Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Ciekawostki o Norwegii

Norwegia zajmuje jedno z pierwszych miejsc w rankingu państw, w których żyje się najlepiej. Wysokie zarobki od kilku lat przyciągają do krainy fiordów także pracowników z Polski. To właśnie w tym kraju odnotowuje się najszybszy przyrost polskich imigrantów, także tych, którzy wcześniej wybrali Wielką Brytanię lub Irlandię.

W tym słabo zaludnionym kraju wciąż można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy. Potrzebni są tam specjaliści i robotnicy pracujący przy wydobyciu ropy naftowej, w przemyśle rybnym, leśnictwie, turystyce, budownictwie i opiece zdrowotnej (Norwegia od dawna rekrutuje polskie pielęgniarki), marynarze i przedstawiciele innych zawodów morskich.

Norwegia stworzyła szereg udogodnień dla pracowników z krajów UE, więc formalności związane z pracą jest bardzo łatwo wypełnić. Tylko że norwescy pracodawcy stawiają jeden warunek – trzeba znać język norweski!

Czy wiesz, że...

... to norweski wynalazca, Johan Vaaler, opatentował w 1899 r. spinacz biurowy?

... Norwegia jest jednym z największych eksporterów gazu ziemnego i ropy naftowej na świecie?

... Norwegia jest szóstym krajem w Europie pod względem powierzchni, ale zaledwie dwudziestym ósmym pod względem liczby ludności?

... Hornindalsvatnet w Norwegii jest najgłębszym jeziorem Europy (514 m)?

Spot o Norwegii

Adobe Flash Player is required to view the video.
Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO