Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Tarot – Arkana Wielkie – znaczenie liczb

Arkana Wielkie, które symbolizują poziomy świadomości i odpowiadają na pytanie: „Dlaczego coś się dzieje w naszym życiu?”, to następujące karty: Głupiec, Mag, Papieżyca, Cesarzowa, Cesarz, Papież, Kochankowie, Rydwan, Siła, Pustelnik, Koło Fortuny, Sprawiedliwość, Wisielec, Śmierć, Umiarkowanie, Diabeł, Wieża, Gwiazda, Księżyc, Słońce, Zmartwychwstanie, Świat. Każdej z nich przypisana jest jakaś liczba, której symboliczne znaczenie związane jest z numerologią, a także wiedzą ezoteryczną.

Poznając dodatkowe informacje dotyczące poszczególnych kart, możesz się uczyć widzieć je przestrzennie, trójwymiarowo, spróbować wkroczyć w ich głębię. W błyskawicznym skrócie, poszczególne liczby symbolizują, co następuje:

Liczba 0 – Chaos

0 Głupiec: liczba 0 to wszystko i nic. To symbol początku i końca. Z chaosu powstaje nowy początek, w nim się rodzi.

Liczba 1 – Początek – Ogień

1 Mag: liczba 1 oznacza początek, wolę. Odpowiada pierwszemu żywiołowi. To Ogień. Jeśli na jakiejś karcie zauważysz kolor czerwony, a więc kolor Ognia, zapamiętaj, że karta ta wiąże się w jakiś sposób z aktywnością, dynamiką i wolą Maga.

Liczba 2 – Miłość i mądrość – Woda

2 Papieżyca: liczba 2 symbolizuje uczucia, miłość, mądrość, dobro, intuicję, poświęcenie, wiarę. Jeśli na jakiejś karcie pojawia się liczba 2 lub kolor niebieski, łączy się ją z miłością Papieżycy.

Liczba 3 – Inteligencja i natura – Powietrze

3 Cesarzowa: to symbol rozwoju, płodności, twórczości i inteligencji natury. Łączą się z nią dwa kolory: żółty – kolor dojrzałych zbóż, symbol płodności i inteligencji, oraz zielony – kolor natury i Wenus. Pamiętaj więc o Cesarzowej, gdy na karcie pojawi się liczba 3, kolor żółty i zielony.

Liczba 4 – Stabilność i bezpieczeństwo – Ziemia

4 Cesarz: to symbol materii i stabilności. Z kartą tą związane są trzy kolory: brązowy (ziemia), szary (kamienie), czarny (materia). Każda karta Arkanów Małych oznakowana liczbą 4 i reprezentująca wymienione kolory, powinna przypominać Ci o Cesarzu.

Liczba 5 – Wiara i wiedza

5 Papież: symbolizuje wiedzę, mądrość, zgłębianie tajemnic życia, ducha. To wiara i szukanie drogi do Boga. Każda karta Arkanów Małych oznakowana tą liczbą łączy się ze znaczeniem tej karty.

Liczba 6 – Podjęcie decyzji

6 Kochankowie: to symboliczne skrzyżowanie dróg i konieczność podjęcia decyzji, co robić dalej. Kierunek liczby 6 jest na zewnątrz w przeciwieństwie do karty 9 Pustelnika, którego droga poszukiwań prowadzi do wnętrza. Te dwie liczby są do siebie poza tym podobne, gdyż 6 czytana do góry nogami daje 9.

Liczba 7 – Urzeczywistnienie

7 Rydwan: 7 to pierwsza aktywna karta w Arkanach Wielkich. Symbolizuje zdecydowany krok po podjęciu decyzji. 7 jest liczbą magiczną.

Liczba 8 – Siła i zrozumienie

8 Siła: ósemka wygląda jak dwa Zera stojące jedno na drugim. Miejsce, w którym stykają się te dwa zera, to miejsce, w którym przyszło Ci żyć pomiędzy dwoma światami, duchowym i materialnym, dobrym i złym, przepełnionym miłością i pieniędzmi, snem i jawą, współczuciem i nienawiścią, życiem i śmiercią.

Liczba 9 – Mądrość i samotność

9 Pustelnik: to liczba filozofii i mądrości. Wymaga gotowości i umiejętności do bycia samemu. Skierowana jest do wewnątrz. To ostatnia liczba jednocyfrowa w ciągu od 1 do 9. To liczba zamykająca, kończąca, podsumowująca.

Liczba 10 – Zakończenie

10 Koło Fortuny: to liczba składająca się z dwóch liczb: 1 i 0. Symbolika liczby 10 musi więc być związana z liczbami, które ją tworzą. 1 to wola rozpoczęcia wszystkiego od początku, a 0 chaos, z którego ten początek może się narodzić. Gdy dodasz 1 do 0 otrzymasz znowu 1, a więc nowy początek.

Jeśli chcesz zgłębić tajniki Tarota, poznać znaczenie kart Tarota, zrozumieć, jak wielkie znaczenie w interpretacji Tarota ma symbolika kart, sięgnij po kurs „Tarot”, na podstawie którego powstał ten artykuł.

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO