Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Joga – dlaczego warto

Szybkie tempo życia i towarzyszący nam na każdym kroku stres sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się te formy aktywności fizycznej, które oprócz pozytywnego wpływu na ciało, mają też działanie relaksacyjne. Pilates, tai chi, a zwłaszcza hatha joga i astanga joga znajdują coraz więcej zwolenników.

Skąd taka popularność jogi? Ten indyjski system rozwija człowieka całościowo – zwiększa sprawność fizyczną i jednocześnie wpływa bardzo korzystnie na sferę duchową i emocjonalną. Jogę mogą uprawiać w zasadzie osoby w każdym wieku, nawet kobiety w ciąży.

Jeśli więc poszukujesz drogi, która pozwoli Ci osiągnąć równowagę, wewnętrzne skupienie i spokój, nasz kurs pomoże zaprowadzić Cię do celu. Nauczysz się na nim wykonywać podstawowe ćwiczenia jogi, i poznasz niezwykle istotne zasady prawidłowego oddychania. Uzyskasz wiedzę na temat systemu energetycznego człowieka i zasad jego działania, co pozwoli Ci pełniej panować nad swoim ciałem, a w efekcie przyczyni się do poprawy Twojego zdrowia.

Wykonywanie omawianych w kursie asan (szczególnych pozycji ciała) odświeży Twój umysł i ciało, usuwając zmęczenie, relaksując i niwelując skutki stresu. Poznasz asany i będziesz je doskonalił dzięki szczegółowym opisom i ilustracjom, na których przedstawione są pozycje ciała. Poznasz także asany, które można stosować wspomagająco przy niektórych schorzeniach.

Nauczysz się kontrolować oddech i medytować. Będziesz też umiał prawidłowo się odżywiać oraz czerpać radość z każdej chwili swojego życia. Nie zdziwi Cię już widok osób, wykonujących powitanie słońca na plaży. Z chęcią się do nich przyłączysz.

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO