Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

KURS WYCOFANY Z OFERTY

Kącik wiedzy

Joga – ćwiczenia oddechowe
Kariba Ekken, siedamnastowieczny mistyk powiedział: „Jeśli pragniesz osiągnąć pokój ducha, najpierw ureguluj swój oddech. Gdy on jest kontrolowany, serce staje się spokojne. Kiedy zaś oddech jest spazmatyczny, spokój serca znika. Dlatego przed przystąpieniem do czegokolwiek, najpierw ureguluj swój oddech. Złagodzi to Twoje usposobienie i uciszy umysł”.

Techniki relaksacyjne – trening autogenny J. H. Schultza
W stanie relaksu zwalnia i pogłębia się oddech, zwalnia serce, zmniejsza się zużycie tlenu i napięcie mięśniowe, rozszerzają się niektóre naczynia krwionośne i zmniejsza się tempo przemiany materii. To rodzaj przyjemnej psychicznej i fizjologicznej demobilizacji, który odczuwa się jako wewnętrzny spokój, odprężenie, błogostan oraz łagodną euforię.

Joga – dlaczego warto
Szybkie tempo życia i towarzyszący nam na każdym kroku stres sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się te formy aktywności fizycznej, które oprócz pozytywnego wpływu na ciało, mają też działanie relaksacyjne. Pilates, tai chi, a zwłaszcza hatha joga i astanga joga znajdują coraz więcej zwolenników.

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO