Inne witryny Grupy Schouten & Nelissen

Kącik wiedzy

Nasze dziecko idzie do szkoły
Aby dziecko po podjęciu nauki szkolnej odniosło szeroko rozumiany „sukces”, nabywało nowe wiadomości i umiejętności, prawidłowo funkcjonowało w grupie rówieśniczej, utrzymywało poprawny kontakt z nauczycielem i dostosowywało się do warunków szkolnych, musi osiągnąć pewną dojrzałość szkolną (gotowość do podjęcia nauki).

Okres dorastania a kontakty społeczne
Okres dojrzewania to czas, kiedy nastolatek zaczyna wykazywać duże zainteresowanie otoczeniem społecznym, wchodzi w różnorodne relacje międzyludzkie, ćwiczy umiejętność nawiązywania i utrzymywania bliskich kontaktów. Okres dorastania (16-19 lat) nie zmienia tego nastawienia – proces ten trwa nadal. Nabyte wcześniej doświadczenia, a także rozwój psychiczny charakteryzujący się większą dojrzałością emocjonalną i intelektualną powodują, że młodzi ludzie potrafią wchodzić w coraz bardziej satysfakcjonujące dla nich związki z drugim człowiekiem, lepiej też radzą sobie z funkcjonowaniem w grupie.

Okres dorastania – kiedy przychodzi miłość
Okres dorastania to nie tylko czas przyjaźni, bliskich związków z drugim człowiekiem, to przede wszystkim czas poszukiwania i przeżywania miłości, czyli związków o zabarwieniu erotycznym, czas pierwszych doświadczeń seksualnych.

Kliknij i odbierz PÓŁ kursu ZA DARMO