Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Elementy kursu

Podręczniki z lekcjami

Kurs obejmuje 12 podręczników. Wszystkie lekcje składają się z takich samych, logicznie ułożonych elementów, oznaczonych symbolami i wyróżnikami. Dzięki temu wiesz, kiedy robić przerwę i za każdym razem przyswajasz spójną, łatwą do zapamiętania porcję wiedzy. Wystarczy 15-30 minut nauki dziennie, by w ciągu miesiąca – bez pośpiechu i stresu – opanować materiał przeznaczony na 30 dni.

Omawiane w każdym podręczniku zagadnienia zawsze podzielone są na dwa bloki tematyczne: ogólny i zawodowy. Każdy z bloków kończy się pytaniami powtórkowymi, mającymi na celu sprawdzenie omawianych w nim zagadnień. Na końcu podręcznika znajduje się praca domowa z dwoma zadaniami.

Opieka nauczyciela

Pamiętaj – „Pracownik ochrony” przeznaczony jest do samodzielnej nauki, nie pozostawiamy Cię jednak samemu sobie. Przez cały czas nauki na kursie masz zagwarantowane wsparcie osobistego nauczyciela. Jego rolą jest sprawdzanie prac domowych, wyjaśnianie zagadnień, które sprawiają Ci problemy i motywowanie do nauki. Odrabianie prac domowych nie stanowi obowiązku, jednak warto to robić, by utrwalić zdobytą wiedzę.

Czego się nauczysz

  • Ochrona – zdobędziesz przydatną wiedzę na temat ochrony obiektów, zabezpieczania mienia oraz ochrony konwojów.
  • Przepisy prawne – poznasz wybrane elementy prawa karnego i prawa wykroczeń, prawa karnego procesowego i prawa pracy, a także przepisy regulujące zasady wykonywania zadań pracownika ochrony fizycznej.
  • Przeciwdziałanie atakom – zapoznasz się z metodami ataków na osoby i opanujesz skuteczne sposoby przeciwdziałania im.
  • Psychologia i zdrowie – dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać wiedzę psychologiczną na stanowisku pracownika ochrony, uzyskasz też informacje na temat etyki tego zawodu oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO