Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Kurs dziennikarstwa

Jeśli chcesz zostać dziennikarzem i wykonywać pasjonujący zawód, który stawia codziennie nowe wyzwania, daje możliwość uczestniczenia w ważnych wydarzeniach i szansę poznania ciekawych osób – właśnie znalazłeś kurs dla siebie!

Przygotowany przez grupę doświadczonych dziennikarzy „Kurs dziennikarstwa” szczegółowo przedstawia najważniejsze gatunki dziennikarskie, zasady budowania tekstów, metody zdobywania informacji i przetwarzania ich na materiał prasowy. Omawia zagadnienia związane z fotografią i grafiką prasową oraz layoutem, czyli graficznym i merytorycznym projektem tytułu prasowego. Uczy także, jak prawidłowo adiustować i redagować teksty dziennikarskie. Kurs opisuje specyfikę poszczególnych działów redakcji, obowiązujące w nich zasady i zadania pracujących w nich dziennikarzy.

Kurs skierowany jest zarówno do osób, które dopiero zamierzają sprawdzić się w profesji dziennikarskiej, jak i do tych, które postawiły już pierwsze kroki w redakcji.

Z naszego kursu skorzystało już ponad 1 600 osób!

czas ESKK

Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę

słówka ESKK

Kurs jest abecadłem pracy dziennikarskiej – krok po kroku odkrywa przez Tobą tajniki tego zawodu

nauczyciel ESKK

Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę doświadczonego nauczyciela

Okładka kursu „dziennikarstwa”

Liczba pakietów informacje o pakiecie 16

Poziom trudności: początkujący

Cena: 1680 zł ->199 zł

Opinie: (31 głosów)

Świadectwo: tak

Zaświadczenie ZUS: tak

Niedostepny

Czego się nauczysz?

Słowo od nauczyciela

słowo od nauczyciela

Dziennikarstwo bywa nazywane sztuką, ale jest przede wszystkim rzemiosłem. Dlatego większość prac domowych w kursie nastawiona jest na sprawdzenie Twoich umiejętności w praktyce – prosimy Cię o napisanie różnego rodzaju tekstów bądź ich fragmentów. Warto skorzystać z takiej możliwości sprawdzenia swoich postępów. W końcu w dziennikarstwie chodzi o to, aby się „rozpisać.

Karolina Kaliszan: koordynator nauczania ESKK
Karolina Kaliszan

Komentarze studentów


A
A. G. napisał/a: |

Bardzo dobre praktyczne porady, dużo cennych informacji o funkcjonowaniu redakcji, przydałoby się więcej o gatunkach dziennikarskich - przykłady z omówieniem

O
Ola napisał/a: |

Ten kurs otwiera mnie na pracę w wybranym zawodzie. Odpowiednia ilość teorii i konkrety.
Wymagający, uczy organizować czas na naukę i ćwiczenia.
Warto zainwestować w swój rozwój.

K
Klaudia napisał/a: |

Sięgnęłam po ten kurs aby udoskonalić mój kunszt literacki ; nie tylko w kwestii pisania zwiezlych, krotkich artykułów ale również innych form porywajacych tekstów. Jak narazie dopiero zaczynam i otrzymałam zaledwie 2 pakiety ale jako, że skorzystałam już wcześniej z innych kursów to mogę powiedzieć, że ich zawartość jest jak najbardziej satysfakcjonująca :) dlatego tak też jest w przypadku kursu dziennikarstwa.

M
Mateusz napisał/a: |

Praktyczny kurs podstaw dziennikarstwa.

D
Danusia napisał/a: |

Kurs uczy sztuki pisarstwa, redagowania tekstów i pozyskiwania dobrych tematów polecam początkującym .

W
Wiktor napisał/a: |

Czasami się zastanawiam czy dobre studia wybrałam, strasznie ciężki zawód. Kurs polecam, mobilizuje i uczy poprawnej sztuki pisania i redagowania.

A
Anetka napisał/a: |

Kurs dziennikarstwa po którym poczujecie się pewniej w swoim fachu, tak jak Ja :-)

A
Aneta napisał/a: |

Dobry kurs dla stawiających pierwsze kroki w tej branży, a potem to już tylko doświadczenie i doświadczenie :-)

W
Wiktor napisał/a: |

Z koleżanką jesteśmy na pierwszym roku dziennikarstwa zakupiliśmy kurs na zimowe wieczory, mam nadzieję, że wzbogacimy naszą wiedzę z wykładów :-)

A
Artur napisał/a: |

Perfekcyjny kurs podstaw dziennikarstwa, jemu zawdzięczam swój start!

J
Jacek napisał/a: |

Polecam podręcznik dziennikarstwa porusza szeroko zagadnienia związane z poprawnym składaniem i redagowaniem nie tylko materiałów informacyjnych. Dużo praktycznych porad dotyczących szeroko pojętej publikacji. Kurs dziennikarstwa bardzo mi pomógł przy stawianiu pierwszych kroków w tym zawodzie i to jeszcze na studiach.

W
Wiola napisał/a: |

Dobry materiał zawodowy z mnóstwem praktycznych porad.
Dla amatorów dziennikarstwa dobry kurs.

P
Paweł napisał/a: |

Polecam kurs dziennikarstwa! Bardzo obszerny materiał w ciekawie przygotowanych modułach.

R
Radek napisał/a: |

Kurs rewelacyjny jeśli chodzi o publicystykę, polecam szczególnie laikom.

I
Ilona napisał/a: |

Jestem bardzo zadowolona z kursu, ponieważ jest bardzo dobrze przygotowany. Informacje są podane w jasny i zrozumiały sposób, ale przede wszystkim dużo jest tych informacji. A do tego jest wiele przykładów i ćwiczeń, które pozwalają lepiej zrozumieć dany materiał. Tak więc kurs dziennikarstwa bardzo mi się podoba i cieszę się, że go wybrałam.

M
Miłosz napisał/a: |

Kurs dziennikarstwa ok, jeśli nie ma się żadnych podstaw.
Najwięcej jednak uczy się człowiek na praktykach.

R
Roman napisał/a: |

Kurs merytorycznie bez zarzutu, sporo dobrej skondensowanej praktycznej wiedzy dziennikarskiej.

W
Wiktor napisał/a: |

Szkoda, ze nie ma praktyk w waszej szkole, kurs bardzo praktyczny.

J
Jakub napisał/a: |

Studiuję dziennikarstwo na uniwersytecie ekonomicznym, póki co tematyka zajęć jest bardzo ogólna, rozglądałem się za jakimiś dodatkowymi materiałami i trafiłem na kurs dziennikarstwa eskk. Nareszcie zgłębiam prawdziwe tajniki dziennikarstwa, piszę swoje felietony, wywiady, reportaże. Bardzo dziękuję Pani nauczyciel za wsparcie i za bardzo cenne wskazówki. Właśnie złożyłem podanie w dwóch firmach o praktyki lub wolentariat, tak bardzo chciałbym już pracować w zawodzie.

C
Czarek napisał/a: |

Metodologicznie bardzo dobry kurs dziennikarstwa.
Pozwolił mi przełamać się. Teraz jestem copywriterem dla kilu lokalnych portali informacyjnych.
Kurs naprawdę ok.

K
Klaudiusz napisał/a: |

Kurs dziennikarstwa świetny szczególnie dla zaczynających przygodę z dziennikarstwem jak ja. Póki co jestem w liceum w klasie naukowo-dziennikarskiej i rozpatruję dalsze kształcenie się w tym kierunku, stąd zainteresowanie tym kursem, polecam wam, uczy pierwszych kroków redagowania tekstów i można liczyć na ogromną pomoc ze strony nauczyciela tego kursu, nauka bez wychodzenia z domu jest ok.

L
Lukasz napisał/a: |

No i rozpisałem się tak jak wspomniał mój nauczyciel. Obecnie piszę, krótkie notatki z dziedziny sportu dla tutejszej prasy lokalnej. Strasznie się cieszę, bo nie tylko mam pracę, ale przede wszystkim robię to co lubię - piszę, tworzę, przerabiam, publikuję :-)

A
Adam napisał/a: |

Pierwsze kroki czy to w dziennikarstwie czy w publicystyce są bardzo trudne, ale próbowac warto. Kurs OK.

D
Dorota napisał/a: |

Dobry kurs dziennikarstwa, szczególnie dla tych stawiających pierwsze kroki w tej tematyce. Poradnictwo i wskazówki bardzo przydatne. Kurs ok.

M
Mariusz napisał/a: |

Dobry kurs do stawiania pierwszych kroków redakcyjnych i dziennikarskich. Dzięki.

A
Adam napisał/a: |

Moja pierwsza fascynacja dziennikarstwem zaczęła się od tego kursu, co miesiąc systematycznie zgłębiałem po cichu w swoim pokoju tajniki pisania pierwszych artykułów i ich redagowania, obecnie jestem dziennikarzem lokalnej gazety. Tak oto spełniają się marzenia. Dobry kurs!

B
Bartłomiej napisał/a: |

Pierwsze kroki dziennikarskie zacząłem stawiać właśnie z tym kursem. Nauczył mnie tworzyć i redagować szybkie, zwięzłe informacje. Teraz polecam go innym, którzy tylko mają trochę czasu w domu.

W
Wojciech N. napisał/a: |

Kurs dziennikarstwa, który pomógł mi stawiać pierwsze kroki w tym zawodzie. Polecam wszystkim początkującym.

R
Radosław napisał/a: |

Jeszcze na studiach zamówiłem ten kurs dziennikarstwa. Bardzo mi pomógł szczególnie na początku mojej przygody z dziennikarstwem. Bardzo pomocna literatura z mnóstwem praktycznych wskazówek, mogłem liczyć na sporo wyjaśnień od nauczyciela. To był dobry start.

M
Marta napisał/a: |

Dziennikarstwo to trudny zawód i nie tak prosto się go nauczyć. Z ciekawości sięgnęłam po ten kurs i jestem mile zaskoczona. Polecam wszystkim przyszłym i teraźniejszym dziennikarzom :)

E
Ela J. napisał/a: |

Jestem po filologii polskiej i miałam na studiach pewne elementy dziennikarstwa. Jednak nie były one dla mnie satysfakcjonujące. Nie udało mi się „namierzyć” kursu dziennikarstwa aż do chwili, kiedy zobaczyłam reklamę ESKK o tym kursie. Szybko skorzystałam z tej okazji i mogę obiektywnie powiedzieć, że, polecam ten kurs dając gwarancję na znakomite efekty nauki sztuki dziennikarskiej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres nie będzie opublikowany. Wymagane pola *

*

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO