Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Kurs taekwondo

KURS WYCOFANY Z OFERTY
Okładka kursu „Taekwondo”

Taekwondo jest starym koreańskim systemem walki wręcz, preferującym techniki nożne, a od niedawna także dyscypliną olimpijską. To bardzo skuteczny styl, pozwalający na obronę przed jednym lub kilkoma napastnikami. Nasz kurs może więc być sposobem na pozbycie się dyskomfortu związanego z poczuciem zagrożenia ewentualną agresją, która, jak wiemy, jest plagą współczesnych czasów.

Kurs „Taekwondo” jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się Taekwondo na poziomie 10 stopni uczniowskich. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy – zarówno dorośli, jak i młodzież. Jedynym warunkiem jest dobry stan zdrowia, ale decyzję w tej kwestii każdy musi podjąć osobiście (w razie wątpliwości – doradzamy kontakt z lekarzem). Jako uczestnik kursu będziesz też mieć możliwość wyjazdu na letni obóz kondycyjny taekwondo, w czasie którego odbywają się egzaminy na poszczególne stopnie uczniowskie taekwondo – kup.

 • Uczysz się w komfortowych warunkach – bez stresu i w dowolnie wybranym czasie oraz miejscu – masz w tym zakresie pełną swobodę
 • Przez cały kurs masz zapewnioną opiekę doświadczonego nauczyciela
 • Liczne ilustracje oraz materiał filmowy sprawiają, że bardzo szybko opanowujesz techniki walki

Czego się nauczysz

 • Ćwiczenia

  Wykonując prezentowane w kursie ćwiczenia, nie tylko opanujesz omawiane techniki walki, ale i wzmocnisz swoją kondycję.

 • Techniki walki

  Nauczysz się radzić sobie z nieuzbrojonym i uzbrojonym przeciwnikiem; poznasz ręczne i nożne techniki ataku i obrony, wrażliwe punkty na ciele człowieka.

 • Filozofia

  Przyswoisz sobie pięć podstawowych zasad taekwondo: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrolę i odwagę.

 • Historia Taekwondo

  Zapoznasz się z historią i rozwojem tej starożytnej koreańskiej sztuki walki.

Słowo od nauczyciela

Karolina Kaliszan
Uprawianie taekwondo przynosi wiele korzyści. Ta sztuka walki jest bardzo skuteczną formą samoobrony. Dzięki uczestnictwu w kursie staniesz się silniejszy i sprawniejszy, a techniki walki, które opanujesz, pozwolą Ci poczuć się dużo pewniej w warunkach potencjalnego zagrożenia.
— Karolina Kaliszan: koordynator nauczania ESKK
Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO