

  Zakupy on-line: Rodzaje zakupów (aukcje, sklepy). Rejestracja i zakupy w serwisie aukcyjnym. Rejestracja i zakupy w sklepie internetowym.

 • Pakiet 5

  Wykorzystanie zdjęć z aparatu fotograficznego: Tworzenie folderu do przechowywania zdjęć. Karty pamięci. Podłączenie aparatu fotograficznego lub karty pamięci do komputera. Przegrywanie zdjęć. Kopiowanie zdjęć na pendrive i na płytę CD/DVD.

  Pakowanie zdjęć w paczkę: Instalacja programu do pakowania. Pakowanie i rozpakowywanie. Wysyłanie paczki e-mailem.

 • Pakiet 6

  Skype – komunikacja przez Internet: Komunikatory internetowe. Urządzenia potrzebne do komunikacji. Instalacja programu Skype. Utworzenie konta Skype. Korzystanie z programu Skype (uruchomienie programu i zalogowanie się, szukanie znajomych, rozmowa wideo lub zwykła, wiadomości czatu). Inne programy do komunikacji.

  Jak oglądać filmy on-line: Serwis YouTube. Telewizja na żądanie.

 • Pakiet 7

  WordPad – tworzenie tekstów: Edytory tekstu. Praca z programem WordPad. Pisanie listu i zapisanie go na dysku. Otwarcie zapisanego listu i wydruk. Dyplom – grafika w programie WordPad. Omówienie niektórych funkcji programu WordPad.

  Windows – co warto wiedzieć: Oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Instalowanie drukarki (przykładowy kreator).

 • Pakiet 8

  Serwisy społecznościowe: Główne rodzaje serwisów społecznościowych.

  Nasza Klasa: Założenie konta Logowanie się do serwisu. Główne okno portalu. Szukanie znajomych. Wysyłanie i przyjmowanie zaproszeń. Czat – rozmowy ze znajomymi. Dodawanie zdjęć. Poczta.

 • Pakiet 9

  Facebook – serwis społecznościowy i narzędzie do komunikacji: Założenie konta. Podstawowe okna portalu. Wysyłanie i przyjmowanie zaproszeń. Polubienie i udostępnianie. Ochrona prywatności.

  Windows – co warto wiedzieć cd.: Co zrobić, gdy zawiesi się komputer. Jak sprawdzić wielkość pliku lub ilość miejsca na dysku. Czyszczenie komputera (monitor, klawiatura).

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO